Skocz do zawartości

był PZL SKORPION- bedzie S-3 VIKING ;)


sławek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czas sie zabrać za robote-serwa mam,radyjko mam (4ch) .wypadało by pchnąć prace dalej ,a za oknem prawie wiosna trzeba sie śpieszyć.

Nie przewidywałem lotek a tu mnie naszła ochota na przynajmniej przechyły ;) w locie na zakretach.

Wiem że to nie eF,ani Mig,Su......ale pomyślałem o Vmixie na stateczniku poziomym.Nadmuch powietrza z silników jest akurat na niego co zwiękrzyło by efekt takiego sterowania.Tylko w locie powrotnoszybowym straciło by to na sile.

Ster jest wielki więc może ten"genialny" pomysł nie jest tak do końca pozbawiony sensu???

Co o tym myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna?

Przecież jeszcze zimy nie było :shock:

 

 

Na ogon sprzydał by się mikser elevon- taki jak w modelach park flyerów (np. SU 27 którego kończę robić)+ na ostatnim kanale sterowanie statecznikiem pionowym.

 

Nie wiem czy da się połączyć oba sposoby, ale jeśli tak to IMO by to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mam rc LASER 4 i posiada mix EVELON i Vmix ,ale szczerze niewiem jak działa EVELON (jeszcze sie nie bawiłem tą apką więc nieznam reakcji na sterach przy tej funkcji)

 

Elevon działa na 2 serwa. Podpinasz jedno w miejsce lotek a drugie zaraz obok czyli w pozycję numer 3.

Przy wychyleniu drążka do siebie lub od siebie- obie połówki steru działają jak ster wysokości. Przy wychyleniu drążka tak jak robi się to z lotkami- na boki- obie połówki działają jak lotki. :)

 

Pewnie gdyby podpiąć serwo pod kanał 4 to być może na drugim drążku ruszał by się ster kierunku :) (taki domysł bo nie sprawdzałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEHE tak proste że aż genialne,tylko sie nie pomylić,tylko sie nie pomylić,tylko sie nie pomylić, bo inaczej bedzie bolało :mrgreen:

Tylko że przy 2 silnikach szczotkowych i może jeszcze na razie na NI-MH (jeszcze nie uzbierałem odpowiedniej ilości $ na ładowarke ) to niewiadomo czy zdąży sie wznieść . :?

To będzie troche cegła z takim wyposażeniem.

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=387 czy taki pakiecik sie nada?

I mam problem ze śmigłami;standartowe nie mieszczą mi sie pod skrzydłem ;( jedyne co przychodzi mi do głowy to kupić jakieś wielkie śmigło i je przyciąc-przynajmniej brak odpowiedniej średnicy nadrobie szerokością łopatki (max 10cm a dedykowane do 300tki ma 15cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

afc65e89c2a8d45bm.jpg

Statecznik na grzbiecie-nie wypadało robić kłującego w oczy orczyka więc nie mając nic mądrego pod ręką zmiajstrowałem coś takiego.

Zaszalałem i kupiłem ładowareczke do LIPOLi -ROBBIE POWER PEAK 300 EQ z balanserem

Czy można ją zasilać prostownikem od akumulatora samochodowego ?

Nadal rozmyślam nad śmigiełkiem,jak nic nie wymyśle to trzeba będzie wstawić silniki w tradycyjny sposób ,straszną ewolucje przechodzi ten model od china napędu , układu pchającego,po układ tradycyjny.Troche szkoda psuć wikinga wystającymi śmigłami.

Kupiłem Ghunerki 5,0x4,0" ale i im trzeba by było przyciąć łopatki przynajmniej po 1cm ,ale nie chciałbym stracić na ciągu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ce6a7b6ec9580907m.jpg śmigiełka przycięte ale...jedno smigło wydaje sie być zbyt małe (taki ma mieć wymiar ) boje sie o zbyt mały ciąg dla tego na fotce umieściłem inną alternatywe;dwa śmigła czyli 4łopatkowe jedno ;) Czy ktoś może ocenić "na oko" które rozwiązanie zastosować?

