Skocz do zawartości

TIGER MOTH relacja z budowy.


PAWEL B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie w budowie modelu .

 

Prace się troszkę ruszyły szykuje model do oblotu , ale wystąpił mały problem z silnikiem brak dojścia do regulacij zapłonu Pan Henryk robiąc maskę silnika z laminatu trafił w 10 ja zrobiłem balsowo sklejkową i ciężko dostać się wtedy do zapłonu (regulacja) więc musiałem wymontować silnik i na nowo przepalić na desce.

 

sn855164.jpg

 

 

sn855169.jpg

 

 

sn855167.jpg

 

 

Wkrótce zapraszam na oblot.

Najpierw zrobię próby naziemne czy się coś nie porozkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 226
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pawełku no to masz problem,ale jeżeli dobrze wyregulujesz silnik na hamowni,to w modelu nie musisz regulować przez długi czas,ten silnik jest dotarty i nie wymaga poprawek regulacji w modelu.

Tak patrze na te zdjęcia i wydaje mi się ze przez zimę ten model urósł,lub ty Pawełku zmalałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he Panie Henryku to model urósł ,naprawdę jest duży nawet przechodni przyciąga wzrokowo zadają tyle pytań ????.

 

A co do silnika to tak jak Pan pisze wyreguluje na hamowni i wkręcę do modelu i powinno być ok dzisiaj przepaliłem w modelu ciąg to ten silnik ma trzymając model z tyłu nie da się oddychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Model gotowy do oblotu .

Zaniosłem na razie do fabryki i stoi , do fabryki ponieważ zajmuje sporo miejsca w garażu przydał by się jakiś hangar na lotnisku,czeka na oblot ale stale ta pogoda zła deszcz to zimno .

Sam się nie mogę doczekać aż go ulotnie acha i jeszcze chce apke przerobić na 2,4 g.

 

Narazie skoncentrowałem się na budowie RWD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeszcze nie było lotu , tylko kołowanie po lotnisku a na start jakoś się nie odważyłem .Wcześniej miałem apke na 35 mhz i bałem się o zakłócenia teraz mam już 2,4 gh ale jakoś nie było czasu zabrać modelu na lotnisko.

Ale obiecuję jak lot się odbędzie to na pewno się pochwalę .A jak nie poleci w tym roku to w zimę będę kończył go jako makietę ,takie drobne detale jak w prawdziwym samolocie a takich rzeczy mi w nim jeszcze dużo brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Tak więc panowie oblotu jeszcze nie było tylko troszkę kołowania na lotnisku ,na start zabrakło odwagi :( a tak naprawdę to bałem się puścić ponieważ podczas kołowania odkręciło się parę śrub i koło będę musiał jakoś pozabezpieczać wszystkie śruby jakimś specjalnym preparatem , żeby coś w locie się nie odkręciło. :?

 

A teraz pomału będę upiększał swój model w drobiazgi redukcyjne.

 

sn855735.jpg

 

Nie wiem jak ma to wyglądać na spływie i natarciu ,naklejać takie ząbkowane paski czy nie.

 

sn855737.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło. Budujemy z ojcem makietę Jaka 18 w skali 1:3.2 i nie wiedzieliśmy, że można kupić takie nożyczki tnące ząbki praktycznie w skali. Jakby znalazł Pan gdzie można takie kupić byłbym wdzięczny za informację. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.