Skocz do zawartości

modelarskie cnc


Jano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na modelarskie realia to monstrum. W latających modelach Alu potrzebne jest w małych ilościach a częściej potrzeba dużego pola do frezowania elementów drewnianych. Wiec na biurko powinna być mała sztywna mocna. A duża w postaci plotera. Co do wymiarów to ta moja zrobiona jest z 2 kawalkow blatów stołowych i ma akurat 60x60 a pole pracy 30x30. W drewnie spokojnie frezuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A oto moja maszyna. Co prawda nie była pomyślana do wykorzystania jedynie w modelarstwie, ale nic nie stoi na przeszkodzie :)

 

post-20469-0-10733400-1511526824.jpg

 

Po wykonaniu swego czasu modelu takiej maszynki jako "drewniaczka" na prowadnicach od szuflad (w celu poznania oprogramowania) postanowiłem zbudować "na czysto" coś silniejszego. Konstrukcja jest wzorowana na projekcie Momus CNC. Budowa trwa od późnego lata do dziś. Jak widać już nie wiele zostało. Chcę skończyć w tym roku, bo budowa modeli leży odłogiem, a wiosna się zbliża :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.