Skocz do zawartości

Ścisk stolarski


Irek M

Rekomendowane odpowiedzi

Czy cześć zakreskowana na fotce - nazwijmy ją prowadnicą - jest wykonana ze zwykłej stali? Przez zwykłą stal rozumiem taką, którą będę mógł wygiąć. Muszę z tej części zrobić ceownik, który będzie elementem jak na focie drugiej. Ścisk jest produkcji ruskiej więc analogicznie do ich wierteł mam nadzieję, że wygnę :D. Docelowo ma to wyglądać jak na focie trzeciej.

 

 

post-14330-0-01410400-1542664413_thumb.jpg

post-14330-0-06583500-1542664609.jpg

post-14330-0-69451100-1542664671.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku! Nie chciałbym się wymądrzać, broń mnie Pani Boziu, ale wydaje mi się, że zrobienie czegoś takiego, jak na tej trzeciej fotce, to bardzo poważne KOWALSKIE /i nie tylko/ wyzwanie. Czy masz dostęp do solidnego kowadła i ciężkiego młota? Czy masz palenisko, w którym podgrzejesz materiał do czerwoności, czyli odpowiedniej plastyczności? Samemu , bez tych atrybutów, nie podjąłbym się takiego zadania. A może po prostu łatwiej było by się "zaprzyjaźnić" z jakimś okolicznym kowalem, który np. robi kute ogrodzenia czy inne bramy? No i na koniec trzeba by to jeszcze pochromować, a to kolejne chemiczno-fizyczne wyzwanie. Ale ponoć "dla chcącego....". Z całego serca życzę powodzenia. :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, mam kolegę po facebooku z Gdańska, który zajmuje się tym wszystkim o czym piszesz. Jednak nie ma on czasu na takie moje duperele.

Myslę, że wygnę po miejscowym podgrzaniu. Co prawda ten element ma 3mm z haczykiem grubości ale młot 10kg powinien poradzić sobie.

Nie potrzebuję tak grubej "blachy" ale nie mogłem trafić na coś w zakresie 2mm o tak równej szerokości by nie odcinać z szerszego. Może podpowiedź jakaś gdzie szukać takiego kawałka płaskownika z 12-15mm szerokości ?

W sumie to mogę kupić gotowy element w US ale to wydaje mi się tak proste, że postanowiłem sam zrobić. Musi tylko być wytrzymałe bo na tym będę nosił Sharpsa o masie > 3kg i wadze kilku kilo zł ;). Zbierałem zawsze te blaszki, które kiedyś inpost dodawał do listów ale troszkę za cienkie i za krótkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - Elkę znam bo kupuję u nich ołów czy pręty mosiężne ale nie wiedziałem, że "kawałek" też sprzedadzą.

W marketach są takie bardzo fajne łączniki budowlane o grubości 2mm tylko te płaskowniki, ceowniki mają otwory na całej powierzchni więc znowu trzeba by odcinać pomiędzy otworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.