Skocz do zawartości

TIGER MOTH relacja z budowy.


PAWEL B

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wszystkie moje modele staroci,mam pokryte folią Solartex o strukturze płótna,jest to bardzo prosty sposób pokrycia modelu,piękny efekt końcowy,bez żadnego smrodu lakierów.

Folia Oratex,jest to taka sama folia o strukturze płótna,z tego co słyszałem od kolegi,jest nawet lepsza od Solartexu,gdyż lepiej się naciąga nie zostawiając żadnej zmarszczki.

 

Tak jak Marek pisał ten TM latający w Polsce jest w tym kolorze,więc Mikołaj wiedział co potrzebujesz.

 

0708080022ul8.jpg

w800.png

0708080027hy9.jpg

w600.png

0708250020xc2.jpg

w533.png

0708250023iy2.jpg

w800.png

ki17995ql5.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Decyzja podjęta model w malowaniu żółtym .

Teraz zaczynam najgorszy etap budowy modelu wykończanie jako makietę,wprawdzie będzie mi bardzo ciężko to zrobić ponieważ nie widziałem samolotu robię wszystko ze zdjęć .

Tu zrobiłem zawiasy, zrezygnowałem z zaginania prętów ,pręty skróciłem do długości zawiasu i końcówki zalutowałem .Tak zalutowane ładniej wyglądają .

 

76897165uq1.jpg

 

68823382km7.jpg

 

80457454ij2.jpg

 

80946843bv4.jpg

 

Na koniec stery, jeszcze nakleję na nie takie paski imitujące łączenie poszycia, dzwignie lotek pomaluje na żółto.

 

95355303ut6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mój model będzie właśnie tak malowany tylko będzie problem z tym orłem na masce.

A tu dalszy ciąg prac.

Sklejek nie będę oklejał tylko pomaluję je farbą ,farbę pod kolor okleiny dobiorę w SIKKENSIE.

A jak by ktoś miał zdjęcia tego samolotu to poproszę i z góry dzięki .

 

 

39226283bq4.jpg

 

55182678wz7.jpg

 

61690468lf5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę detali .

Odciągi baldachimu.

 

75750448jv8.jpg

 

10295147cb0.jpg

 

 

 

Dwa pierwsze odciągi baldachimu przykręciłem do wręgi głównej (firewal) a drugie był problem musiałem dorobić pół wręgę na planach nie było narysowane więc musiałem rozrysować ją sam.

 

71061047bd8.jpg

 

19539610la2.jpg

 

22595296ad7.jpg

 

Tylko zastanawiam się czy te drzwiczki maja być oklejone okleiną płócienną czy tylko pomalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slot zamontowany do skrzydła zamknięty,

 

55332739sq3.jpg

 

otwarty,

 

68251852ug7.jpg

 

widok skrzydła z nie zamontowanym slotem

 

65093095yu1.jpg

 

widok od dołu mechanizmu wysuwu slota

 

62135735qj1.jpg

 

widok otwartego slota z boku

 

91083442uk5.jpg

 

pierwszy orczyk od serwomechanizmu

 

74982752gn8.jpg

 

środkowy orczyk, metalowe snapy zamieniłem na taki podwójny ponieważ środkowy mechanizm wychylał się o 2 mm mniej jak były tam zamontowane 2 snapy metalowe

 

17839515tn2.jpg

 

końcowy orczyk mechanizmu wysuwania slotów

 

55934702on2.jpg

 

cały mechanizm widok od góry skrzydła

 

57076749rl8.jpg

 

i od dołu skrzydła

 

67901183yk6.jpg

 

Sloty wykonałem z blachy grubości 1,0 mm .Kadłub i dolne skrzydła mam już oklejone ,górnych skrzydeł jeszcze nie oklejałem ponieważ muszę ten cały mechanizm jeszcze wyregulować tak żeby wszystko chodziło tak jak trzeba ,no i pozabezpieczać tz po wyregulowaniu zalutuje wszystkie śruby i na snapy pozakładam rurki termokurczliwe .Bo jak już skrzydła okleję to nie będę miał dostępu do całego mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Pawle zmienił bym tylko jedeną rzecz w napędzie mianowicie dzwognie jak najdalej od osi a na dzwigni kątowej współpracującej z serwem 2 przegóby kulowe po obo stronach jeden do napędu slota a drugi do serwa miał byś wszystkie dzwignie dość daleko i nie było bu problemu z luzami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Tak znacznie lepiej ...

Generalnie kulowe połączenia mają mniejsze luzy niż snapy i powinno się je stosować tam gzie ruch popychacza następuje w więcej niż jednej płaszczyźnie. Tak jak to jest w przypadku slotu w twoim modelu płaszczyzna ruchu dzwigni jest inna do płaszczyzny tarczy serwa i płaszczyzny ruchu slotu. Moim zdaniem powinieneś wymienić na przeguby kulowe większość połaczeń nie wiem czy nie wcisnoł bym też tujejek mosiężnych w osie dzwigni... Dodatkowo na druty popychaczy nałożyć rurki węglowe bo są one zbyt wiotkie (podatne na wyboczenia) ..Tego typu napęd jest dość złożony i luzy dodają sie generując spory luz calkowity należy więc kasowac luzy z każdego połaczenia osi , snapów , itp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę i kombinuję na wszystkie strony i jak nie luz tu się zrobi to coś innego nie pasuje albo pręty się wyginają .

Najlepszym rozwiązaniem będzie chyba założenie 3 serw na 1 slota wtedy tylko 1 popychacz będzie ,wagi dojdzie po rozmontowaniu mechanizmów i założeniu serw 80 gr .Serwa jakie tam dam to będą tower pro sg 5010 połączone kablem .

 

97081195kt8.jpg

 

 

86025603bf3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem gdzie tkwi mój problem z mechanizmem napędu slotów .(luzy)

Po rozmowie z Panem Henrykiem wszystko jeszcze raz przemyślałem ,błędem było założenie tak jak na planach orczyków z blachy duralowej 1 mm , snapów m2,snap w środku (nie na gwincie) ma średnicę 2,5 mm i właśnie tam zrobiły się luzy, problem załatwiły snapy kulowe tak jak doradził Kamil .Ale dalej było coś nie tak pręty które tam dałem zrobiłem z 2 mm grubości pręta i one się wyginały .

A 6 serw w skrzydłach to trochę przesada.

Zaprojektowałem wszystko jeszcze raz na nowo.

 

planet3.jpg

 

Snapy m3 ,pręty stalowe średnica 3 mm orczyki z blachy duralowej grubości 2,5 mm ,otwory mocowania snapa 1,8 mm .

Oczywiście po wyregulowaniu całego mechanizmu wszystkie śruby,nakrętki i snapy zalutuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.