Skocz do zawartości

Dylemat nad wyborem gogli Fatshark, Skyzone, Eachine itp


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek to w takim razie biorę swoje latadło i jadę luknąć w Twoje gogle i przy okazji polatać. ;)

O ile jest taka możliwość, będę miał odniesienie do gogli z Mavica.

 

Żaden problem. W niedziele o ile będzie pogoda planuje coś polatać ... choć gogle od DJI raczej pozamiatają SKY02c :P ogólnie zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem obraz w goglach Prime jest bardzo podobny do innych box-owych gogli.

Tak łopatologicznie ja w swoich goglach widzę jak bym siedział ok 60-70 cm przed ekranem np 22' a jak jest w kompaktowych goglach jak twoje?

Wydaje mi się że tak jak byś patrzył z dalsza na mniejszy obraz dobrze rozumiem? Nie wchodzę w szczegóły rozdzielczości i jakości ekranów tylko sam widok wielkości ekranu przed oczyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Primach producent podaje FOV 86 st. Nie są to kubełki bo mają faktycznie dwa oddzielne monitory.

Dokładnie tak piszesz ... łopatologicznie ... w Primeach czujesz się jak powiedzmy w kinie przed dużym ekranem, a w SKY jak w salonie na kanapie przed dużym telewizorem, co według mnie nie jest naprawdę minusem bo lepiej wszystko widzę. Dla przykładu podczas wczorajszego latania, dużo dalej i wyżej ode mnie latali dwaj motolotniarze. W primeach widać tylko czarną kropkę a w Sky po mimo mniejszego FOV (co przekłada się na wielkość obrazu przed oczami) widać już czasze paralotni i zawieszoną pod nią kropkę czyli lotniarza, ale w zasadzie zbaczam delikatnie z tematu, gdyż znowu schodzę na temat rozdzielczości, ale celem tego było to że po mimo mniejszego obrazu przed oczami obiekty są bardzo dobrze wiodoczne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Primach producent podaje FOV 86 st. Nie są to kubełki bo mają faktycznie dwa oddzielne monitory.

Dokładnie tak piszesz ... łopatologicznie ... w Primeach czujesz się jak powiedzmy w kinie przed dużym ekranem, a w SKY jak w salonie na kanapie przed dużym telewizorem, co według mnie nie jest naprawdę minusem bo lepiej wszystko widzę. Dla przykładu podczas wczorajszego latania, dużo dalej i wyżej ode mnie latali dwaj motolotniarze. W primeach widać tylko czarną kropkę a w Sky po mimo mniejszego FOV (co przekłada się na wielkość obrazu przed oczami) widać już czasze paralotni i zawieszoną pod nią kropkę czyli lotniarza, ale w zasadzie zbaczam delikatnie z tematu.

Dzięki, Twoja odpowiedź wiele mi wyjaśniła. Wybiorę się na piknik modelarski do Raciborza tam jest sporo droniarzy może się uda coś przymierzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Adam, że w jakiś sposób udało mi się pomóc choć dla mnie temat zdrowo nowy, ale drugie gogle w porównaniu do pierwszych pozwoliły dużo zrozumieć ;)

 

Bogusław nie ma problemu jak co to pisz. Sam ostatnio szukam fajnych miejsc do latania. Ostatnio wpadła mi w oko pustynia Błędowska ale trzeba dobrze trafić, nie daleko jest poligon wojskowym i czasem pojawia się strefa zakazu lotów na dronradar. Ewentualnie jak będę czasowy to wybiorę się do was do Kęt. Kiedyś miałem się do Ciebie wybrać z modułem nadawczym z Frsky bo pikał jak szalony, rozchodziło się wtedy o telemetrie ale czasu brakło. W zasadzie tamto radio już sprzedane właśnie na poczet gogli między innymi, więc i temat pikania odszedł w niepamięć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, nieco odkopię ten wątek...

Jak do tej pory nie miałem okazji przymierzyć żadnych z wymienionych tu gogli FPV...

Sam posiadam już nieco wysłużone kubły EV800 + osobne diversity. Powoli zaczyna mi doskwierać nieco za duża waga tych kubełków oraz wielkość ekranu.