Przypominam że silniki ukryte pod skrzydłami w układzie pchającym z tyłu makiet gondol silników.silniki Speed 300 szczotki 6v ,pakiet lipoly1250 mAh 15c 7,4v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czekam nadal na sugestie co do smigiełek :?

Zamocowane silniki,serwa w trybie elevon ,nie jestem przekonany ze bedzie to skuteczne-lotki na sterze poziomym :rotfl: ale tak wymysliłem i tak zrobiłem.

Na tę chwile mam Ghunterki w wersji "pojedynczej" i model mi sie nieżle wyrywa ale to sa przyciete śmigła i ich ciąg na pewno jest zmniejszony .Teoretycznie wzrastaja obroty silników i troche sie to rekompensuje ale......

e7cf0dbaa60a3a21m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamocowane silniki,serwa w trybie elevon ,nie jestem przekonany ze bedzie to skuteczne-lotki na sterze poziomym :rotfl: ale tak wymysliłem i tak zrobiłem.

 

Takie rozwiązanie jest bardzo skuteczne :) Obecnie większość myśliwców 1:1 ma takie sterowanie - powierzchniami płytowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale myśliwce maja mniejszą rozpiętośc skrzydeł co ułatwia życie sterolotkom (czytaj: zwiękrza ich skuteczność)

A tak na marginesie :byłem mechanikiem urządzeń pokładowych sam. myśliwskich :twisted:

Ale dawno.....czasy MIG 21 i 23

 

 

 

Nikt nie zaglada- ;( Trudno,.

Elektryka zmontowana,smigiełka wsadzone pojedynczo i ciąg jest chyba ponad to co potrzeba ;) ale mam inny problem: świeżo naładowany pakiecik. a tu przy 80-90% wychylenia manetki silniki sie wyłączaja :shock: może za słaby prądowo zanabyłem pakiecik? Nie mówiąc o problemach z ładowarką ,czyli komunikaty ni jak nie pasujące do opisanych w instr NP po pełnym naładowaniu powinna mrugać dioda na pomarańczowo a mruga na czerwono ,tylko sygnał dzwiękowy się zgadza .

Wspomne że pierwsze ładowanie pakietu odbyło sie pierońsko szybko ~15 min czy aby nie za szybko?-przepraszam ale to mój pierwszy kontakt z LIPOLY.

 

Ładowarka ROBBE Power Peak 300EQ

pakiet Kokam 1250mAh-15C 2S-1P 7,4v

Dwa speed 300 6v

Regulator darowany od forumowicza opisany gdzieś na początku tematu.

RC HITEC Laser4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naładowany pakiet powinien mieć napięcie bez obciążenia między 8,2 a 8,4 V

W twoim przypadku może być problem z regulatorem ( zobacz czy nie ma zworki ) regulacja napięcia odcięcia .

Aku 1250 X 15 około 18 A powinien wytrzymać 300 biorą około 5A x 2 = 10A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP 600 30A tyle jesli chodzi o regulator ,posiada zworke ale jej przeznaczenia nieznam,prosiłem o dane ze str prod MODELHOBBY ale bez odpowiedzi.

Bez pewności co do jej przeznaczenia wole nie sprawdzać-a jeśli to zmiana trybu pracy LI-NI moge destrukcyjnie rozładować pakiet.

Posiadam jeszcze regulatorek JETI JES020 ale jeszcze nie orientowałem się czy by się nadał.

Ciąg jaki uzyskuje już na 80% wychyleniu manetki zadowala mnie całkowicie (a ja głupi chciałem model napędzać chinszczyzną :rotfl: )

 

 

Regulator procesorowy jednokierunkowy klasy "Speed 600"

Prąd - 30Amper

BEC - 5V/1,5A

Cut-off - 5,7V lub 8,7V - wybór zworką (2 lub 3 Li-Pol)

6 - 10cell

Opis znalazłem.

Sprawdziłem:po wyjęciu zworki silniki martwe.

pozostaje jeszcze ewentualnie problem z ładowarką o którym pisałem wyżej i ewentualnie zprawdzenie reg Jeti ale on mi za cienko wygląda do pracy z 2x300 (niby pracuje do 20A a chwilowo do 22A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.