Skocz do zawartości

Autopowrót do miejsca startu.


grzegor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Failsafe to sposób w jaki odbiornik radzi sobie z utratą sygnału. Nadajnik nie ma tu nic do gadania - bo failsafe działa wtedy gdy odbiornik już go nie "słyszy"...

 

Czemu piszesz, że CC3D odpada skoro podstawowy autopilot do samolotów INAV spokojnie działa na CC3D:

http://inavflight.com/

Aaaaa czyli to nie jest jakaś dodatkowa tajna opcja w nadajniku. No dobrze ale co jak nie utracę sygnału tylko zgubię z oczu model - jak wtedy poinformuję odbiornik że go nie widzę - mam wyłączyć nadajnik wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie bardziej szczegółowo informacje o tym sprzęcie. W przypadku utraty sygnału model sam wraca do bazy. Można też za pomocą nadajnika przejść do trybu auto powrotu w każdym momencie (np. po utracie kontroli wzrokowej z modelem - nie musisz wyłączać nadajnika). Jest też dodatkowo możliwość wspomagania się stabilizacją lotu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalecają bo to bardzo stara architektura. I od wersji 1.7.3 nie będzie już wspierana. Co nie zmienia faktu że jak komuś zalega to spokojnie można odpalić i będzie działać nawet lot po punktach...

 

Ci donkompasu to np ublox m8n : Ublox NEO-M8N M8N 8N Wysokiej Precyzji GPS wbudowany Kompas w/Uchwyt stojak dla APM AMP2.6 APM 2.8 APM2.8 Pixhawk 2.4.6 2.4.8

http://s.aliexpress.com/YFBzeAj2

(from AliExpress Android)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zalecają bo to bardzo stara architektura. I od wersji 1.7.3 nie będzie już wspierana. Co nie zmienia faktu że jak komuś zalega to spokojnie można odpalić i będzie działać nawet lot po punktach...

 

Ci donkompasu to np ublox m8n : Ublox NEO-M8N M8N 8N Wysokiej Precyzji GPS wbudowany Kompas w/Uchwyt stojak dla APM AMP2.6 APM 2.8 APM2.8 Pixhawk 2.4.6 2.4.8

http://s.aliexpress.com/YFBzeAj2

(from AliExpress Android)

Chyba ci się źle przeczytało. Wersja f1 nie będzie wspierana, o f4 nic nie czytałem.

Kupiłem GPS-a do apema ale wersja mini ublox 7 za 13$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie bardziej szczegółowo informacje o tym sprzęcie. W przypadku utraty sygnału model sam wraca do bazy. Można też za pomocą nadajnika przejść do trybu auto powrotu w każdym momencie (np. po utracie kontroli wzrokowej z modelem - nie musisz wyłączać nadajnika). Jest też dodatkowo możliwość wspomagania się stabilizacją lotu.

Dobrze tylko jak mógłbyś powiedzieć jak mam za pomocą mojej prostej aparaturki powiedzieć szybowcu że go nie widzę w danym momencie i żeby dalej nie odlatywał ;) . Wytłumacz laikowi bo tego nie piszą w opisie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ci się źle przeczytało. Wersja f1 nie będzie wspierana, o f4 nic nie czytałem.

Kupiłem GPS-a do apema ale wersja mini ublox 7 za 13$.

 

Mój komentarz był cały czas w odniesieniu do CC3D. Cytat:

 

"Not recommended for new setups

These boards will work with INAV but are either end-of-life, limited on features, rare or hard to get from a reliable source. In particular, F1 boards will not be supported post 1.7.3"

A w tabelce poniżej jak wół stoi Open pilot CC3D - procesor F1

Natomiast F3 i F4 to nowe i potężne architektury i oczywiście INAV będzie śmigał. Tak więc Twój APM jest spoko.

Dobrze tylko jak mógłbyś powiedzieć jak mam za pomocą mojej prostej aparaturki powiedzieć szybowcu że go nie widzę w danym momencie i żeby dalej nie odlatywał ;) . Wytłumacz laikowi bo tego nie piszą w opisie sprzętu.

 

W konfiguratorze ustawiasz sobie, że przełącznik w radiu na którymś tam kanale w pozycji np do góry aktywuje w autopilocie tryb powrotu do domu... ot co

Filmy na YT - hasło "RTH APM SETUP" a drugie hasło: "APM FAILSAFE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz był cały czas w odniesieniu do CC3D. Cytat:

 

"Not recommended for new setups

These boards will work with INAV but are either end-of-life, limited on features, rare or hard to get from a reliable source. In particular, F1 boards will not be supported post 1.7.3"

A w tabelce poniżej jak wół stoi Open pilot CC3D - procesor F1

Natomiast F3 i F4 to nowe i potężne architektury i oczywiście INAV będzie śmigał. Tak więc Twój APM jest spoko.

 

W konfiguratorze ustawiasz sobie, że przełącznik w radiu na którymś tam kanale w pozycji np do góry aktywuje w autopilocie tryb powrotu do domu... ot co

Filmy na YT - hasło "RTH APM SETUP" a drugie hasło: "APM FAILSAFE"

Dobrze będę szukał filmów na YT. Żeby nie było to nigdy nie straciłem z oczu tego dwumetrowca  :) ( rozglądam się badam przestrzeń przed wprowadzeniem w zakręt i tak dalej ) ale po wypadku z malutkim 89 cm trochę jestem przeczulony. Zawsze może się zdarzyć. Jak nigdy nie rozwaliłem latawca - nawet u mnie twardych lądowań nie mają, tak raz zgubiłem i to pupila ulubieńca takiego fajnego co miał obciążenie powierzchni 20 i można było nim latać wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja do F3 stosowałem taki GPS w wersji z wtyczką OP ale on nie ma kompasu wbudowanego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze tylko jak mógłbyś powiedzieć jak mam za pomocą mojej prostej aparaturki powiedzieć szybowcu że go nie widzę w danym momencie i żeby dalej nie odlatywał ;) . Wytłumacz laikowi bo tego nie piszą w opisie sprzętu.

Chyba masz w nadajniku jakieś przełączniki. Tryb pracy  zmieniasz przełącznikiem, używając do tego wolnego kanału.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.