Skocz do zawartości

Katana pod ASP FS30AR relacja z budowy


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i zapraszam do ogladania iak i komentowania budowy modelu Katany.

Po dlugich namyslach i konsultacjach z kol.Slawkiem zdecydowalem sie na zrobienie tego wlasnie modelu. Model ma mi sluzyc do akrobacji jak i zabawy.Na poczatek wykonalem boczki kadluba z balsy 3mm i wzmocnilem sklejka 0.8mm

pozdr Grzesiek

dsc02779iz0.jpg

dsc02782eu5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Brrrr,, formowanie grabów i ich wklejanie to jest to czego nienawidzę w modelach.Widzę że masz już to za sobą.Na fotce widać że słupki z balsy nie mają usztywnienia od środka, o ile nie występuje tam wręga to wklej tam listwy sosnowe np 3x5mm węższą stroną do boczku.Powinno to dość dobrze usztywnić te słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek ma ogromną rację. Gdyby włókna były ułożone w słupkach odwrotnie to można by było to zostawić, ale tak to nie ma żadnej wytrzymałości. Z przyjemnością śledzę budowę katany, mając duży model przydałby się jakiś maluszek elektryczny, z którym nie byłoby aż takiego problemu z transportem. Taki żeby wyjść za dom i polatać. Kto wie może po skończeniu swojej katany zrobię jej mniejszą siostrzyczkę?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie zapotrzebowanie na małą X-lite to przerobię plany na taką powiedzmy 110cm i może zamówi sie parę sztuk.Co prawda mam Artexową ale chciałbym mieć jakąś elektryczną lub spalinową którą uciągnie mój ASP FS30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Artex daje sklejkę i balsę i to wysokiej jakości.Może w ciągu tygodnia zmniejszę plany do 110cm i zapytam Artex o cenę.Jak będzie niska to zamówię wycinanie i niech leży do zimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka no ladny modelik bedzie ale mam jedno pytanko . Grzes miales sobie budowac model dwuplata zrezygnowales z powodu tych katow zaklinowania platow. Moj dwuplat juz oblatany chociarz zaklinowanie kata plata zrobilem na oko 1,5 stopnia.tigeruu3.jpg

w800.png.Pozwole sobie dalej sledzic prace nad modelem .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.