Skocz do zawartości

Złóż podpis dla klimatu


GepettoPL

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim Świecie Radio był fajny artykuł na temat cykli aktywności słońca. I patrząc długoterminowo to się okazuje, że teraz mamy chłodno. Daleko nam do temperatur z początku istnienia państwa polskiego. Stężenia CO2 też wieki temu były większe niż obecnie. Jak myślicie dlaczego Wikingowie nazwali Grenlandię tak a nie innaczej. Szybciej nastanie nas ochłodzenie podobne do tego jakie było w 17 wieku, kiedy bałtyk całkowicie zamarzał i do Szwecji można było jeździć saniami.

 

Nie będę się podpisywał pod żadną listą. Wolę od tego sam zadbać o czystość wokół mnie, segregować odpady itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mnie tam cieszy to że na prawie każdej wsi, każdym mieście można teraz spotkać pojemniki do recyklingu na szkło, plastik, tekstylia itp. a że jakaś firma robi z tego pieniądze to mi lata, wole im dać zarobić niż potykać się o śmieci w lesie . Mieszkam w małej wsi i powiem wam ze te pojemniki się naprawdę sprawdzają. Co do toreb plastikowych w hipermarketach woła to o pomstę do nieba ... zawsze robię tak że jak jestem autem to ładuje zakupy w karton (czasem można spotkać koło kas kartony po owocach itp) albo ładuje wszystko do takiej szczwanej materiałowej torby wielokrotnego użytku kupionej w kiosku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę od tego sam zadbać o czystość wokół mnie, segregować odpady itd.

Ja segregowałem odpady do jednorazowych reklamówek, które dostawałem w sklepie do pakowania zakupów. Odkąd wprowadzili płatne reklamówki, to na zakupy chodzę ze szmacianymi torbami "ekologicznymi", a na segregowanie obraziłem się i mam je w :ass: . Na śmieci muszę kupować foliowe worki, więc w końcowym rozrachunku produkuję tyle samo odpadów foliowych, ale bez segregacji :evil: .

Te niby ekologiczne reklamówki pochłaniają sporo energii przy produkcji, a do biodegradacji potrzebują odpowiednich warunków, które spełnia niewielki procent kompostowni (nie wysypisk), bo wiąże się to z kolejnymi kosztami :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze limit wprowadzić np. 3 posty dziennie na forum co zmusi do rzadszego korzystania z komputera a co za tym idzie mniejszej emisji CO2? No i należałoby zakazać uprawiania sportu bo człowiek w czasie wysiłku tez więcej CO2 produkuje, prawda? A gdyby tak każdy z 6mld ludzi na ziemi raz na kwadrans wstrzymał oddech na minutę to jakie byłyby oszczędności, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niesamowicie przykladam sie do poprawienia klimatu bo ;

 

1. Co pewien czas na Gieldach Modelarskich wstrzymuje oddech (gdy cos fajnego widze).

 

2. Motorki kupuje tylko w torebkach papierowych (dla zmylu ,zeby konkurencja nie widziala).

 

3. Na Forum daje ok 3 Posty /miesiecznie ...

 

4. Gdy widze papierek na ziemi to zawsze go podniose (taki ze znakami wodnymi)...

 

5. A "moje" drzewko jezeli (ktos je nie wyrwal) non-stop produkuje Tlen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takich fajnych pojemników na segregowane odpady...

 

Nie wiem jak jest u wasz, ale u mnie to jest jedna wielka ściema...

Po prostu raz w miesiącu podjeżdża sobie ciężarówka i wszystkie pojemniki wysypują na jedną pakę... Kiedyś nawet sprawdzałem czy tam są jakieś przegrody etc. ale nic tam nie ma.

Wszystko co ludzie posegregowali, to oni mieszają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do takich fajnych pojemników na segregowane odpady...

 

Nie wiem jak jest u wasz, ale u mnie to jest jedna wielka ściema...

Po prostu raz w miesiącu podjeżdża sobie ciężarówka i wszystkie pojemniki wysypują na jedną pakę... Kiedyś nawet sprawdzałem czy tam są jakieś przegrody etc. ale nic tam nie ma.

Wszystko co ludzie posegregowali, to oni mieszają....

 

Ja znam zakład, gdzie przyjeżdzają posegregowane odpady, tam je starannie segregują dzielą na różne "wyroby" a potem wszystko, osobnymi ciężarówkami wywożą... na jedną kupę, zwaną składowiskiem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zakładzie pracy zrobili niedawno wielką reformacje-tak pod unię europejską.Poustawiali pojemniki do segregacji odpadków i udzielili "instruktażu"załodze. Choć to dziwne ludzie segregują śmieci! Ale co z tego,skoro wywozi je jedna śmieciarka?

Wszystko robione pod certyfikat ISO.Co trochę biegają ważniacy z aparatami fotograficznymi.Śmieci posegregowane-OK! A co się z nimi dzieje dalej nikogo nie obchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie przestanmy myslc ze jak sie gdzies podpiszemy to bedzie czystsze srodowisko tylko sie wezmy do roboty kto segreguje smieci? kto oszczedza energie, kto kupuje biodegradacyjne detergenty, kto nieuzywa srodkow chwastobojczych w ogrodkach cos jeszcze chcemy sie dowiedziec na temat klimatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jedna wielka ściema z tym globalnym ociepleniem:

http://www.polityka.pl/polityka/index.jsp?place=Lead33&news_cat_id=936&news_id=251186&layout=18&forum_id=14624&fpage=Threads&page=text

 

A to mój ulubiony fragment:

Jeżeli uświadomimy sobie, że zgodnie z ostatnim raportem Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC - Międzyrządowego) z 2007 r. całe ocieplenie klimatu w ciągu XX wieku wyniosło 0,74°C, to tak gwałtowne oziębienie w ciągu jednego roku (o 0,75°C) winno nieco ochłodzić fanatyczny wręcz zapał polityków pragnących zbawiać planetę poprzez ograniczenie emisji CO2, kosztem 34 bln dolarów (do r. 2100) (Nordhaus, 2007) i destrukcję światowego systemu energetycznego.

A ściema z ociepleniem okazuje się kolejną maszynką do nabijania kieszeni. Niektórym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bedzie czystsze srodowisko tylko sie wezmy do roboty kto segreguje smieci?"

Segreguję śmieci w domu w firmie obowiazkowo i co z tego? Sam widziałem jak przyjechała cięzarówka z firmy której płacimy cięzkie pieniadze za utylizację i nasze ładnie posegregowane odpadki wy.... na jedną pakę .Taka sama sytuacja miała miejsce przed moim domem .Smieci mokre i smieci suche osobno a i tak trafiaja na jedna pakę , a kasa ,kasa musi być zapłacona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się segreguje, ale co z tego.. skoro pojemniki na surowce wtórne są przepełnione i tak rzadko opróżniane, że trzeba zostawiać obok. Dodatkowo z tego co zauważyłem to często na jedną naczepę idzie zawartość kilku różnych pojemników. Pomijam też fakt, że otwory w niektórych są tak małe, że trzeba się mocno na siłować, żeby coś tam wepchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.