Skocz do zawartości

TIGER MOTH relacja z budowy.


PAWEL B

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 226
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sloty i mechanizmy zakończone.

 

Wszystkie śruby zalutowałem .

 

99242801ul3.jpg

 

Na pręt , nakrętkę i snapa założyłem rurki termokurczliwe .

 

88172716qv7.jpg

 

Widok jednej połówki skrzydła.

 

67640560ad0.jpg

 

A tutaj króciutki filmik jak to pracuje.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=D5Brr3Vh0v8

 

I tak jak widać na filmie sloty wysuwają się 16 mm nogę ustawić żeby wysuwały się max 19 mm ,i tu moje pytanie ile te sloty powinny się wysuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie sloty nie wysowaja sie dalej bardziej blizej:P optymalne wychylenie slotow to maxymalny do osiagnieca kat natarcia przy ktorym jeszcze nie zrywaja sie strugi mysle ze uda Ci sie to wyznaczyc doswiadczalnie i optimum znajdzie sie w tych 19 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie paczka z Modelesklep z farbami .Zrobiłem małą próbę ,wychodzi fajnie tylko na zdjęciu widać mały odcień ale to coś od aparatu, lampa prześwietla okleinę .Oczywiście wszystkie części będą malowane 2 albo 3 razy.

Dzisiaj jeszcze okleiłem górne płaty ,jutro zmontuję jeszcze raz model ale już oklejony i dam zdjęcia.

 

malowaniezx8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku takiej szybkiej budowy makiety to jeszcze nie widziałem,jest to model nad którym trzeba poświęcić niesamowitą ilość godzin pracy.

W takim tempie to jeszcze miesiąc i model będzie gotowy do lotu.

 

Myślę ze jeszcze do wiosny zbudujesz następną makietę z planów które ci udostępniłem.

 

Pawełku czy twój kolega Jarek zaczął już budowę modelu z planów który mu skanowałem,jeżeli tak to poproś go aby pochwalił się na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Heniu od 14 października 2008 do dziś budowałem model około 400 godzin .Jeszcze zostało wykonanie detali makiety a to będzie pewnie drugie 400 godzin albo więcej.Zobaczymy oblot planuję koniec wiosny początek lata .Naprawdę pracy mam jeszcze dużo najgorsze detale makiety .Zamocować silnik, serwa ,całą elektronikę itp. i takich makietowych detali ma bardzo dużo .Oczywiście jak coś więcej zrobię dam fotki.

 

A co do drugiego modelu to pochwalę się Pan Heniu już wie co to będzie ale dla forumowiczów

RWD-9 skala 1do 3,5. Rozpiętości 3,3 metra. Ale to dopiero jak skończę TIGER MOTH .A Jarek robi coś ,troszkę wolniej (inne obowiązki) zapytam poproszę żeby się pochwalił .

 

Nad tą przekładnią się zastanowię ale na razie będzie bez , Paweł fajnie że podoba ci się mój model, plany masz zaklepane pożyczę Ci na ksero ale jak skończę ,Paweł budujesz css 13 powinieneś się też pochwalić budową modelu widziałem model bardzo ładnie Ci to wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Paweł - ja wątek ciągle śledzę ale nie odzywam się bo mam za mało doświadczenie żeby doradzać :)

 

Póki co widzę ze piękna robotę odwaliłeś. I tak jak mówiłem - pewnie niebawem Cie odwiedzę bo chciałbym to bydle zobaczyć na żywo :)

 

Powodzonaka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace troszkę zwolniły tempa .Jest to duży model dużo pracy kosztuje stale coś trzeba poprawić przemyśleć co i jak zrobić .A i do tego ta pogoda trochę się rozchorowałem no i praca.

Ale cały czas coś robię przy tym bydlaku ale pracy przy nim co nie miara.

 

mmmp.jpg

 

Oczywiście jak coś zrobię to się pochwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A to jest właśnie najgorszy etap budowy modelu dlatego to tak pomału idzie ,a nie chcę się przymuszać do robienia czegoś na siłę lepiej wychodzi budowa jak jest zapał do pracy.

Ale tak jak pisałem wcześniej jak coś zrobię oczywiście dam relację .

Kamil miło że interesujesz się moją relacją z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.