Skocz do zawartości

Katana pod ASP FS30AR relacja z budowy


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Ne żartuj METEOR mam takie serwa w TIGER MOTH na silnik 7,5 ccm3 na lotkach i działały a tu masz mniejszy model i mają nie dać rady .One mają 1,5 kg uciągu.

 

Tiger Moth to nie akrobat jak ta Katana :) wiem że tyle mają bo używam ich sporo ale w tej spalinie nie wytrzymają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niom, poprzednik ma racje, serwa trochę liche chociaż masa wg mnie nie zatrważa.

Na wysokość micro serwo, no trochę ryzykownie, raczej bym tam jakieś metalowe widział (tzn lepiej żeby go nie było widać :) )

Na lotki dać jakieś większe serwa, no i też je gdzieś tam upchnąć aby nie było widać.

Pewnie chciałeś ograniczyć masę, ale nie zaszkodzi jak będzie 50g cięższy a serwa pewniejsze.

Zbiornik 60ml to raczej za mało, daj 110ml, zanim wystartujesz będziesz miał już pół baku wypalone po regulacjach i jeżdzeniu. Śmigło 3 płatowe, hmm wydaje mi się że lepsze było by normalne 10x4 lub można by spróbować 11x3 co mogło by dać małą prędkość i większy ciąg, chociaż obawiam się że motorek może niewydolić takiego rozmiaru. No ale na 10 cali spokojnie będzie chodził.

U mnie podobny rozmiarowo silnik (OS FS 30) spokojnie gania 1,5kilogramowym dwupłatowcem podobnych rozmiarów, więc jak dołożysz te 100g (paliwo i serwa) to biedy nie będzie.

 

No i pilot jakiś powinien być przewidziany.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez obrazy piszecie bzdury odnosnie serv latam modelami RC 15lat i nigdy zadne serva mnie nie zawiodly,widze ze toco piszecie odnosnie serv to kwestia mody(metalowe kola:za slabe,delikatne)pomyslcie ludzie kto kiedys z 10 -15 lat temu tak wybrzydzal wkladales co miales i modele latal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karlem wiem ze lubia sie lamac zeby.Ale jakbym wiedzial ze mnie dzisiaj na ulica auto przejedzie to bym z domu nie wychodzil.A to fak z mojego dziecinstwa kiedy to instruktor na modelarni zrobil model 2200mm rozp silnik raduga 10cm i serwa webra zolta i to jesszcze linjowe nie obrotowe i ten model pieknie latal,co dzisjaj jest nie do przyjecia przezwiekszosc modelazy bo silnik 10cm taki duzy model,co serwa standard "niema prawa latac "a latalo,i to niezle. Wiec jak slysze takie zeczy typu za male za slabe to mnie k...wa krew zalewa sorki ale sie troche unioslem.Oczywiscie nie ignoruje spostrzezen,milo ze piszecie dzieki wszystkim za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak slysze takie zeczy typu za male za slabe to mnie k...wa krew zalewa

a zaraz potem:

milo ze piszecie

:)

 

W takim razie, aby Cię zbytnio nie denerwować: zrobiłeś świetny model, widać w nim 15 lat doświadczeń w modelarstwie rc.

Zadowolony?

 

W zasadzie to nie powinienem nic podpowiadać, bo zajmuję się modelami od 2 lat i nigdy nie byłem w żadnej modelarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bez obrazy piszecie bzdury odnosnie serv latam modelami RC 15lat

A ja latam od 9, niczego to nie zmienia.

 

Jestem w 99% pewny że w 1 locie stracisz sterowanie na wysokości i kierunku... Sam w motoszybowcu 1,8m dałem na kierunek serwo HS-81 ponieważ wiedziałem że szkoda mojej pracy, a mimo tego udało mi się w nim połamać tryby :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

No widzisz Meteor, ja w Discusie CS mam Esky EK02-500 na lotkach i wysokości oraz GWS NARO PRO na kierunku i latał bez problemu.Takie same GWS-y miałem w katanie PL i też latały bez problemów.Tryby połamałem na kierunku dlatego że płoza w Katanie PL to porażka.Po założeniu kółka ogonowego jest ok.HXT 900 koledzy stosowali w Extrimie i KATANIE z PA i też latają a to modele podobnej wielkości co Grześka Katana więc zamiast wykrzykiwać tu że te serwa nie dadzą rady pozwólmy Grześkowi oblatać model.Dokładnie to samo było w moim temacie o Katanie 1,4 .Proponuję zakończyć temat serw albo przeskoczyć do odpowiedniego działu i tam dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem tylko uwagę na to że to są małe delikatne serwa a 4 takt ma trochę spore drgania, więc zębatki nie pożyją :(

 

Z mojej strony EOT

 

 

EDIT:

Nie widziałem jeszcze Extrima z silnikiem 5ccm 4takt. W elektryku sam używam HXT 900 ( w sumie z 15 sztuk), Katana z PA też jest przystosowana pod elektryka dlatego i drgania mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Zwróciłem tylko uwagę na to że to są małe delikatne serwa a 4 takt ma trochę spore drgania, więc zębatki nie pożyją :(

 

Z mojej strony EOT

 

Gws są mocniejsze o 0.3kg/cm, natomiast napisałem że podobnymi co do wielkości modelami jak Katana Grześka latają u nas koledzy i stosują serwa 9g.Extrimy są dwa i jedna Katana z PA i właśnie w nich są serwa 9g.Pożyjemy , zobaczymy.

 

W katanie PL miałem GWS i sie nie rozsypały, silnik jak dobrze wyreguluje sie to nie trzęsie tak bardzo jak sie wydaje.Wiem co piszę bo taki sam silnik mam i latam na nim.Nie zapominajmy że to silnik o pojemności 5ccm i mocy zaledwie 0.5KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.