Skocz do zawartości

Bezprzewodowy interfejs do symulatora V.2 - Zrób go sam


oki188
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Opiszę moją koncepcję, daj znać co o tym myślisz.

Skoro kolejne impulsy kanałowe pojawiają się praktycznie bez przerwy pomiędzy nimi, to wystarczy podłączyć do mikroprocesorka tylko co drugi kanał. Czyli pierwszy, trzeci, piąty i ewentualnie siódmy. Kanały drugi, czwarty i szósty to przerwy pomiędzy tymi nieparzystymi. Teraz trzeba w programie wykryć zmianę stanu (rosnącą i opadającą) na tych czterech wejściach i dla każdej wygenerować na wyjściu impuls o dł. 300us. Wyczytałem, że może pojawiać się przerwa pomiędzy impulsami ale jej wartość to ok. 2us więc chyba do pominięcia ew. skorygowania przy kalibracji aparatury w symulatorze.

No i ta płytka też pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznaje.

Dla lepszego zrozumienia mojej idei dołączam zmieniony rysunek z postu nr 21. Wyrzuciłem kanały parzyste ale trzeba przyjąć, że na każdym zboczu narastającym i opadającym generowany jest impuls 300us. Wtedy sygnał PPM jest taki sam jak z kompletem kanałów.

Brakuje na rysunku kanału 7-go.

post-2078-0-45081400-1548871156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie rozumiesz skoro uważasz, że tamten konwerter na diodach może działać. 

 

 ale walcz da ci w kość i się nauczysz czegoś

 

 

Dla ułatwienia na rysunku narysowałem na czerwono jaki sygnał uzyskasz na wyjściu Twojego konwertera (tu przy sześciu kanałach)

 

 

post-2078-0-23889400-1548930138_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ożywić to forum bo wieje nudą :)

Na zdjęciu z oscyloskopem masz siedem kanałów obsłużonych przez attiny25. Mam też przerobiony kod pod attiny13. Ale go nie testowałem na żywca. Jak chcesz sprawdzić u siebie to proszę bardzo. Trzeba zmienić rozszerzenie z .doc na .hex bo forum odrzuca inne pliki. Nawet rar. Wejścia to piny od B.0 do B.3, wyjście PinB.4. Oczywiście podłączasz kanały 1, 3, 5 i 7. Kolejność dowolna. Częstotliwość taktowania 9,6MHz. Trzeba wyłączyć podział przez 8.

I dwie uwagi: 1. program jest pisany na szybko więc pewnie z licznymi wadami; 2. sygnał na wyjściu jest zanegowany, bo taki musi być. Taki też generuje aparatura na wyjściu trenera. 

konw13.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz attiny13 to spróbuj wgrać mojego hexa.

 

Muszą być kanały nieparzyste, przy parzystych stracisz pierwszy kanał, bo cykl zaczniesz od drugiego.

Wyjaśnię to może słownie :)

Wykorzystuję fakt, że kanały parzyste to przerwy pomiędzy nieparzystymi

 Czyli koniec impulsu kanału pierwszego jest jednocześnie początkiem drugiego. A koniec drugiego jest początkiem kanału trzeciego. Czyli drugi kanał praktycznie jest przerwą pomiędzy końcem kanału pierwszego a początkiem trzeciego. Kanał czwarty to przerwa pomiędzy kanałem trzecim a piątym itd.

Czyli zamiast generować impuls PPM na początku każdego kanału i dodatkowo na końcu ostatniego (żeby określić jego długość)

to wystarczy wygenerować impulsy na każdym zboczu (rosnącym i opadającym) kanałów nieparzystych. Kanały parzyste  wkodują się tam z automatu. Przyjrzyj się tym wcześniejszym grafikom. Tam to widać jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Wykonałem na testy konwerter z wgranym programem od Mirka (e-mir) i działa znakomicie.

post-685-0-20677500-1549625171.jpg

 

Chodź interfejs mam tylko 4 kanałowy, podłączyłem 4 wtyczki do kanałów 1,3,5,6  a i tak działały 3 kanały drążkowe.

post-685-0-34195400-1549625211.jpg

 

Gdybym miał więcej kanałów w aparaturze i interfejsie to wszystkie by działały a więc Mirku gratuluje udanego programu.

Z twoim softem można bez problemu podłączyć dowolny odbiornik i przekonwertować sygnał PWM do PPM dla interfejsu USB

 

Skoro przetestowany układ na "pająka" działa prawidłowo postanowiłem wykonać go z użyciem płytki uniwersalnej.

post-685-0-28883000-1549628343_thumb.png

 

Po dołożeniu koszulki termo układ jest gotowy do działania :) Koszt wykonania.

Attiny13 - 4.5zł

płytka uniwersalna 1zł

kabelki - z odzysku :)

post-685-0-44182000-1549628358_thumb.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.