Skocz do zawartości

problem z Aurora 9


lukas 39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,być może ktoś sie już spotkał z tym problemem w aurorze otóż:  zaczyna błyskać i piszczeć niebieska dioda na module , serwa chodzą jak chcą ,support odpisał że to niskie napięcie rx ale !!! baterie zasilania wymienione kilka razy na nowe,bindowanie powtórzone kilkakrotnie ,wszystko aktualizowane ,mało tego kupiłem nowy moduł  spectra i beka !! problem wraca.Jest to druga aurora w moich rękach i do tej pory nie miałem tych problemów,faktem jest że ostatnio mało latam ,może ktoś to ogarnia . Dodam jeszcze że objawy pojawiają się tylko przy poruszaniu serwami jak gdyby rzeczywiście było zbyt niskie napięcie ale na trzech pakietach to samo,bec 15 A raczej daje rade ,co ciekawe w combacie objawów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Napięcie odbiornika oscyluje w granicach 5,8-5,9 v tak więc to nie to ,odnośnie beca to używam,max beca  oczywiście próbowałem z innymi . Niestety problem pojawia się bez względu na zastosowany bec ,latam benzyniakami od ładnych kilku lat i temat zasilania avioniki raczej mam opanowany ale zawsze można się dowiedzieć czegoś nowego.A i owszem ewidentnie RX dotyczy odbiornika,tyle tylko że to jest odpowiedż z Hiteca  raczej jako podpowiedż co powinno ozaczać to piszczenie . Niski poziom zasilania różni się częstotliwością dzwięków od tego co dzieje się u mnie ,pewnie skończy się wysyłką do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pisałeś, że sygnały przy problemach z napięciem byłyby inne, ale jednak zapytam:

 

1 Co to za BEC? (może mało wydajny).

2. Próbowałeś zasilać odbiornik bezpośrednio z baterii, nie przez BEC?

 

Napięcie odbiornika oscyluje w granicach 5,8-5,9 v tak więc to nie to

3. Pod obciążeniem?

 

Niski poziom zasilania różni się częstotliwością dzwięków od tego co dzieje się u mnie ,pewnie skończy się wysyłką do serwisu.

Nagraj film z objawów i im wyślij. Jak walczyłem z serwisem ZTW to film pomógł.

 

Wariant B śledztwa: rozbindowanie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie niestabilne zasilanie odbiornika - bec sieje. Napięcie może jest odpowiednie przy pomiarze miernikiem -ale miernik uśrednia...  prawdopodobnie pojawiają się jakieś impulsy szpilkowe -albo za niskie -spadki na ułamek sekundy -albo za wysoko i zakłóca.  Jakieś chwilowe zerwania linku i ta sekunda na ponowne zbindowanie...

 

Chyba  było na forum  pisane o problemach ze sterowaniem i zakłóceniach przy zasilaniu z różnych bec i tyczyło różnych aparatur   (nie jestem pewien czy na tym forum -ale na pewno gdzieś w necie czytałem...)

 

Ja też miałem podobny problem -chwilami serwa trzepały przy zasilaniu odbiornika i serw z jakiegoś   bec zewnętrznego  (nie pamiętam ale chyba to było jakieś  turnigy)  -a zero problemów przy zasilaniu z regulatora ze "słabym" bec liniowym...

 

na innym bec (innej firmy) sterowanie też działało po prostu konkretny Bec nie lubił się z konkretnym typem odbiorników  -nie kojarzę już albo z optimą 6 albo 7

 

obecnie wszystkie odbiorniki hitec optima   mam zasilane przez  wejście SPC bezpośrednio z pakietu -a jakiekolwiek bec (czy z regulatora, czy zewnętrzne) zasilają tylko serwa. U mnie tyczy to modeli elektrycznych -latam tylko elektrykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariant c: moduł spektra z nowym softem , odbiornik  ( conajmniej optima 7) ze starym.  Miałem tak kiedyś gdy był aktywny  tryb  fai safe. 

