Jump to content

Nieuport 11


Irek M
 Share

Recommended Posts

Zastanawiając się, do którego modelu wstawić benzynę 22cm ostatecznie(chyba) :lol: na placu boju zostają dwa modele; Fokker (Pfalz) E.1 oraz Nieuport 11. Własnie otrzymalem plany tego ostatniego. Skala oczywiście 1/4 czyli ok 190cm rozpietości. Na planie wygląda to naprawdę super;

nowyplan003rg7.jpg

Plusem na korzyść Nieuporta jest to, że mam ten model w wersji elektro w skali 1/7 i już teraz widzę jak slicznie się prezentuje. Mogę ponadto wykorzystać już pewne rozwiązania. Ale jest to również minus gdyż nie bardzo chciałbym tracić miejsce powtórnie jakby na ten sam model...

I co by tu począć ??? :shock:

Link to comment
Share on other sites

Irku! O jakim traceniu miejsca mówisz? Masz w chacie za mało sufitu, aby go podwiesić? Patrząc na tan super planik, tak sobie myślę, że po przerobieniu mojej benzyny 29 cm od tej piły do żywopłotu wg i przy pomocy życzliwego Ola, właśnie do tego modelu mógłbym ją wsadzić. Twój silniczek pasuje idealnie... No to do roboty Panie. W końcu masz labę od bachorów :D

Link to comment
Share on other sites

Widzę że zamiłowanie kolegi Fokkera do samolotów z okresu I wojny jest olbrzymie :) Specjalizacja w temacie za pewnie rośnie szybciej niż gabaryty modeli :) Projekt ambitny a dla mnie o tyle szczęśliwy iż być może będę miał niezmierne szczęście podziwiać projekt na własne oczy... co mnie bardzo cieszy :)

Link to comment
Share on other sites

No własnie najgorsze jest to, że tyle chciałoby się jeszcze zrobić... a miejsca w domu i nadajniku coraz mniej. Marku - na ferie to napewno nie zabiorę się za niego gdyż mam przecież Fokkera D.VIII do wykończenia :oops:

Może Twój silnik raczej poszedłby do Halberstada - którego też przecież mamy? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Sie zobaczy Irku. Najpierw jednak będę mu musiał ten zapłon przerobić i bardzo w tej sprawie liczę na Ola. Na pewno będe go chciał w czymś użyć.

Podobnie się ma z tym MVVSem 26cm benzynką. Miał być do Piperka L4-H, ale p. Rusinek stwierdził, że wystarczy tam OS 15 cm 4T i tam też go wsadzę.

Link to comment
Share on other sites

Irku skąd Ty w ogóle masz takie plany...? Zastanawiam się gdzie

można takie zdobyć? To kompletny kupiony plan czy też złożony

w programie i wydrukowany w dużym formacie? Jeśli kupiony

to zdradź proszę tajemnicze miejsce...

Link to comment
Share on other sites

Ładne plany ale ta konkretnie benzyna lepiej pasuje tylko do Nieuport-a 11 na upartego można ją włożyć do Halberstada ale wystający tłumik i gażnik po bokach popsują trochę ogólne wrażenia z oglądania tej makiety.

 

Jeżeli będziesz zamawiał znowu plany z tego adresu co podałeś weź mnie pod uwagę jestem chętny nawet jeżeli miałbym coś kupić na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

Darek - zapewniam, że nic z tej benzyny nie wystawałoby w Halberstad'cie co psułoby bryłę. Gażnik byłby całkowicie osłonięty - tu problem bo musiałbym zrobić otwór do zatykania palcem gaznika w celu przelania - ale to nie problem. Z prawej burty w oryginale idzie wydech spalin. Więc mój wydach pasuje do tego idealnie. Nasadka świecy też by nie psuła zbyt wyglądu.

Co do planów podaj jakie Ciebie by interesowały. Ja bym wziął inne by nie dublować planów.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

No to stało się niestety. Wykorzystując chwilę nieuwagi dopadła mnie wena twórcza na Nieuporcika. Zakupiłem listewki i sklejkę więc może w weekend powstanie kadłubik? :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Jacek -przyznam się, że nie pamiętałem o Tobie :cry: Ale i tak niczego nie zamawiam narazie bo pomysłów mam 100/godz. Jeśli zdecydowanie czekasz na ten plan to mogę go zamówić ale wtedy do ceny planu musiałbyś dodać całość związanych z tym opłat bo ja narazie nic dla siebie nie biorę. Chyba, że jeszcze ktoś się skusi co obniży całośc kosztów.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.