Jump to content

S-NEU 1509 naprawa


heksodus
 Share

Recommended Posts

Witam. Posiadam silnik  s neu 1509 1.5D po małym pożarze regulatora,ale niestety dostało się też po kablach silnika.Są uwędzone i być może trzeba ten silnik przewinąć?! Może ktoś prowadzi takie naprawy profesjonalnie bądz jest wstanie polecić takiego magika to  z góry dziękuje;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Silnik ku mojemu zaskoczeniu jest sprawny. Czy ktoś wie czym najlepiej jest myć w srodku silnik?,chodzi mi o zwoje itd.Jest trochę brudu ,pyłu. A druga sprawa czego najlepiej użyc na nowe izolacje bo stare się skopciły i musiałem zerwać?

Link to comment
Share on other sites

Silnik ku mojemu zaskoczeniu jest sprawny. Czy ktoś wie czym najlepiej jest myć w srodku silnik?,chodzi mi o zwoje itd.Jest trochę brudu ,pyłu.

Użyć odkurzacza.

A druga sprawa czego najlepiej użyc na nowe izolacje bo stare się skopciły i musiałem zerwać?

Konkretnie izolacje czego? Które?

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze co o tym pomyślałem lecz znajomy stwierdził,że termokurcze się nie nadają,bo mogą źle znosić wys.temperatury.Ale chyba nie mam wyjścia bo fabrycznych 200stopni C nie znalazłem.

Link to comment
Share on other sites

post-2477-0-69345200-1503425302_thumb.jpg     Zobacz dokładnie, to są termokurczki, przebijają się żyły przewodów,czego w normalnej izolacji nie widać. Dopiero na przejściu przez dekielek mają jakieś gumki,czy coś podobnego.

Link to comment
Share on other sites

A niby jakich temperatur się tam spodziewasz?   >200C ? 

"Nie wydaje mie sie." Wystarczy termokurcz. Może odczytałeś ze starej izolacji te 200C? To jest temperatura skurczu, nie pracy.

Mam rurki izolujące przewody elektryczne w układach hamulcowych - oplot szklany i silikon. To jest okrutnie wytrzymałe mechanicznie i termicznie ale w tym przypadku nie ma potrzeby ich stosowania.

Link to comment
Share on other sites

Pogadaj ze znajomymi elektrykami. Często stosowane są takie rurki temperaturowe w silnikach, lampach itp. Może wpadnij z tym silnikiem do wiklera (fachowiec od przezwajania silników) .Na poczekaniu coś znajdzie za darmochę bo 10 cm rurki izolacyjnej to nawet w Krakowie i Poznaniu jest darmo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.