Jump to content

Ustawienia przełączników - dobre praktyki


CichyBart
 Share

Recommended Posts

Hej,

 

Zastanawia mnie, czy istnieją jakieś "dobre praktyki" odnośnie programowania przełączników w aparaturach? Chodzi o coś typu: ten od dual rates, tamten od thr hold a innym mikser lotek/klap. Chciałbym uniknąć przypadku udostępnienia komuś bardziej doświadczonemu modelu, gdzie "standardowo" przełączając mikser klap/lotek włącza kalibrację stabilizatora (taki ekstremalny przykład).

 

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

zawsze sie zastanawiam po co niektórzy koledzy dają przełącznik do miksera klap/lotek.... pewnie dlatego że lubią se pstrykać. A przy okazji - jak jest stabilizator to nie trzeba pstrykać niczym :D

nigdy nie udostępniłem komuś bardziej doświadczonemu mojego modelu. Bo i po co?

A w MOJEJ aparaturze, przełączniki mam tak jak JA wymyśliłem, jak JA lubię i jak MI jest wygodnie. I są całkiem inaczej zrobione niż inni koledzy mają :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Każdy z czasem dochodzi do własnych ustawień w zależności od rodzaju modelu, którym lata. Ja pomimo kilku lat nie wypracowałem sobie jakiegoś szczególnego sposobu przypisywania przełączników do funkcji, gdyż niewiele ich używam (fazy lotu, vario i BF w szybowcu) natomiast w spalinie, akrobacie i FunFly nic szczególnego nie mam ustawione ponieważ nie odczuwam takiej potrzeby :)


Przepraszam, w spalinie na pstryczku mam gaszenie silnika :)

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś - dawno temu na moim poczciwym MC3010 nakleiłem sobie (bo były w zestawie) opisy przełączników i tak już zostało - więc mam zawsze przypisane tak samo - mimo, że moje radio umożliwia dowolne przypisywanie przelączników. Buduje trochę własnych eksperymentalnych modeli i jedyne funkcje jakie stosuje to tylko Dual Rate'y do oblatywania. Czasami jakiś combi switch (dla wygody w jednym i tym samym opisanym miejscu) który włącza mikser lotek ze sterem wysokości do jakiś wygłupów...

 

Moim zdaniem ważne jest aby przełączniki, o ile to możliwe, zawsze miały tą samą funkcję - wtedy mając wiele modeli dany przełacznik zawsze robił to samo... Ale który, to który - to wyłącznie zależy od właściciela radia. Kiedyś nie było takiej dowolności - i przełączniki były przypisane z góry i trzeba było się przyzwyczaić.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.