Skocz do zawartości

RWD 6 1:3 i 1:3,5 relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Henryku, co do zegarów. Masz jakieś zdjęcia? bo teraz można wszystko zrobić- kwestia wiedzieć czym i ew. kasy. Możesz laserem wyciąć z cienkiej sklejki obwódki zegarów, i zwyczajnie wydrukować tarczki. W sumie żadna wielka robota, tylko trzebaby mieć jakieś zdjęcia jak one wyglądały.

Wiesz co zastanawiam się nad jedną rzeczą. W tym kadłubie, zamknięcie sił podłużnych jest przez przednie pręty między maską silnika a górą kabiny, w Twoim modelu to są rurki mosiężne, obawiam się czy nie są za słabe. Może jakieś stalowe cienkościenne lub duralowe? Mosiądz w sumie jest dość miękki. I powinny być naprawdę dobrze węzły połączone z resztą konstrukcji.

Te dojścia poziomych listewek do pionowej listewki przy drzwiach, to nie przeniesie duzej siły, listewka przydrzwiowa będzie zginana a na to nie jest raczej przygotowana.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na fotografię przyrządów pokładowych RWD9 można po przyjżeniu się odnaleźć nie które instrumenty na

http://www.cockpitinstrumente.de/

np. przyrządy Askania

i tu widzę z fotografi rwd9 zakrętomierz

Fl22402.gif

czy też widziałem busolę na tej stronie. Choć może się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w planach RWD-8 (modelarz 11 i 12/2008) są przyrządy RWD-8, myślę że powinny być niemal takie same jak w RWD-6. Jakby co, mam skany tych planów mogę wysłać.

W sumie też będę robił te przyrządy (tylko w innej skali) to pewnie jakieś tarczki w autocadzie narysuję i ramki też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem fotki z książki "Najsłynniejsze Polskie Sportowe Samoloty Wyczynowe" ale właśnie coś mnie podkusiło i w innej książce "Challenge Sukces RWD" znalazłem bardziej wyraziste fotografie. Tylko takie materiały posiadam. Ale i z nich można porównać. Jest jeszcze strona Askania ale tam w dziale muzeum akurat coś im padło ze stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ciężko jest szukać, bo znam tylko nasz polski język.

Moja propozycja jest taka, w następnym okienku przeglądarki wchodzisz na stronę Google

Obok paska gdzie wpisujesz szukaną frazę masz narzędzia językowe, no i klik. Następnie szukasz pasek z tytułem PRZETŁUMACZ STRONĘ WWW wpisujesz lub kopiujesz adres strony w obcym języku, następnie wybierasz, z jakiego języka, na jaki ma tłumaczyć.Klikasz tłumacz i po problemie.

Następne posunięcia na przetłumaczonej stronie z reguły są tłumaczone automatycznie.

Ja w ten sposób przeglądam strony w obcych językach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak szukając znalazłem np. instrumenty które montowane były też w Heinkelach. Tfu jakie towarzystwo do naszego RWD.

I tak:

Bardzo podobny prędkościomierz

 

Fl22207-1.gif

 

wariometr

 

Fl22381.gif

 

obrotomierz niby w opisie w książce jest od 5 a tu mam od 6 obroty oczywiście RWD9

 

 

Fl20222-3%20spat.gif

 

Pochyłomierz

 

La7p.gif

 

Wyskościomierz jedyna różnica to drobna różnica w wyskalowaniu :)

 

 

Fl22307.gif

 

Ciśnienie oleju

 

Fl20608.gif

 

lub

 

Fl20606.gif

 

uff mam na razie dość szukania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku na zdjęciach widać że przy drzwiach jest tylko listewka,ale w środku jest tam pręt stalowy 4mm,bardzo solidnie zamocowany do żeberka przy kadłubie i wręgi.

Co do rurek mosiężnych też są wystarczająco mocne,nie są to tylko rurki,w środku są wlutowane dosyć długie kawałki prętów,wklejone do wręg i żeber,cała ta konstrukcja jest bardzo sztywna i mocna.

Żeberka przy kadłubie też mają swoją wytrzymałość,wykonałem je ze sklejki lotniczej 9mm,oraz mocowanie do kratownicy i wręgi też jest solidnie.

 

 

Co do poszukiwania zegarów,jeszcze raz podziękowania dla Tomka,za tak zadany mu trud,ale zegar jest tylko jeden z RWD 6.

 

Wczoraj odwiedził mnie kolega Rauchfleisch Kazimierz,z naszego forum,mieszkający blisko mnie.

Oglądając model powiedziałem mu że poszukuję zdjęć zegarów,okazało się że ma wszystkie zdjęcia zegarów Askania produkowane w 30 latach.

Jeszcze zostałem zaskoczony przez Kazia,ma jedno jedyne zdjęcie kabiny w środku RWD6 ,które jeszcze nie widziało światła dziennego.

Według Wiesława Schiera i Andrzeja Glassa,wyposażenie kabiny i rozmieszczenie zegarów było tylko przypuszczalne,ja mam teraz dokument jak to wyglądało w samolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj 28.01.2009 pojechałem z tatą do pana Henryka i zrobiłem tam kilka fotek pięknego RWD 6 w skali 1\3.

 

Oto piękne fotele w wykonaniu pana Henryka.

dsc00061ly6.jpg

 

Ponieważ to makieta, to i fotele na suwakach

dsc00062tx7.jpg

 

Porównajcie sobie ten orczyk a orczyk który macie w swoich modelach mój palec ma 6 cm.

dsc00059ai3.jpg.

 

Pozdrawiam Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.