Jump to content

Mój Blizzard poległ

Tomisław Piotr

Recommended Posts

Rozbiłem Blizzarda w banalny sposób. Przy trochę mocniejszym lądowaniu urwałem antenę odbiornika. Ponieważ odbiornik siedział głęboko w kadłubie, umknęło mi to. Przed kolejnym wyrzutem sprawdziłem wyważenie, działanie sterów i regulatora. Trzymany w ręce, przy nadajniku model działał. Po około 30 metrach lotu zgasł silnik, brak reakcji na ruchy drążków. I pięknie pikując przywalił w ziemię.

album_pic.php?pic_id=658

album_pic.php?pic_id=659

album_pic.php?pic_id=660

album_pic.php?pic_id=661

• 4 weeks later...

Jakby Ci się nie chciało naprawiać to Daj znać. Może tanio odsprzedam swojego na części :-)

Trochę niefortunnie Ci spadł Blizzard. Mój przeżył 3 krety prawie bez obrażeń...

A jeżeli naprawisz to może kiedyś jakiś zjazd Blizzardów???

a ja sie juz wczesniej zastanawiałem i tobie polecam to przemyslec czy nie warto kupic samego "styropianu" z asw 28 rcm pelikan w modelarnia.pl

kabinka (bagatela) 26

kadłub 48

skrzydła 68

statecznik 28 czyli jakies 170 za modelik bez wyposarzenia brzmi niezle

sam chyba bardziej sie zainteresuje a Tobie zycze rozwazyc ta mozliwosc bo odbudowac bedzie ciezko bo dziubem w krety bił

Kadłub wzmocnij 2mm prętem węglowym, trochę żywicy na spoinach i w powietrze.

Tylko wtedy po takim wzmocnieniu bedziesz szukał Blizzarda na drugiej półkuli, jak zdarzy sie jeszcze jeden kret... :lol:

• 4 months later...

I co już wiadomo jaki to sklep sprzedawał kabłuby do blizzarda??

Mój po kilku krecikach wygląda dziwnie "taki poklejony" - choć dalej lata super ..

kontakt z sklepem który sprzedaje części do niego zapewne przydał by się nie tylko mi ;D

Po około 20 lotach i kilku naprawach ;D jak bym kupował go jeszcze raz lub dopiero pierwszy raz wzmocniłbym go w kilku dodatkowych miejscach.

Wystarczy do tego "pręt szklany" który jest w zestawie i którego ogólnie sporo zostaje po całkowitym sklejeniu szybowca.

z tego co widzę to chyba nie dokońca się opłaca kupiwać pojedyńcze podzespoły :mrgreen:

- lepiej odrazu kolejny zestaw kupić i masz 100% części lub kolejny model :]

tak, tylko pamiętaj, że on jest bez stateczników.. te trzeba dokupić osobno, lub przeszczepić.. jak dla mnie cena $24 za stateczniki to dużo.

tak, tylko pamiętaj, że on jest bez stateczników.. te trzeba dokupić osobno, lub przeszczepić.. jak dla mnie cena $24 za stateczniki to dużo.

stateczniki "przeszczepie" z starego kadłuba.

Aktualnie czekam na info czy wyśla do polandu ;D bo w żadnym polskim sklepie nie mogę znalesc samego kadłuba:] .

• 5 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.