Przy wolnych oblotach jest super, ale do szybszych moje oczy już nie nadążają - obraz na ragach robi się rozmyty, a swoich okularów do środka nie zmieszczę.

Wszystkie parametry typu FOV, rozdzielczość dokładnie znam ale... Mało kto wspomina o proporcjach obrazu. W EV800 ekran ma proporcje 16:9, ale można też zmienić na 4:3 (pozostają wtedy czarne pasy po bokach ekranu). U siebie posiadam kamery w formacie 16:9 i jakoś to się gryzie z goglami 4:3...

Czy możecie coś powiedzieć, jak wyświetlany jest obraz z kamery 16:9 w goglach o natywnej rozdzielczości 4:3? Da się tak latać freestyle?

Z tego, co widzę - w wyścigach i freestyle coraz więcej osób wybiera kamery i gogle w formacie 4:3. Na którym formacie obrazu przyjemniej się lata w freestyle?

Rozważam te same typy gogli, co Przemek - zawężając wybór między Eachine EV200D i Skyzone Sky02C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak. Obecnie mam kamere Foxxer Falkor, w której mogę zmieniać proporcję obrazu, a latam tak że gogle mam ustawione na 16:9 żeby rozciągnąć obraz i nie było tych czarnych pasków po bokach jak piszesz a kamere mam ustawioną na 4:3. Przekłada mi się to tak, że na boki nie zauważyłem różnic w polu widzenia natomiast więcej widze jak chodzi o dół i góre obrazu i świat widziany nie robi się na pół okrągło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają gogle, mam i ja :D

 

Byłem w Raciborzu na pikniku i przymierzyłem gogle Skyzone SKY02X. Głównie by sprawdzić jak w nich widać i czy mi przypadną do gustu nie box-owe gogle - i przypadły.

Mocno napaliłem się właśnie na Skyzone ale te tańsze wersji bez kamery SKY02C. Natomiast nadarzyła się okazja i zakupiłem Aomway V1S.

Ciut niższa półka jakościowa w porównaniu ze Skyzone, tak samo prostsze oprogramowanie i mniej funkcji ale cena była głównym powodem wyboru.

Jestem już po pierwszych lotach moim nowym dronem Tyro79 od Eachine i jestem bardzo zadowolony.

 

Sorry za offtop.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden off top. Fajnie jest się wymienić doświadczeniami co do gogli. Nad amoway też się zastanawiałem ale krótki okres czasu. Najważniejsze, że jesteś zadowolony. Przedłuż sobie kabel do baterii, żeby pakietu nie dźwigać na głowie a wygodnie wsadzić sobie do kieszeni. Dłuższy kabel naprawdę w niczym nie przeszkadza, gdy wyląduje i zmieniam pakiet to nawet nie ściągam gogli z głowy a kabel naprawdę nie wadzi w żaden sposób :)

 

W zasadzie jak możesz to po dłuższym użytkowaniu napisz coś w tym wątku o tych goglach a ja edytuje nazwę wątku o Aomway Comander V1S, tak na przyszłość jak ktoś będzie miał dylemat to zawsze coś może o nich poczytać czy też zobaczyć jakieś fotki gogli ;) było by super, a przynajmniej tak sądzę :) 

 

Teraz ja strzelę off top a jak Tyro 79 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja strzelę off top a jak Tyro 79 ? 

Nie mogę być obiektywny bo to mój pierwszy poważny dron, jedyne porównanie to maluch typu Tinywhoop UK65 też od Eachine - więc żadne.

Zakupiłem go na banggood za około 300 zł, od razu zamówiłem pięć kompletów 3-łopatowych śmigieł Cyclone T3056C, te z zestawu to badziew.

Do zakupu przekonało mnie oprócz ceny też to że kupuje zestaw ze wszystkimi elementami potrzebnymi do złożenia drona. Dodatkowo dość dobrze został przedstawiony w recenzjach youtuberów.

W Polsce zakupiłem odbiornik XM+ a jako akumulator wybrałem Tattu 850mAh 75C na początek 3S.

Zanim przyszedł naoglądałem się takie mnóstwo filmików ze składania tego drona że znałem każdy niuans i bolączkę tego zestawu. Co ciekawe otrzymałem wersje poprawioną, wielu recenzentom nie zgadzały się wtyczki kabli np do kamery.

