Skocz do zawartości

TIGER MOTH relacja z budowy.


PAWEL B

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 226
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kamil tak jak pisze Pan Henryk zrobiłem testy tego snapa tylko głupio było się przyznać że wieszałem się na snapie bardziej bałem się o gwint w środku ale moją wagę wytrzymał tak samo sprawdzałem lutowanie linek.Kamil okaże się podczas lotów czy wytrzymają ale zaproszenie na oblot modelu masz ,daleko nie masz to podjedziesz .Jutro składam model w całość i wstawię fotki, złoże go z kolegą który pomorze mi jeszcze sprawdzić katy zaklinowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Cieszę się i chętnie przyjadę zobaczyć ten oblot , nie twierdzę że zawsze mam rację z tym co piszę , ale wolę podzielić się swoim spostrzeżeniem nawet jeśli ma być to nie trafiona uwaga. Model jest jeszcze w trakcie budowy i można wyeliminować jakiś feler czy też wadliwy element . Pomyłka jest rzeczą ludzką i nie myli się tylko ten kto nic nie robi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Mała Katana już prawie gotowa, duża już się robi.Ostatnio mam delegacje i nie mam jak robić.A tu jeszcze relacje z budowy takich modeli jak Pawła.Wyrzucę komputer, modele spalę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

To jest esencja modelarstwa i ktoś mi może powie że laminatowa Extra czy inna szkarada nawet 3m co wisi na śmigle jest ładniejsza od Tiger-ka .Kawał dobrej roboty na oblot takiego cacka mogę jechać nawet do Wrocka ... Po złożeniu to jest efekt. Teraz wiadro cellonu i cztery prześcieradła na pokrycie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich namysłach postanowiłem że mój model będzie wyglądał tak.

 

tigermoth154an2.jpg

 

tigermoth169zo0.jpg

 

tigermoth182fs7.jpg

 

tigermoth193cg6.jpg

 

Decyzja już zapadła ale to dopiero w nowym roku .

Zdjęcia podesłał mi Leszek za które jeszcze raz dzięki.

 

Wszystkim moim obserwatorom i forumowiczom życzę WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pawle.Dawno tu nie pisałem i chciałem powiedzieć że nie spodziewałem się że model będzie tak szybko zrobiony :D .A czy nie sądzisz że tradycyjny żółty był by także ładny i by było mniej pracy przy ozdabianiu?Oczywiście to tylko moja propozycja.

życzę WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Nawzajem Pawle :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Po ilości pracy włożonej w model nie spodziewam się że Paweł wybierze tendencyjne malowanie ze względu na wygode i szybkośc wykonania . Jak sie ma odwagę wybrać taki model wybiera się malowania na miarę pracy włożonej w budowę ... Piekne malowanie szkoda że nie ma jakiegoś podobnego w polskich barwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Muszę zmienić malowanie mojego modelu na kolor żółty, ponieważ dostałem od Świętego Mikołaja pod choinkę folię ORACOVER ORATEX żółtą imitującą płótno na cały model więc stąd moja zmiana decyzji .

Koweral ,nitrocelony i farby zostaną na następny mój model.

Bardzo fajnie to wychodzi .

 

111sz1.jpg

 

222fp9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Pawle powinieneś założyć zabezpieczenie na te sruby rzymskie do tego celu służy otworek na srodkowej części przez którego przewleka się linke której konce przekłada się też przez oczka w wyniku drgań sruby mogą się rozkręcić !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ten prosty sposób, dzięki domyślnemu "Aniołkowi" masz szanse zrobić TM w co prawda jeszcze angielskiej rejestracji, ale "garażującego" w Polsce i będącego własnościa polskiego pilota. Miejsce "garażowania": Konstancin, tak dla podpowiedzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.