Skocz do zawartości

Najprostszy model - coś na start bez zobowiązań


jacik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Śledzę forum i z podziwem oglądam Wasze modele.   

Szukałem czegoś prostego i wpadł mi taki filmik na youtube. 

https://www.youtube.com/watch?v=YoRfb47oiZY

 

Nie jest ładny ale za to minimum pracy. Można polatać  i ocenić czy będziemy się dalej w to bawić ;)

Tylko skąd wziąć wymiary tego cudaka ?

I z czego zrobiony ? Może dało by się z pianki podkładowej pod panele albo ze sklejki zwykłej  3mm ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No w przypadku tego konkretnego modelu, to to polatanie trwałoby jakieś 2-3 sekundy (o ile wcześniej nie latałeś modelem RC).

Wyposażenie też dosyć hm...  egzotyczne - dwa silniki bezszczotkowe... ewidentnie ktoś wykorzystywał "złom modelarski", jaki mu się po warsztacie walał.

 

Jeśli chcesz zacząć zabawę z modelarstwem - to do nauki latania i tak najtaniej jest kupić np.  Pioneera w wersji RTF (gotowy do lotu).

Natomiast jeśli koniecznie chcesz coś samemu zbudować to RWD 5 (depronowy), albo Patyczak, czy Wicherek 10 (konstrukcyjne).

 

EDIT: Oczywiście chodziło mi o silniki szczotkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyczaka lub Wichereka 10  można zrobić ze skrzynek po owocach ? Tam chyba jest jakaś cienka sklejka ?

Wicherek nawet fajniejszy i chyba mocniejszy. Dużo do niego można wyciąć na cnc a z tego też mam frajde :)

Widziałem że nawet spalinowy silnik ktoś montował czyli musi być konstrukcyjnie mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyczaka lub Wichereka 10 można zrobić ze skrzynek po owocach ? Tam chyba jest jakaś cienka sklejka ?

Wicherek nawet fajniejszy i chyba mocniejszy. Dużo do niego można wyciąć na cnc a z tego też mam frajde :)

Widziałem że nawet spalinowy silnik ktoś montował czyli musi być konstrukcyjnie mocniejszy.

Wicherek może jest sztywniejszy ale zdecydowanie nie mocniejszy na pierwsze latania. Oczywiście kiedyś ludzie od nich zaczynali i nie było problemu, ale ja na początek polecam coś z depronu bądź EPP. Taki model wytrzyma twarde przyziemienia i zdecydowanie łatwiej go naprawiać po kraksie niż model konstrukcyjny. Czasami w przypadku EPP wystarczy trochę CA i tyle naprawy :).

 

Może być RWD polecony wcześniej, może być coś z serii ToTo lub pewnie wiele innych modeli.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niej mam właśnie pdfa :)

Depron 3mm listewki i klej własnie kupiłem. W weekend przetestuje czy to się przetnie laserem ale pewnie będzie się topic.

Ciężko się połapać co jest z 6mm a co z 3mm ale fakt że nie mam wprawy i doświadczenia.  

Boki na pewno są z 6mm. Z 3mm peszycie skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wielkie dzięki. W corel 12 się nie otwiera  ale Inkscape -> dxf i imprt w corelu i mam ;D

Tylko chyba wymiary się poknociły bo 1 skrzydło ma 1,4m długości  a na planie w pdf około 70cm ( nie mam jak zmierzyć w pdf)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety pianka się nie tnie laserem a nie mam zdolności manualnych ani cierpliwości do drobiazgów. 

Może jest jakiś model ze sklejki 3mm( tania ogólnie dostępna) i maksymalnych wymiarach pojedynczego elementu 34x24 cm ?

Samo obklejenie tego to już będzie wyzwanie :)

A jeszcze pytanie pewnie głupie. Jak bym RWD5 wyciął wszystko ze sklejki 3mm  lub ewentualnie balsy np 2mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pianka się nie tnie laserem a nie mam zdolności manualnych ani cierpliwości do drobiazgów.

Może jest jakiś model ze sklejki 3mm( tania ogólnie dostępna) i maksymalnych wymiarach pojedynczego elementu 34x24 cm ?

Samo obklejenie tego to już będzie wyzwanie :)

A jeszcze pytanie pewnie głupie. Jak bym RWD5 wyciął wszystko ze sklejki 3mm lub ewentualnie balsy np 2mm ?

Ale jak wszystko ze sklejki 3mm? Jesli to ma latac to zrob z depronu.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.