Skocz do zawartości

Vicomte - odrodzenie.


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Malowań to raczej nie znajdziesz - samolot z 1916 r więc generalnie kolor pótna - ale podoba mi sie on.

Natomiast co do mojej przeróbki to chyba sie poddam :( i wyjdzie to co szybciej i łatwiej z lepszym dostepem do silnika - chyba że byłaby to wersja elektro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat jest to jedna z bardzo nielicznych fotek :rotfl: Fakt widać na niej , że kadłub ma inny kolor niż statecznik pionowy. Jeśli było tu malowanie 2barwne to pewnie coś jak w Halberstadt'ach; zielony + ziemisty. Zgaduję tylko nie mniej podoba mi się.

Mam nadzieję, że w tygodniu dojdzie już do mnie plan Junkersa J.2 - on też mi sie spodoba :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schutte zainteresował mnie ze względu na niezłe proporcje,

na oko mógłby być niezłym kombatem IWW :mrgreen: (niestety mam tą przypadłość, że na wszystkie samoloty patrzę pod kątem rozwałki :mrgreen: )

dość zwarta i prosta konstrukcja, dość nisko osadzony górny płat,... ale z tego co się doczytałem na airwar to za dużo go nie wyprodukowali, tak więc raczej nie należy liczyć na zbyt obfitą dokumentację :(:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę news'ów :rotfl: :

vitek1.jpg

zmieniłem kształt statecznika poziomego

vitek2.jpg

nowa płoza ogonowa i jej mocowanie

vitek3.jpg

nowy statecznik pionowy wraz z mocowaniem.

Niestety ide na łatwiznę i nos chcę wykonać po najmniejszej linioporu :(, będzie to więc coś a la Fokker d.VII lub Pfalz E.V. Pozostałe elementy jak statecznik pionowy i poziomy też są od innych typów modeli...znaczy wyjdzie taka sobie lużna wariacja nt. samolotów IWW :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ z pracą nad modelem nikt mnie nie goni, nikt nie czeka - mogę sobie pozwolić na komfort dłuuugiego zastanawiania się :rotfl: I własnie zastanawiam się; lepiej pasuje statecznik pionowy od modelu Halberstadt

statecznikh.th.jpg

czy może od Schutte-Lanz;

stateczniks.th.jpg

Ten czy tamten, o to jest pytanie :lol2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Choć mało widoczne i mało widowiskowe ale prace wciaz postępują :twisted: Teraz skupiłem się na przodzie modelu. Zrezygnowałem z osłony sinika rotacyjnego na osłone silnika rzędowego. Łatwo powiedzieć ale jak to zrobić by było sztywno, a jednoczesnie był dostęp do silnika :?: :idea: Wymysliłem sobie coś takiego;

s6302552popraw.jpgw640.png

i częściowo wykonana chłodnica;

chodnica.jpgw640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między rurkami są szczeliny, do tego dojdą ze dwa otwory jakieś fi 10mm z przodu oraz kilka szczelin z boku. Jest to moja pierwsza kostrukcja z zamkniętym przedziałem silnika. W zestawie S.E 5 jest przód niemal identyczny i chyba nie było problemow z chłodzeniem. Wszystko wyjdzie w praniu. Jedyna modyfikacja od wczoraj to możliwośc przyklejenia scianki czołowej na stałe bo okazało się, iż silnik mogę wyciągnac z tej puszki górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.