Skocz do zawartości

Pzl 11 c


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Maska a w zasadzie kopytko zrobione, nawet dwa :)jedno okleiłem już po całości taśma tak to wygląda ( wieksza ciut niż w F4U ) i porównanie śmiglo 12 po prawej i 13 po lewej ale to jeszcze mamy troszkę czasu na takie przemyślenia.

Ps. Doszła kabinka i miejsce na karabiny w kadłubie.

 

20200922_204915.jpg

20200922_204945.jpg

20200922_204955.jpg

20200922_205059.jpg

20200922_205108.jpg

20200922_205522.jpg

20200922_205547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, jutro będę miał w rękach zamówiony polyspan 23g do oklejania kadłuba i skrzydła, wiadomo tradycyjnie cellon ale czy mógłbym go zastąpić czymś innym ? Jakiś lakier akrylowy lub coś podobnego w kazdym razie nie śmierdzącego co by można było użyć w warunkach pokojowych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pięknie! Kibicuję cały czas wszystkim Twoim projektom. Bardzo podoba mi się sposób budowy. Zawsze z planów i zawsze czyste drewno, ręczna robota... Brawo!

Co do maski to namawiam do pomierzenia i policzenia z byle jakich rzutów samolotu. Tak na oko to różnie wychodzi.

A co ten kadłub taki czarny? To podkład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo :) taka ręczna robota najbardziej mnie satysfakcjonuje, ale nie powiem kusi mnie żeby w tym roku sprawić sobie może nie gotowca ale jakiś drewniany kit troszkę słuszniejszych rozmiarów ;) zobaczymy. Muszę zrobić sobie wydruk rzutów bocznych na A4 i wtedy sobie przelicze. Kadłub został pomalowany kolorem oliver drab z italeri, w warunkach pokojowych rzeczywiście trochę ciemny ale w swietle dziennym jest jaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ladowanie na trawie raczej odpada :) muszę przed oblotem zmienic koła na piankowe , te gumowe są strasznie twarde raczej wyladują w wicherku którego jeszcze nie ma ;) jestem ciekawy jak bedzie pracowało podwozie przy ladowaniach. Co do latania to już ktoś pisał że przez kształt skrzydła v samolot jest stabilny w locie, zobaczymy. Niby mało zostało do zrobienia ale jeszcze trochę czasu zejdzie do oblotu, niemniej w tym roku na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest fajny, bo przy przyciągnięciu macha skrzydłami, ale od razu sie nie zwala jak mój nieistniejacy juz FW190 z trawy jest ok, tylko na kepy trawy i inne wyboje trzeba uważać. Najlepszym podwoziem na twarde ladowania jest podwozie z jednego pręta spreżynujacego bo pracuje w wszystkich kierunkach a najgorsze z płaskownika duralowego.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:D

wygląda zdecydowanie lepiej!

Nie wiem czy nie az za nadto jasny, ale tamten kolor wyglądał jak całkiem czarny. Monitory i zdjęcia tez nie oddają kolorów więc to tylko moje domysły.

Tak czy inaczej myślę że teraz jest o wiele lepiej.

Bardzo ładnie też wyszły oznaczenia! Gratulacje!

A co z maską? Robiłeś coś dalej?

Bardzo ładny model będzie, już teraz wygląda świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska przycięta, rzuty samolotu wydrukowałem policzyłem wszystko i ciach wedle oryginału,dziś poszpachlowałem jutro docieranie :) i dalsze przyklejanie oznaczeń, jak już zamocuje maskę to przyjdzie czas na dorabianie kołpaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie!  :)

Już widać bliski koniec pracy, jeszcze trochę i pośmiga w górę.

Z tym domkiem silnika o którym piszesz że jest za bardzo do przodu to wydaje mi się że może z maską poszedłeś za bardzo w tył?

Nie widać dobrze ze zdjęć ale wydaje mi się że tak jakby była do samego skrzydła, a powinien być odstęp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko jakieś 3 mm może tak 

Ale to i tak za mało domek wyrysowalem sobie z planów tam maska była szersza bo i silnik spalinowy....

Tutaj po wydrukowaniu rzutów oryginału przeskalowaniu wszystkiego na kartce 1:66 a model 1:8 ciachłem maskę wedle oryginału i wychodzi na to że musiał bym domek skrucić o chyba 3 cm, ale wtedy pakiet też się cofnie za SC o 3 cm za dużo (przypominam 4 s 3000 mAh) mniejszy będzie chyba niewystarczający do wyważenia na moje oko, sam silnik ma od krzyżaka do piasty 50mm.

Wczoraj rozrysowałem sobie kołpak jak będę w domu to wstawię zdjęcie co i jak ?

Nie mniej jak mówisz maskę mogę odstawić cit na dodatkowych magnesach.

 

 

 

Wpkre0H.jpg

rgtCm5I.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.