To zestaw właściwie plug-and-play, jedyne lutowanie to: 4 silniki z ESC, trzy kabelki odbiornika i kabel zasilający - reszta to wtyczki. Jednym problemem na który się natknąłem to brak jednego dystansu i kabelka do smart audio - uzupełnione ze swoich zapasów.

Samo latanie bardzo przyjemne jak dla mnie mocy na 3S nie brakuje, AndyRC (Youtuber) na 4S rozpędził go do 120km/h. Na razie latam sobie zwiadowczo bez zbytnich akrobacji - uczę się. Co ciekawe osiągam 8 min lotu.

Zmiany jakich dokonałem to wspomniane śmigła, dłuższy rzep baterii i podmieniłem też kamerę bo miałem w skrzydle Runcam Mirco Sparrow.

 

Fotka z etapu polutowania kabelków i gotowy modelik.

post-19241-0-62960000-1571313187_thumb.jpg

post-19241-0-00027900-1571313171.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 ... ale prawy, góry róg pozostaje ciut zaokrąglony i tutaj taki malutki minus. Malutki dlatego że patrząc specjalnie w ten róg jest to zauważalne ale podczas latania jakoś nie robi to na mnie już żadnego wrażenia czy też nie wpływa negatywnie na latanie. (...)

 

Coś pociągnę w tej sprawie ... ostatnio trafiła się fajna promocja na banggod odnośnie zapasowego "fejsflejtu" wraz z dwom gąbkami i gumką za 40 PLN. Zakupiłem i postanowiłem, że założę tą mniejszą gąbkę powleczoną niby skórą i okazało się, że ten wcześniejszy mały cytowany minus powyżej rozwiązał się sam :) Przy okazji dorobiłem się nowego zestawu anten od prodron i przyznam, że są rewelacyjne.

post-8897-0-07724000-1573148923_thumb.jpg

 

post-8897-0-16729100-1573148933_thumb.jpg

 

Dodatkowo postanowiłem przetestować  antene lolipopa od Foxeer'a 

post-8897-0-99377700-1573148979_thumb.jpg

 

jak widać gabarytowo to mistrzostwo a jak chodzi o samo działanie nie zauważyłem ogromnych różnic między tą większa ... jednym słowem warto za cenę w Polsce ponad 90 PLN mamy 2 sztuki w zestawie :)

 

post-8897-0-11887800-1573149031_thumb.jpg

 

Miało być małe sprostowanie a dodatkowo się rozpisałem o czymś innym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 Przy okazji dorobiłem się nowego zestawu anten od prodron i przyznam, że są rewelacyjne.

Dokładnie ten sam zestaw anten planuje kupić właśnie w prodrone.

 

Ja wymieniłem antenę w dronie z liniowej na lizaczka od Foxeer w wersji 3.

post-19241-0-15363700-1573840951_thumb.jpg

 

i idzie do mnie mini kamera quelima SQ12 bo chcę ponagrywać moje loty w ciut lepszej jakości.

Film z DVR googli na kompie jest do oglądania ale kompresja youtuba go zabiła. Przykład=>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne nagranie i takim maleństwem 8 minut lotu ... super :) co do 3 calowego quadzika to waham się non stop ... raz już prawie zamawiam ramę, raz jestem zdecydowany do zakupu kompletnego lub zestawu a raz stwierdzam, że nie widzę sensu ... ach te dylematy :P ... anteny od foxeer'a są super ... ja przynajmniej jestem zadowolony :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki Przemek za info, właśnie u nich zamówię antenki.

 

I jak wrażenia?
Co na plus a co na minus?

Na razie wykonałem tylko jeden lot po zmianie anteny i mogę ulegać efektowi placebo :D ale wydaje mi się że jest ciut lepiej.

Mój błąd że w goglach miałem antenę dookólną a w dronie liniową, ponoć lepiej mieć obie te same.

Wykonałem kiedyś test i wydaje mi się że i tak antena (Pro Pagoda 2.1) w odbiorniku lepiej działała niż zwykły patyczak dodawany do odbiornika.

Główne zalety anteny dookólnej to mniej zakłóceń przy przewrotkach itp.

Jakiejś wyraźniejszej zmiany nie odczuwam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.