Skocz do zawartości

RWD-9 1,92m +video


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 335
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
ja uwielbiam puzlić ( chyba nowe słowo wymyśliłem ) mnie to odpręża kiedy myślę o tym gdzie taki kawałek przykleić :rotfl: :rotfl:

 

Ja też mam coś do poskładania z pierwszych kroków (podskoków). I jak myślę , żeby się za to zabrać to się sprężam a nie odprężam :lol: .

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC
Nie, no ja puzzli nie biorę , czekam aż balsa wyrośnie na RWD

Dobrze że to mała 9 bo jak by to była duża 6 to już bym leciał zrobić oprysk randapem twojej plantracji balsy ;) A tak serio to takim tempem to dogonię artexiarzy ze swoim modelem w skali 1:4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie lece nic opylać ani zapylać ... a Katowice są bardzo blisko ( patrz teoria względności ) a zalecam przy puzlowaniu odprężenie a nie sprężenie itd .... ( wpisać dowolne ) A jak wiem to ponoć balsa postanowiła nie rosnąć z uwagi na wzgląd optymalizacji zużycia nerwów modelarzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek , konstrukcja kadłuba wytrzyma , tylko nie wiem czy skrzydła się nie pourywają jak wystartuje pionowo ostro w górę . :devil:

 

 

Skrzydła o ile wiem to się nie urywają od wznoszenia pionowego na śmigle tylko od przeciążeń np w ciasnej pętli. Ale rozumiem , że moc będzie odpowiednia. Bo w dziale silników benzynowych twierdzą , że silnik benzynowy to jest dobry od 50ccm tzn proporcje mocy do wagi jego oraz całego modelu. Podobno benzyniak ma połowę mocy co żarowy a więc 25 ccm odpowiadałby jakiemuś żarowemu 12 ccm a więc blisko takiego , jaki był zalecany do tego modelu. Więc nie wiem czy będzie aż taka nadwyżka mocy....

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC
Podobno benzyniak ma połowę mocy co żarowy a więc 25 ccm odpowiadałby jakiemuś żarowemu 12 ccm a więc blisko takiego , jaki był zalecany do tego modelu.

 

Oj tu może nie aż tak drastycznie przyklad saito 220 ma 3,5PS ;saito fg36 3PS czyli benzyna dokładnie taka sama konstrukcyjnie tylko inny gażnik wynika z tego że różnica to jedynie 15%. Mysle że to porównanie jest bardziej miarodajne bo oba silniki róznia się tylko gaźnikiem i swiecą wkęcona w głowice (oczywiście otworem i gwintem również) Dodatkowo te 15% mniej jest za cene praktycznie ośmiokrotnego spadku ceny użytkowania ;) Myślę ,że do tego modelu luksusowym rozwiazaniem było by saito fg-20 20cm 4 suwowy benzyniak .:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek - żle kombinujesz. Nie można tego dzielić w ten sposób, przykład z mojej działki; silnik żarowy 4suw np .91 - 1.2 zastępowany jest silnikiem benzynowym 23cm. W moim modelu - dwupłat o rozp ok 200cm i wadze lekko ponad 6kg - zamiast 4suwa własnie .91 - 1.2cc będzie benzyna - początkowo miała być 22cm ale będzie 26 cm.

 

Za 26ccm benzynę 2T trzeba dać w UH około 160$ ( tak celem porównania cen)

 

I właśnie taki silnik - XYZ 26cm będzie w moim Nieuporcie 11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC
Pewnie przy ogólnej cenie modelu te 530 $ na silnik będzie prawie niezauważalną kwotą...

 

Luksusowe pod względem osiągów jak widać i ceny również. :) W przypaku modeli i osprzętu jest tak jak w przypadku aut mozna jeździć polonezem i można mercedesem w obu przypadkach cel jest ten sam przemieszczanie się z miejsca na miejsce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szaleństwo............ może Panowie jeszcze do tego RWD 1:6 wsadzić MOKI R160

5 cylindrów w gwiaździe pojemności...........150 cm........i dowobić imitację 4 cylidrów i bajka...........

jedynie by chyba trzeba by było przeskalować model razy 2 tak do 4 metów rozpietości.............

ehh tak jakpisze kamyczek..... saito 20 cm benzynka 4 takt i nadmiar mocy żedu 100 %....... alno żarówka 15 cm.........

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popłyneliście równo z tymi silnikami. To może coś na zamówienie?

 

 

http://www.sternmotoren.eu/pages/mainview.html

 

Nikt nigdzie nie popłynął, na wsadzenie silnika za 530$ nie każdego stać i nie każdy ma ochotę dawać taki kasę za to że jest to Saito.Saito to świetnie silniki ale bez przesady.Benzyna 26ccm jest tania w utrzymaniu.Wiem że za jakością idzie cena, ale Saito to nie jedyne słuszne rozwiązanie do tego modelu więc zamiast rozpisywać się o tym silniku może tak powrócimy do modelu RWD.O silnikach można porozmawiać w innym dziale, ale jak zauważyłem hasło "Saito" generuje same problemy ostatnio (czytaj:ostra wymiana zdań)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi z tego takie samochodowe nie raczej samolotowe "poturbowani" gdzie do modelu zabytkowego od którego wymaga sie realizmu lotu wstawia sie silnik 200% normy. A z tym saito to faktycznie jakieś zboczenie. No chyba że ktoś nie ma co robić z kasą lub jest na etapie życia "zastaw się a postaw się". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi z tego takie samochodowe nie raczej samolotowe "poturbowani" gdzie do modelu zabytkowego od którego wymaga sie realizmu lotu wstawia sie silnik 200% normy. A z tym saito to faktycznie jakieś zboczenie. No chyba że ktoś nie ma co robić z kasą lub jest na etapie życia "zastaw się a postaw się". :D

 

Jeżeli ktoś robi zawodniczą makietę to czasem i Saito nie jest tym jedynym najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.