Skocz do zawartości

Pytanie do speców, gaźnik saito


pietka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Drogą kupna nabyłem używany silnik Saito FA 0.56 BK, 4 takt. 

 O ile sam  silnik jest w niemal doskonałym stanie to na gaźniku ( wałek z gardzielą, ten z dźwignią  i śrubą niskich obrotów) , pomiędzy wałkiem a korpusem gaźnika są ogromne przedmuchy, łapie lewe powietrze, syczy psika paliwem i takie tam.... i nie ma szans na prawidłową regulację. Czy ktoś z Kolegów ma pomysł jak uszczelnić ony wałek? A może  ja coś pominąłem i błądzę? myślał ja aby podtoczyć na wałku rowek i dobrać jakiś bardzo cienki oring ale trochę się boję go jeszcze gorzej popsuć. Proszę o wsparcie doświadczeniem lu dobrym słowem chociaż :-)

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Takich gwintów z racji skali już się nie nacina nożem, a wykonuje dedykowanymi gwintownikami i narzynkami (techniczne od M1, a nawet M0,75 a zegarmistrzowskie jeszcze mniejsze)

 

Można jeszcze spróbować uszczelnić mikro oringami jeśli wymiary przepustnicy pozwolą na nacięcie rowków pod nie..

O-Ring-4.jpg

 

Ale jeśli przepustnica jest nieokrągła to lepiej wykonać nową.

Wytarte(nieokrągłe) może też być gniazdo w korpusie gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tak kombinować?

Przystosuj dowolny gażnik RC od dwusuwa podobnej pojemnosci i bedzie po kłopocie.

Możesz go nawet  zamontować bezpośrednio w głowicy , pomijajac rurkę kolektor ssący.

Bynek, tak myślałem, ale jakoś mi prowizorki nie wychodzą:).

 A tak na poważnie- mógłbym ale póki co nie mam żadnego gaźnika, tylko taki do 15 cm a to już za dużyniestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.