Skocz do zawartości

OSZUST!


Stachu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym tutaj przedstawić swoją nieciekawą historię związaną z zakupami na Allegro.

Tak jak już mówiłem troszkę wcześniej zakupiłem używaną aparaturę Sanwa RD 6000 Super (rzekomo miała być 100% sprawna). Przesyłka przyszła, wszystko była ładnie i pięknie. Aparaturę chciałem sprawdzić, czy na pewno działa, więc w tym celu wybrałem się do modelarni. Niestety nikt z nich nie miał sprzętu do jej sprawdzenia ponieważ wszyscy latają na 35MHz, a ja kupiłem aparaturę o częstotliwości 40 MHz.

W związku z tym postanowiłem poprosić o zwrot (jeśli jest taka możliwość), lub wymianę na inną aparaturę o częstotliwości 35 MHz. Sprzedawca się zgodził na wymianę sprzętu za dopłatą. Miałem wysłać aparaturę z powrotem do niego, on by ją sprawdził by nic nie jest. Wtedy ja bym wpłacił na konto dopłatę i otrzymał nową aparaturę. No i właśnie tu się zaczęły schody. Najpierw dostałem wiadomość, że przesyłka dotarła, ale nie ma na niej plomby gwarancyjnej (tylko przed wysłaniem była i nie wiem jakim cudownym sposobem znikła). Ale to nie był jeszcze aż tak duży problem. Tak jak sprzedawca mówił aparatura została wysłana do sprawdzenia i... OKAZAŁO SIĘ, ŻE JEST WADLIWA! Aparatura, z którą ja nic nie zrobiłem nagle okazuje się bublem. Opinia eksperta była następująca. Podłączono odwrotnie zasilanie i sprzęt został trwale uszkodzony (choć przed wysłaniem sprzedający zapewniał, że jest w 100% dobra). Takim sposobem pozbyłem się prawie 300 zł. Sprzedawca zaczął mnie oskarżać o próbę wyłudzenia.

Obecnie nie jestem w stanie mu cokolwiek udowodnić, że aparatura przyszła do mnie niesprawna. On mi usilnie wciska, że to ja ją zniszczyłem!

Jak potem się okazało sprzedawca prowadzi coś w rodzaju komisu. Ktoś wstawia sprzęt, a on go wystawia na aukcjach.

Moje domysły w tej sprawie są takie, że ktoś wstawił w komis aparaturę już niesprawną, a sprzedawca wystawił ją na Allegro jako 100% SPRAWNĄ, a ja dostałem bubla.

Tak właśnie wyglądają zakupy na Allegro. Dziewięć razy kupisz rzecz dobra u uczciwego sprzedawcy, a za dziesiątym razem napotkasz oszusta, który cię ogołoci z pieniędzy i zarzuci jeszcze próbę wyłudzenia.

Ja mam już pewna nauczkę na przyszłość. Kiedyś słysząc o oszustach działających w sieci myślałem, że mnie to nie spotka, bo jestem ostrożny.

 

Podaje dane allegrowicza, aby każdy był pewny u kogo kupuje.

 

Detalbth – Allegrowicz jest związany ze sklepem www.modelarnia.pl

 

ZANIM KUPISZ U NIEGO 10 RAZY SIĘ ZASTANÓW, BO MOŻESZ WPAŚĆ TAK SAMO JAK JA!

 

Prawdopodobnie takie ostrzeżenie i komentarz jaki wystawie nic nie dadzą, gdyż użytkownik ten ma dużo pozytywnych komentarzy z innych aukcji, ale o wiele drobniejszych i za mniejsze sumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dlatego prosta rada: Lepiej nie kupować aparatur na allegro tylko dołożyć troche kasy i kupić w sklepie, ma się przynajmniej pewność że towar jest 100% sprawny i do tego gwarancja :D

 

Ja osobiście bym nigdy nie kupił aparatóry na allegro. No chyba że odbiór osobisty i sprawdzenie na miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sklep w Warszawie na ul Bitwy Warszawskiej zaopatrzenie bardzo dobre obsługa też profesjonalna sklep duży ale drogo jak ch...ra zresztą jak we wszystkich warszawskich z tąd wole kupować w internetowych chociażby w nastiku a warszawskie omijam wielkim łukiem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będę chciał aby nadajnik mi zwrócił, zawsze będzie można go sprzedać tak jak kolega mówi, lub naprawić.

Jeśli by nie chciał oddać nadajnika skieruje sprawę to zapewne osobiście się tam pofatyguje.

Teraz to mi jest ciężko udowodnić, że nadajnik był padnięty, koleś może wstawić kit jaki chce.

Najbardziej śmiać mi się chce z tego jak tydzień czasu milczał (podobno nadajnik był u eksperta), gdy wysłałem mu wiadomość dla przypomnienia swojego istnienia od razu na drugi dzień przyszła ekspertyza. Śmiechu warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekuj grzecznie za ekspertyzę i odbierz nadajnik. Nie zapominaj tylko by do nadajnika dołączył wspomnianą pisemną ekspertyzę!!!! O nic więcej nie proś. Gdy przyjdzie ona to sprawdzisz daty, jeśli coś będzie nie tak masz dowód. Z tego co piszesz to chyba nie dostaniesz jej :wink: to też może być dowód w sprawie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.