Skocz do zawartości

Katana pod ASP FS30AR relacja z budowy


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróciłem tylko uwagę na to że to są małe delikatne serwa a 4 takt ma trochę spore drgania, więc zębatki nie pożyją :(

 

Z mojej strony EOT

 

 

EDIT:

Nie widziałem jeszcze Extrima z silnikiem 5ccm 4takt. W elektryku sam używam HXT 900 ( w sumie z 15 sztuk), Katana z PA też jest przystosowana pod elektryka dlatego i drgania mniejsze.

 

Latałes kiedys na 4 takcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod
Zwróciłem tylko uwagę na to że to są małe delikatne serwa a 4 takt ma trochę spore drgania, więc zębatki nie pożyją :(

 

Z mojej strony EOT

 

 

EDIT:

Nie widziałem jeszcze Extrima z silnikiem 5ccm 4takt. W elektryku sam używam HXT 900 ( w sumie z 15 sztuk), Katana z PA też jest przystosowana pod elektryka dlatego i drgania mniejsze.

 

Edytowałeś swój post już dwa razy więc trochę zatracił sens.Ja nie napisałem że te Extrimy i Katana Pa są z napędem spalinowym, przestań wreszcie wyciągać jakieś słowa z kontekstu.Doskonale wiesz co miałem na myśli ale najwyraźniej specjalnie zwracasz na to uwagę.Może wreszcie zakończymy temat serw w temacie "Katana pod ASP FS30AR relacja z budowy" ?.|Jak sama nazwa wskazuje temat nie dotyczy budowy serwa tylko modelu latającego.

 

Co do ostatniego zdania to nie wiem w czym problem, martwisz się o tryby w tych serwach w kierunku za dużych sił aerodynamicznych czy drgań od silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Sławku, wyciągnąłem błędne wnioski z tego co wcześniej pisałeś. :oops: Myślałem że jeśli dyskutujemy tutaj o modelu spalinowym to te Extrimy i Katany z PA również taki posiadały. Zaraz wyjdzie na to że jestem zły i wprowadzam wszystkich w błąd, a chciałem tylko zasugerować że serwa mogą okazać się za słabe. Przepraszam :oops:

 

A co do trybów to martwię się o jedno i drugie, od drgań zwiększą się luzy a od sił aerodynamicznych mogą strzelić tryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Marcin , Extrima i Katanę PA podałem jako przykład modeli o bardzo podobnych rozmiarach w których serwa 9g dawały doskonale radę , jeden z tych Extrimów robił taką akrobację że nawet nie wiedzieliśmy z kolegą że jest do tego zdolny.Serwa wytrzymywały siły bez problemów.Najczęściej tryby lecą przy szorowaniu sterem kierunku podczas startu i lądowania o ziemię, reszta serw może wypluć tryby przy uderzeniu w ziemię np.skrzydłem.Ja wyregulowałem swojego małego ASP FS30 i pracował bardzo równo i wcale nie roztrzepał mi modelu.Nawet na wolnych obrotach na paliwie z 10% nitro kręcił tak wolno i stabilnie że nie mogliśmy uwierzyć że tak może ładnie pracować.Jednak ten silnik jest na tyle słaby że jeżeli akrobat to nie większy jak Grześka i nie cięższy bo 1600 g to dla tego silnika stanowczo za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i zapraszam do ogladania iak i komentowania budowy modelu Katany.

Witam, na razie to tylko zbieram informację na forach. Po blisko 25 latach powracam do swojego dawnego hobby jakim jest modelarstwo. Może jako 50-latek jestem wiekowym modelarzem ale technika tak poszła do przodu że chciałbym się poradzić odnoście silników spalinowych ASP o ich jakość i niezawodność. Panie Grzegorzu mieszkamy blisko siebie więc chciałbym również skorzystać z pana doświadczenia i myśle że w ten sposób nadrobię trochę tych zaległości w modelarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojler nie widze przeciw wskazań co do nadrobienia zaleglosci modelarskich,a i prosze o zwracanie sie do mnie po imieniu (nie pan).

http://www.rcswiebodzice.pl

to jest link do stronki naszego lotniska i innych ciekawych zeczy latam z chlopakami w swiebodzicach na lotnisku,zreszta prosze zobaczyc na powyzszy link.Moze pan tez pisac smialo do Pawła.B z tego forum,on tez jest z walbrzycha i napewno chetnie pomoze.A tak na marginesie czy pan przebywal czasem w modelarni OPP boguszow,bo tam wlasnie nalezal Paweł.B.A ja do MDK Wałbrzych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Grzesiu-Modelarz z pietnasto letnia praktyka i takie (WYCHYLENIA).Do 3D latana stosuje max 45stopni , a u ciebie beda sie wychylac do 90 st . Przy takim wychyleni sie nie steruje tylko chamuje.Popraw to przelozenie to i te serwa wytrzymia.Pozdrawia Henry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojler nie widze przeciw wskazań co do nadrobienia zaleglosci modelarskich,a i prosze o zwracanie sie do mnie po imieniu (nie pan).

http://www.rcswiebodzice.pl

to jest link do stronki naszego lotniska i innych ciekawych zeczy latam z chlopakami w swiebodzicach na lotnisku,zreszta prosze zobaczyc na powyzszy link.Moze pan tez pisac smialo do Pawła.B z tego forum,on tez jest z walbrzycha i napewno chetnie pomoze.A tak na marginesie czy pan przebywal czasem w modelarni OPP boguszow,bo tam wlasnie nalezal Paweł.B.A ja do MDK Wałbrzych

Niestety modelarstwa uczyłem się na lotnisku w Legnicy i ja się ożeniłem i zamieszkałem w Boguszowie-Gorcach , brakło czasu i kasy na modelarstwo.

Ok kolego zgadzam się i możemy zwracać się do siebie na Ty. Pan tutaj raczej nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo nie bardzo wiem o co chodzi zapewne o przelozenia na orczykach.Wszystko jast tak ustawine na aparaturze ze stery wychylaja sie po ok 25-30stopnia lotki po 12 moge oczywiscie to zwiekszyc programowo ale na oblot wole nie miec modelu nerwusa.A tak na marginesie nie latam 3D bo mnie to nie bawi wole tradycyjne akro czyli F3A.

do bojler Ok wrazie czego wal smialo na PW lub e-mail,jest jeszcze GG 11658072

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobo wie, co mówi, aby wykorzystać siłę serwa należy wykorzystywać cały zakres wychyleń i przykładnie geometryczna w pierwszej kolejności a później miksery w radiu.

Przy tak krótkim popychaczu na lotkach ta zetka będzie miała tendencję do wypinania się z serwa przy maksymalnych wychyleniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Katana oblatana lata super sorki ze nie mam fotek ani filmu ale nikt nie kręcił .A propo serw ktoś tu twierdził ze nie dadzą rady.Dają nawet do 3D poważnie gwarantuje HXT 900 serwa są ok test przeszły.Meteor to do Ciebie się tyczy,wiec jak nie przetestujesz czegoś to się nie wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.