Skocz do zawartości

Li-po do nadajnika, szybkie pytanie


kolekszy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowy pakiet nadajnika był ni-mh 7.2 1500 mah.Mam w domu pakiet 2s 7.4 2200 chętnie bym go wykorzystał do nadajnika. Ale wyczytałem że oryginalne pakiety tx mają wbudowany ballanser ,który podczas użytkowania pakietu równomiernie rozładowuje cele.... Prawda to czy bajka?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Może występować w pakietach elektronika zapobiegająca nadmiernemu rozładowania lub przeładowaniu pakietów. Balancera nie montują ze względu na ilość miejsca oraz wydzielane ciepło podczas wyrównywania cel.

Według mnie śmiało możesz ten pakiet montować a równać cele będziesz podczas ładowania na zewnętrznej ładowarce np. Imax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy pakiet nadajnika był ni-mh 7.2 1500 mah.Mam w domu pakiet 2s 7.4 2200 chętnie bym go wykorzystał do nadajnika. Ale wyczytałem że oryginalne pakiety tx mają wbudowany ballanser ,który podczas użytkowania pakietu równomiernie rozładowuje cele.... Prawda to czy bajka?

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

bajka, balanser działa przy ładowaniu;-)

więc jak najbardziej możesz wykorzystać lipo, jeśli się mieści ;-) jedyny problem, czy można jakoś ogarnąć kwestię rozładowania, by za mocno nie rozładować tego lipo.. (czy można w radiu zdefiniować alarm na poziomie np.6,6V?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :) balancer jest w nim. Żeby nie było że nie dają balancera do akku ;) i nie jest to samorobka tylko oryginalna bateria do Futaby ktora jest holendarnie droga wlasnie przez to :)

Dodam że sama bateria kończy się na nalepce od lewe strony, reszta to balancer. Nawet gdzieś czytałem temat na jakiś forum zagranicznym o tym. 

Ps. mam jeszcze jedną taką jak ktoś mi nie uwierzy że to nie samoróbka to mogę zrobić razem fotkę. 

post-10523-0-16301700-1541696353_thumb.jpg

post-10523-0-63808800-1541696362_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można zabudować ładowarkę z balanserem w ogniwo, ale to chyba jedynie by sprzedawać coś takiego z narzutem 500 czy 1000%.

Stosują to markowi producenci, wychodząc pewnie z założenia, że jeśli kogoś stać na zakupienie markowego radia to mozna również go naciągnąć na dodatkowe aku.

Mam radio spektrum do którego oryginalne aku składa się z ładowarki lion i dwóch ogniw lion 2Ah zabudowanych w zgrabny plastikowy prostopadłościan za jedyne $39,99 i to bez żadnego balansera.. Oczywiście takie okazyjne ceny to tylko w US, w EU to ogniwo kosztuje €41,99

:D to się nazywa dy..nie frajerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, równie dobrze mógł bym na normalniej baterii jechać. Ale że razem z radiem dostałem je to czemu by nie :) taka mała ciekawostka że robią takie cuda ;p. Jedyny minus że na normalnej ladowarce bym jej nie lądował, nie wiem jak by zareagowała na to. Jedynie przez aparaturę i dedykowana ładowarka do niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbudowany balanser to nie "dymanie frajerów" tylko zabezpieczenie żeby ktoś sobie krzywdy nie zrobił.

Dawniej jak w ładowarkach do Lipo balanser nie był standardem to zalecało się balansowanie akumulatora raz na kila jego ładowań i to się sprawdzało.

Tak samo można by postępować z Lipo używanym do nadajnika obecnie. Tylko ile osób o tym będzie pamiętało? Stąd niektóre firmy wprowadziły LiPo z wbudowanym balanserem.

 

A teraz w wielu ładowarkach nie rozpoczniesz ładowania LiPo jeżeli nie podłączysz do ładowarki złącza balansera ładowanego pakietu. I też to jest zabezpieczenie dla zapominalskich i mniej rozgarniętych ale jednocześnie ograniczenie dla chcących wycisnąć coś więcej z ładowarki.

 

PS. Jak już ktoś chce ładować LiPo nadajnika przez port zasilacza w nadajniku to warto sprawdzić jakiego maksymalnego prądu ładowania można użyć aby go nie spierniczyć.

Jest to z reguły dużo mniejszy prąd niż prąd ładowania akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbudowany balanser to nie "dymanie frajerów" tylko zabezpieczenie żeby ktoś sobie krzywdy nie zrobił.

;-) o dy..niu frajerów napisałem w kontekście aku spektrum które za €41,99 nie ma żadnego balansera tylko ładowareczkę lion+dwa ogniwa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipo zawsze ładuje pod ładowarka, nawet nie myślę żeby ładować przez złącze w apce.

Tak się zastanawiam czy mimo wszystko nie poszukać lipo dedykowanego do apki. Sanwa sd-10- wiem leciwy sprzęt ale dzielnie służy.

Znalazłem pakiet RAY G4 2600mAh 7,4V 

Zamiennik do aureory , więc do sanwy też podejdzie. Ich pakiety mają taki sam wymiar

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.