Skocz do zawartości

RWD-9 1,92m +video


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Oj Kamyczku ,ten silnik, to chyba pod zawis tym modelem?

Pewnie model będzie latał z jakąś 71 4-taktem , albo jakiś elektryk ze 3,5 kg ciągu.

 

Co do chętnych to na pewno nie będzie ich tak dużo jak na wersję depronową.

Modelik szykowany pod pasjonatów ,szczególnie tych polskiego lotnictwa.

 

Całe szczęście że wyposażenie nie za drogie bo serwa malutkie lub standardy więc nawet nie będę musiał ich specjalnie kupować, walają się na półce w modelarni.

Tylko czy elektryk czy spalina i czy kryć folią czy materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 335
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Kamyczek_RC

Pokrycie takiego modelu folią to profanacja za taki pomysł należy ci się już degradacja ;) co do saito to 20tka ale krzywdy mu nie zrobi a może i znajdą się chętni ze wzgledu na małe koszta eksploatacji takiego silniczka. ).71 czterotakcik to bedzie na moje oko ciut mało a mordka modelu nie należy do zbyt długich więc zamiast wozić 0,5 kilo ołowiu lepiej zaaplikować tam saito i mieć ten zapasik na czarna godzinę lub do pociągnięcia jakiegoś niewielkiego szybowca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to chyba jeszcze nei wiadomo ile finalna waga wyjdzie, wiec nie wiadomo jaki silnik zastosować zeby nie miał za dużo mocy, tak jak pisze Tomek zeby w zawis nie wchodził, bo to juz nei bedzie to.

Tomek a moze jednak skusisz sie na spalinkę, jak makieta to efekt pracy silnika nada dodatkowego efektu makietowego:) o ile tak można to w ten sposób powiedzieć.

A pokryć folia o strukturze materiału, pomalowac na oryginalne kolory RWD.

 

Edit

co do silnika to pewnie indywidualne gusta zadecyduja czy chce ktoś miec wiekszy zapas mocy czy zrobić go za holownika i prawie wchodzic nim w zawis by miec moc wycholowac wiekszego szybowca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój raczej będzie spalinowy, właśnie coś z 71 ASP.

Tak aby przy starcie koła nie odrywały się po rozbiegu o długości 20 cm. :D

 

Co do oklejenia to kiedyś u Huberta widziałem pokrycie o strukturze materiału,

chyba to się nazywało LITESPAN , na micro-makiecie 2 płata z I WoW wyglądał super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no to i ja swoje trzy grosze:

- za pomysł elektryfikacji - dobrze, że dystans większy od zasięgu ręki :wink:

- zawis i start po 20 cm rozbiegu - a jak to się ma do startu na bramkę (jedna z konkurencji chalange'owych); przecież "to niemal to" :shock:

A model pięęęęękny jak Fort Knox...

Obawiam się, że cena nie będzie tak przystępna.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak była taka konkurencja na najszybszy strat, przez bramkę i na najkrótsze lądowanie.

 

Ale w locie wywijasy muszą być wykonane z finezją .

Jak Buczo latał spalinowym B-25 i kręcił nim jak Katana, to można się było po.... coś tam, w każdym razie katastrofa. :roll:

No ale każdy w lataniu swoje lubi, wiec nie ma co osądzać ludzkich gustów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Kamyczek_RC

Pewnikiem chłopaki z ARTEXU nie wiedzą jak bedzie się kształtowała cena balsy i energi elektrycznej które to składają sie na cenę gotowego zetawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Co wam nie pasuje ? Jaką widzicie krytykę w stwierdzeniu faktu na temat ceny materiałów i kosztów pracy urządzenia. Macie koledzy za przeproszeniem jaja bo zachowujecie się jak dzieci to nie ulica sezamkowa i tu są realia ważne dla mnie liczy się prawda i surowa ocena rzeczywistości nie "owijam w bawełnę" jest czarne albo białe ,albo ktos ma rację albo jej nie ma.Nie mam zamiaru robić fałszywej atmosfery i klaskać jak wszyscy klaszczą. Dla mnie liczy się twarda realna ocena faktów bez względu na jej konsekwencje. Myślicie że jak wszyscy napiszecie ze model będzie tani bo po 100 zl to ARTEX wam przyklaśnie i zrobi cenę 100 zł ? W biznesie liczy się tylko czysta zimna kalkulacja na starcie cena bedzie pewnie jeszcze wyższa 1000 i będą tacy którzy go kupią jak zainteresowanie spadnie cena też spadnie ze 100-200pln w dół za kilka miechów model zacznie kosztować mniej aż osiągnie granice opłacalności . Prawa rynku nic więcej ... Mamuth ty już gadasz jak Angol u was wszytko jakieś rozlazłe i kręci się w koło tea ... Moje rokowanie znacie ale ciebie Mamuth oświece stawiam na to że model będzie kosztował 800 i pewnie mało sie pomylę dla ciebie to przecież nie ma znaczenia bo funciory zarabiasz w UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gdzie zarabiam, co zarabiam i ile to nie jest Twoj zas... Interes.

Jestem w UK od 3 lat, przyjechalem z 50 funtami w kieszeni - teraz wynajmuje dom, urzadzam go i utrzymuje zone i trojke dzieci - zona nie pracuje - zajmuje sie naszym 10-cio miesiecznym synkiem.

Wiec nie mow mi czy jakas tam kwota to dla mnie duzo czy malo.....

Cos czesto poruszasz kwestie pieniedzy.... Chyba czas zmienic forum - zapisz sie do mojejklasy - wstaw zdjecie ze swoim megatelewizorem czy czymkolwiek innym - tam Twoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.