Jump to content

Wężyk paliwowy do baku nie opada do dna


Recommended Posts

Mam pewien problem z wężykiem do baku, mianowicie kupiłem zbiornik 120ml, do niego była dołączona armatura lecz bez wężyka. Nie jest to oczywiście problem bo i tak musiałem kupić wężyk do instalacji, posiadam również jeszcze wężyk od poprzedniego modelu. Problem leży w tym, że oba wężyki są za sztywne (albo ssak jest za lekki?) i mimo poprawnego założenia w baku nie opadają one na dno zbiornika. To znaczy wężyk zawsze jest lekko wygięty z racji pakowania i w związku z tym można go ustawić tak, że opada na dno zbiornika, jednak po obróceniu go ssak wisi mniej więcej w połowie lub troszkę dalej, a powinien chyba dotknąć zbiornika. Boję się, że w sytuacji lotu odwróconego i poziomie paliwa poniżej połowy zbiornika może być problem :). Czy macie na to jakiś sposób? Może robię coś nie tak i nie zdaję sobie z tego sprawy? 

 

Dodam że obrócenie zgięcia w bok nie załatwia niestety sprawy. Ssak ląduję niżej po odwróceniu niż połowa (zdjęcia) jednak znowu gorzej reaguję na obrót na boki.

 

post-18299-0-57911800-1518016374_thumb.jpg

post-18299-0-32897600-1518016380_thumb.jpg

post-18299-0-91608400-1518016387_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pomóc może zamocowanie większego ssaka np.takiego z filcem lub eksperymentowanie z wężykiem-musi być na tyle giętki by nie stawiał oporu podczas zginania.Nie może też być stary bo z reguły twardnieje.

U mnie tak leży  ;)  , fakt że dość długie "ramię" na którym wisi ssak.

 

20180207_170013.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zważyłem i ssak od zbiornika waży 4g, znalazłem w internecie ważący 10g, może to faktycznie by pomogło - tylko ta wysyłka... Te z filcem widziałem że są opisywane jako do benzyny, ja nie napisałem - sorki, ale chodzi o silnik żarowy. Dobór wężyka to też problem bo niestety, ale nie mam możliwości podejścia do sklepu i sprawdzenia tego, a kupowanie kilku na próbę trochę kosztuje dla mnie.

 

Jak by było tak jak u Ciebie to byłoby super :), wniosek mam taki, że muszę chyba budować większe modele :P.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Do żarek to raczej wężyki silikonowe się zakłada, przy nich raczej nie będzie żadnego problemu z wyginaniem.

Wężyki które posiadam to właśnie wężyki silikonowe ze sklepu modelarskiego :).

 

 

Szukałem w modelarskich i nie pomyślałem żeby szukać w ten sposób, dzięki za trop.

 

 

Taki 10 gramowy mogę Ci wysłać za friko :D

Kurcze, dziękuję :D. W sklepach zazwyczaj wchodzi tylko kurier który jest droższy od samego ssaka. Jeśli nie jest Ci potrzebny to chętnie przyjmę i pokryje chociaż koszt wysyłki :)

 

Edycja: Przeprowadziłem zaawansowany test :), tzn przykleiłem na taśmę do ssaka dwa pierścienie (takie do blokowania kółek na ośkach) i w ten sposób waga wzrosła do 8.8 grama. Z takim ładunkiem ssak lata tylko po ściankach baku :D.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzięki Rafałowi od którego otrzymałem cięższy ssak wszystko jest teraz idealnie i w każdej pozycji baku ssak ląduję na dole. Bardzo dziękuję :).

 

Dziękuję też wszystkim za pomoc.

 

No! Proste rozwiązanie okazało się najlepsze :-)

 Racja, jednak przy jakieś okazji postaram się poszukać jakiś giętszych wężyków o ile takie są - Od Rafała dostałem również kawałek wężyka i on też nie współpracuję z lżejszym ssakiem. Problemem może być też długość baku i przez to wężyka, najważniejsze jednak, że da się to rozwiązać :).

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.