Skocz do zawartości

PZL. 46 SUM. Następca KARASIA.


Rekomendowane odpowiedzi

Kot piękny, a za nim piła taśmowa. Możesz zdradzić markę i czy jesteś zadowolony z niej.

Dzięki!   Ten kot modelarski to cała historia :)

 

 Piła  marki Scheppach  HBS  20. Przystępna cena,  (w promocji 560 zł) Jestem zadowolony. Trochę regulacji i chodzi jak zegarek. 

 Dorobiłem do niej  przystawkę do ciecia poprzecznego.

Opisz, proszę technikę wykonania szczelin i nitów na stateczniku...

 

pzdr MK

W miejscu gdzie maja być linie podziału blach przyklejam paseczki z foli samoprzylepnej o szer. 0.5 -1 mm i natryskuje podkład akrylowy  4 -7 cienkich warstw. Po podeschnięciu delikatnie zdejmuję paseczki.Po wyschnięciu delikatnie szlifuję całość na mokro papierem 500-  1000  i gotowe do malowania. Nity wypukłe nakładam strzykawką z obciętą igłą gr. 0.5 mm,  wypełnioną klejem  typu Wikol.  I to wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stateczniki wyglądaja świetnie. Doskonała robota! Jak zwykle zresztą...

Tylko jakoś wcześniej myślałem że będą konstrukcyjne, drewniane, a tu laminat...! 

Dzięki! 

 

Też chciałem robić konstrukcyjne ale po przemyśleniu  stwierdziłem że szybciej zrobię formy .  Stateczniki wchodzą z formy od razu pomalowane podkładem z nitami i liniami podziału , a wewnątrz wklejony dżwigar . Potem odetnę ster kierunku, zawiasy i gotowe.

    Laminat +herex 1mm daje lekką konstrukcję ,  i wewnątrz jest dużo miejsca na serwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie! Świetna robota! 

Ehhh... Gdybym ja tak umiał... :rolleyes:

A też miał czas i miejsce...

Świetna powierzchnia, te odwzorowanie detali... A ja tu z gipsu... Chociaż i tak jest lepiej niz pozytywowe na styropianie.

Dziękuję !    Potrenuj trochę , i też będą  efekty. Miejsce do pracy  modelarskiej to ważny element. Ja też mam mało czasu. ale wykorzystuję  każdą wolną chwilę i pracuję szybko.   Forma z gipsu dentystycznego  nie jest zła, musi być dobrze wysuszona i zagruntowana .     Dzisiaj   położyłem  rozdzielacz i natrysnąłem   podkład epoxydowy.   Jutro laminowanie.

 

 

post-6784-0-18594700-1514582167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!   Ten kot modelarski to cała historia :)

 

 Piła  marki Scheppach  HBS  20. Przystępna cena,  (w promocji 560 zł) Jestem zadowolony. Trochę regulacji i chodzi jak zegarek. 

 Dorobiłem do niej  przystawkę do ciecia poprzecznego.

W miejscu gdzie maja być linie podziału blach przyklejam paseczki z foli samoprzylepnej o szer. 0.5 -1 mm i natryskuje podkład akrylowy  4 -7 cienkich warstw. Po podeschnięciu delikatnie zdejmuję paseczki.Po wyschnięciu delikatnie szlifuję całość na mokro papierem 500-  1000  i gotowe do malowania. Nity wypukłe nakładam strzykawką z obciętą igłą gr. 0.5 mm,  wypełnioną klejem  typu Wikol.  I to wszystko :)

Dzięki

 

pzdr MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Centropłat  na ukończeniu  , a potem szpachlowanie i szlifowanie  całego kadłuba

 

 

 

post-6784-0-85632800-1515861677_thumb.jpg                                                         post-6784-0-53740200-1515861716_thumb.jpg

post-6784-0-29001400-1515861871_thumb.jpg

 

 

 

Przymiarka oprofilowania :post-6784-0-95970900-1515861991_thumb.jpg

post-6784-0-24557500-1515861806_thumb.jpg

post-6784-0-14056100-1515861921_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.