Jump to content

Rcgf 45 ccm


gignasiak
 Share

Recommended Posts

Witam mam mały problem z uchwytem silnika , pękł podczas Kraksy i nie wiem czy to pospawac , czy dorobić jakiś uchwyt przykrecany do śrub skrecajacych karter.ewentualnie jak spawac to rozkręcić karter czy spawac na skręconym silnikupost-8739-0-80395500-1505148294_thumb.jpgpost-8739-0-04927200-1505148318_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wprawiony w spawaniu alu spawacz TiG da radę to zrobić. Ale przed spawaniem zrób małą próbkę spawania na tym fragmencie ucha który nie będzie obciążony by sprawdzić spawalność materiału karteru i zlewalność ze spoiwem, bo jak zapewne wiecie niektóre siluminy marnie się spawają, a nie znamy dokładnie gatunku materiału..I efekt mółby być niepewny nawet gdyby się zespolił,

Jeśli chcesz pospawać to bezwzględnie rozkręć, zukosuj do spawania bo grubość jest znaczna (spawanie warstwami 

http://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/67-zyczenie-internautow/na-yczenie-internautow-2012

http://www.konstrukcjeinzynierskie.pl/74-fragmenty/fragmenty2012/wrzesie2012/806-wprowadzenie-do-metalurgii-spawania-aluminium-i-jego-stopow ), i krępuj połówkę do płaskiej ceramicznej lub granitowej powierzchni przed spawaniem (np granitowa szlifowana płyta pod garnki lub nawet kawałek szlifowanej płyty od kamieniarza). Jeżeli urwane ucho po przymocowaniu karteru do płyty przyłożone w swoje miejsce "wisi" nad jej powierzchnią w powietrzu, to należy podłożyć kawałek nierdzewki (lub ceramiki) by na nim leżał. Zapobieże to ewentualnemu "popłynięciu" spawu lub zwichrowaniu, oraz zachowa dolną płaszczyznę w miejscu złożenia połówek (ucho też sztywno krępujemy po przyłożeniu przed spawaniem)

Spawaj TiG AC małymi porcjami z długimi przerwami między, by maksymalnie zredukować grzanie (i ew. wypaczenie) spawanego karteru (granit też odbierze część ciepła). Po spawaniu nadspaw można opiłować..

 

A jeśli nie spawać, to można by podfrezować karter w miejscu pęknięcia(jest w tym miejscu wystarczajaco gruby z uwagi na gwint śruby skręcającej połówki) w taki sposób by można w tak powstałą kieszeń wstawić dopasowaną płytkę/wkładkę zastępującą oryginalne ucho, z dwoma otworami:

- zewnętrznym (A) - do mocowania silnika jak w oryginale,

- i drugim otworem B o średnicy śruby skręcającej obie połowy, do mocowania i ściśnięcia płytki/wkładki ucha między dwoma połówkami karteru.

Zastąpi to jakieś niezbyt wygodne objemki, a wytrzymałością powinno być zbliżone do oryginalnego (lub nawet lepsze) Dodatkowo można wkleić.

 

post-3384-0-92000100-1505214100_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wolałbym dorobić łapę a niżeli to spawać spaw na tak cienkim karterze to ryzyko albo albo uda się lub nie a sprytnie dorobiona łapa będzie jeszcze lepiej trzymać. Najlepiej dorób tylny dekiel mocujący i przykręć 4 śrubami trzymającymi dwie części karteru a z tych łap zrezygnuj blacha 5mm będzie idealna i bardzo mocna a do niej lordy czy słupki i do kadłuba takie mocowania maja silniki do modeli pływających klas 27ccm FSR i sprawdzają się idealnie.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.