Skocz do zawartości

RWD-9 1,92m +video


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 335
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja dopiero się rozeznaję. W dziale silników benzynowych niezbyt wiele można się dowiedze a zwłaszcza o porównaniach z żarowymi. A wydawało mi się , że 26ccm to najmniejsza benzyna dość dostępna. Są i mniejsze ale podobno masa w porównaniu z mocą wypada niekorzystnie. Fajnie byłoby mieć taki majestatyczny model tani w ekspoloatacji.

 

Darek[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem , że można wszystko teraz kupić ale chodziło mi o zachowanie odrobiny zdrowego rozsądku cenowego przy jednoczesnym jeszcze akceptowalnym dopasowaniu do modelu. Jak silnik ma za dużo mocy to chyba można tak ustawić serwo aby przy maksymalnym wychyleniu drążka gazu przepustnica otwierała się do połowy. :wink: (aby nie odpadły skrzydła jak pisał Tomek)

 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik ma za dużo mocy to chyba można tak ustawić serwo aby przy maksymalnym wychyleniu drążka gazu przepustnica otwierała się do połowy. (aby nie odpadły skrzydła jak pisał Tomek)

 

Ale to nie do końca prawda. A co ze śmigłem ? Jego maksymalna sprawnosć jest w granicach maksym. obr. silnika, więc przymykając obroty układ silnik smigło chyba traci na swojej sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaasneeee a jak by dać wielocylindrowy to można wyłączać poszczególne cylindry

 

Ja tu się zastanawiam a tu sobie żarty ze mnie robią :cry:

A co do sprawności zespołu silnik - śmigło to przy wlewaniu benzyny tym bym się nie przejmował. Przecież i tak mówimy o ograniczaniu dużego nadmiaru mocy.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Tomek ty tu nie wymyslaj silników modułów i innych pierduł tylko sprawdź jak tam Artex sobie poczyna z tym modelem. Prawda jest taka ,że zamiast dać szansę przez zime pokleić te modele oni czekają na środek lata a chłopaki się napalili jak szczerbaty na suchary ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.