Niestety Piotrze wszystko aktulane, dosłownie 2 dni temu moduł ,radio jak wszystkie odbiorniki akualizowałem,

 

 

Wiem, że pisałeś, że sygnały przy problemach z napięciem byłyby inne, ale jednak zapytam:

 

1 Co to za BEC? (może mało wydajny).

2. Próbowałeś zasilać odbiornik bezpośrednio z baterii, nie przez BEC?

 

3. Pod obciążeniem?

Nagraj film z objawów i im wyślij. Jak walczyłem z serwisem ZTW to film pomógł.

 

Wariant B śledztwa: rozbindowanie?

 Max bec 2 ,dualsky duo ,i parę innych .

rozbindowanie odpada ponieważ za każdym razem łączy odbiorniki.

 

 

Z tego co piszesz to ewidentnie wygląda na  padaczkę beca.Podepnij pakiet 6V bezpośrednio i wtedy sprawdź,A próbowałeś z innym odbiornikiem?

Tego jeszcze nie próbowałem ,faktem jest że człowiek już się tak przyzwyczaił do li poli że prawie zapomina o istnieniu innych możliwości.Niestety Wojtek dzieje się to z każdym odbiornikiem ,czasami piszczy w odległości 1 m  i mniej  

 

 Gdzieś tam doczytałem że był jakiś błąd ze strony Hiteca w aktualizacjach i sporo modeli rozbito ale już to poprawiono z tym że było to w 2014.

Jest możliwość resetu Aurory? .Miałem raz podobny problem ,moduł  popiskiwał  kiedy latałem szybowcem ale aktualizacja wszystko naprawiła

Skąd indziej zdarzyło się to w pierwszej aurorze lat temu pewnie 7 ,od tej chwili spokój  z aurorami aż do teraz.Sam fakt że aparatura może się zepsuć jest jak najbardziej dopuszczalny ,będzie inna , natomiast  sama niewiedza dlaczego nie działa  potrafi nie dawać spać ,też tak macie ? :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może któreś serwo przydusza Ci zasilanie?

Spróbuj tylko z jednym, potem z innym.

A może masz źle zrobioną instalację?

Możesz też sprawdzić z kondensatorem na zasilaniu odbiornika? Wiesz jak?

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może któreś serwo przydusza Ci zasilanie?

Spróbuj tylko z jednym, potem z innym.

A może masz źle zrobioną instalację?

Możesz też sprawdzić z kondensatorem na zasilaniu odbiornika? Wiesz jak?

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Niestety objawy wszędzie takie same ,z jednym serwem ,z kilkoma , w 4 modelach jak i osobno .Nawet w jednym elektryku ,co ciekawe objaw znika w kombacie, na optima 7 ,ale już w tym samym odbiorniku  zasilanym zewnętrznie wraca , równie dobrze przez chwilę jest ok a po kolejnym podłączeniu problem pojawia się  od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podpinać  zasilanie odbiornika przez SPC -bezpośrednio z pakietu.

 

lub oddzielny pakiet 4,8 V do zasilania odbiornika i serw (4szt ni-cd)  -co się wtedy dzieje ?

 

-spróbuj z kondensatorem na wyjściu bec -wejściu zasilania odbiornika.

 

 

 -poszukaj kogoś z inną aurorą -spróbuj jak działają Twoje systemy z innym egzemplarzem aurory...  może jednak nadajnik -zwyczajnie nie styka gniazdo nadajnika z modułem?  np wyłamał się pin w gnieździe/zimny lut itp ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatura jednak musi być wysłana do serwisu,dzisiaj na wyświetlaczu zaczęły pojawiać się dziwne krzaczki  a część wyświetlanych informacji po prostu się rozjechała .Najwyrazniej  problem jednak leży po stronie aparatury a nie samego modułu .Nie omieszkam poinformować o rozwiązaniu , wielkie dzięki koledzy   za zainteresowanie i pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.