Jump to content

Reanimacja helikoptera Reely Indoor


karambolis8
 Share

Recommended Posts

Hej.

 

Otrzymałem od znajomego helikopterek 4-kanałowy Reely Electric helicopter Super Micro. Sterowanie jest obrotami wirnika głównego i ogonowego, oraz głowicą w dwóch płaszczyznach.

image.jpg?x=1000&y=1000&ex=1000&ey=1000&

 
Helikopterek wygląda dosyć przyzwocice bo ma metalową głowicę, która wygląda na porządnie wykonaną. Koszt takiego helika, kiedy był w sprzedaży to ok 500-600 zł, więc dla mnie nie wygląda to na tanią zabawkę.
 
Niestety helik nie lata. Po zbindowaniu radia, serwa głowicy działają, ale nie włącza się silnik główny i ogonowy. Po włączeniu odbiornika silnik ogonowy drgnie i tyle. Porobiłem wczoraj testy. Na wyjśicu zasilania silnika głównego nie pojawia się napięcie niezależnie od położenia drążka gazu. Jednak jeśli mierzyć między plusem silnika a masą akku, napięcie jest. Silniczek bezpośrednio po przyłożeniu napięcia nie rusza, ale powoduje duże obciążenie (zwarcie?). Silniczek ogonowy po bezpośrednim przyłożeniu napięcia działa.
 
Co można z tym zrobić? Proszę o porady. Chętnie bym to naprawił, bo nie znalazłem części zamiennych do tego modelu. Może ktoś rozpoznaje w tym klon jakiegoś innego modelu i zaproponuje jakiś kompatybilny moduł odbiornika z gyro czy silnik główny. Ewentualnie fajnie by było, gdyby ktoś nakierował na niezbędne komponenty do odbiornika w systemie AFHDS 2A.
Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeżeli główny silnik nie rusza bo jest spalony to mógł pociągnąć za sobą regulator. Czy po odlutowaniu głównego silnika tylny wciąż podłączony do elektroniki rusza? Można też sprawdzić czy jak podłączysz tylny pod główny regulator to czy to coś zmieni.

Link to comment
Share on other sites

Regulator, gyro i odbiornik w tej miniaturce to jedno urządzenie niestety.

 

Model to klon Walkera 4#3B - tanio nie będzie, o ile w ogóle znajdziesz części zamienne. Poszperam w swoich klamotach, powinienem mieć 3w1 Walkery, które może pasować.

Link to comment
Share on other sites

Regulator tanim kosztem da się naprawić z wyczytanych informacji siedzi w nim dual FET który prawdopodobnie padł (brak zasilania silnika głównego i ogonowego)

Można go zastąpić IRF7311. Na stanie posiadam układy FDS9926A które też nadają się na podmiankę (zbliżone parametry). Jeśli umiesz wymieniać elementy SMD lub masz kogoś kto by to zrobił to podaj na PW dane to wyśle Ci układy zwykłym listem i regulator ożywisz :)

Link to comment
Share on other sites

Z SMD sobie poradzę, trochę już takich rzeczy lutowałem :)

 

No i super koło godz 16 wysłałem płytkę z 3 sprawnymi układami mam nadzieję że pomogą w uruchomieniu regulatora.

Link to comment
Share on other sites

Hej. Od strony złącz mój wygląda zupełnie inaczej. Inne wtyczki serw i silnika, nie ma dwóch potencjometrów. Nie wiadomo czy by się zbindował.

 

Mam jeszcze kompletną Walkerę CB100, ale nie wiem czy jest na chodzie, od dwóch lat leży w szafie. Sprawdzę i dam znać.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.