Skocz do zawartości

RWD 6 1:3 i 1:3,5 relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i znowu siedziałem w domu,święto i ta piękna pogoda do budowy modelu.

Polutowałem dżwignie napędu slotów i tą przetyczkę o której pisałem,jest tam drut 2mm lutowany do dżwigni i przechodzący przez rurkę.

 

rwd6471.jpg

 

rwd6469.jpg

 

Zabrałem się też do montażu drugiego płata i tyle udało mi się zrobić.

 

rwd6472.jpg

 

rwd6474.jpg

 

 

Kolego Byczek piszesz że znalazłeś w swoich zbiorach inne malowanie.

Właśnie patrzę i nic nie widzę innego,w tych barwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na przyszłość jeśli chodzi o lutowanie aluminium to polecam to:

 

http://lepro.com.pl/sklep/index.php?p1728,alumi-pro-30cm-do-laczenia-aluminium

 

Kupiłem to coś w tym sklepie i mogę z czystym sumieniem polecić. Wymaga trochę wprawy (Za pierwszym razem nie wychodzi) i dobrego wyczyszczenia lutowanych powierzchni ale trzyma się mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłubałem dziś troszkę przy drugim płacie,na tyle aby zrobić przymiarkę do kadłuba.

Modelarnie mam zbyt mała,więc wziąłem model do salonu,aby założyć płaty do kadłuba,okazało się ze salon tez jest za mały do zrobić zdjęcie.

Model stał w salonie a zdjęcia robiłem z kuchni,no i teraz problem jak zrobię zdjęcia,gdy zmontuje cały model do kupy.

Przyszły mi do głowy takie pomysła:żonę wyślę na wczasy,meble no podwórko,wtedy salon będzie pusty a model bez problemu zmieści się,więc zrobię zdjęcia aby wam tu zamieścić.

 

rwd6475.jpg

 

rwd6477.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prace przy budowie modelu powoli idą do przodu.

Wkleiłem nakrętki w żebro,do mocowania płata z kadłubem,dwie skrajne M4 i środkowa M5.

 

rwd6518.jpg

 

Dołożyłem jeszcze pół żebro i wkleiłem wzmocnienie do zastrzałów płata.

Wkleiłem tulejki aluminiowe do listwy natarcia,w tych tulejkach będą pracować rurki mosiężne 4mm do napędu slotów.

 

rwd6519.jpg

 

rwd6520.jpg

 

Na tych zdjęciach jest widoczny napęd slotów,wszystko bardzo lekko chodzi,przesuwa się pod własnym ciężarem,ruszając płatem.

 

rwd6524.jpg

 

rwd6525.jpg

 

Przykleiłem też keson pod skrzela z balsy twardej 1,5mm,oraz końcówki płatów z miękkiej balsy,są to duże rozmiary,więc ażurowałem od środka,aby zmniejszyć niepotrzebny ciężar.

 

rwd6522.jpg

 

rwd6529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czy mogę dowiedzieć się jak będą napędzane skrzela, automatycznie czy przez serwo.

W moim PZL-26 to ja jestem całkiem do tyłu. Klapy niby ręcznie a jak sloty?

I proszę o pomoc zrobić je samoczynne czy w modelu na serwo.

 

Pozdrawiam Stanisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisławie w moim modelu skrzela i klapy będą napędzane jednym serwem.

Automatyczne skrzela w modelu nie zdają egzaminu,wysuwały by się tylko podczas startu i w dodatku pod dużym kątem natarcia płata.

Wysuwane skrzela serwem można używać podczas startu,lądowań i powolnych przelotów,wtedy są bardzo skuteczne gdyż zwiększają powierzchnie płata oraz nośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą w żółwim tempie,ale powoli do przodu.

Zrobiłem klapy i lotki,żeberka klap i lotek z balsy 4mm,listwa natarcia też balsa 10x36mm,listwa spływu sklejka 2x15mm,oklejona dwustronnie listwami z balsy 2x5mm.

 

rwd6533.jpg

 

rwd6536.jpg

 

rwd6540.jpg

 

 

MIRKU co ty zrobiłeś swojemu synowi.

Jak mogłeś go tak pomniejszyć i co teraz będzie,jak nie uda ci się powiększyć do normalnego wzrostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Mirku jeden problem już mam rozwiązany,nie muszę robić pilota,kupię tylko beret i Żwirkę już mam.

 

Teraz kilka zdjęć co na dzień dzisiejszy już zrobiłem,tak piękną konstrukcje,pokryłem balsą 2,5mm,na razie tylko górę płatów.

Zrobiłem nakładki na żebra i spływ z twardej balsy 2,5mm.

Porobiłem wzmocnienia gdzie mają być mocowane serwa,oraz pułki pod nie.

Dżwignie napędu skrzeli z klap i lotek zrobiłem z duraluminium 2mm,na razie tyle na dzień dzisiejszy.

 

rwd6554.jpg

 

rwd6555.jpg

 

rwd6560.jpg

 

rwd6563.jpg

 

rwd6564.jpg

 

rwd6556.jpg

 

 

rwd6561.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesławie takie modele jak ARF-y nie czekają w kolejce,gdyż montaż zajmuje mi tylko trzy wieczory.

 

Dyra 63 wszystkie modele kleje wikolem,gdyż jest to klej elastyczny i nie pęka od drgań silnika.Żywicy używam tylko do wklejania elementów metalowych.Jeszcze używam cyjanoakrylu do klejenia drobnych elementów,takich jak nakładki na żebra i wiele innych drobiazgów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzespana noc i od południa aż do teraz siedząc w modelarni,więc znowu mogę się pochwalić co zrobiłem.

Płaty od dołu zostały pokryte balsą i wstępnie wyszlifowane,nakładki na żeberka i spływ też przyklejone.

Następny etap budowy to będą skrzela i owiewki kół,ale nad tym jeszcze muszę pomyśleć,jak to wykonać i z jakich materiałów.

 

rwd6566.jpg

 

rwd6568.jpg

 

rwd6571.jpg

 

rwd6573.jpg

 

rwd6576.jpg

 

rwd6577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Budowa RWD ciąg dalszy.

Do wykonania skrzeli zrobiłem kopyto,od spodu deska sosnowa,od góry balsa do łatwiejszej obróbki.

 

rwd6589j.jpg

 

Balsę 3mm kształtuje na tym kopycie,po namoczeniu i przypięciu do kopyta,czekałem na wyschnięcie 24 godziny.

 

rwd6591.jpg

 

Podczas schnięcia balsy,robiłem drzwiczki wzierników kontrolnych,kratki wentylacyjne z blachy aluminiowej 03mm,oraz dysze venturi.

rwd6611.jpg

rwd6624.jpg

 

rwd6632.jpg

 

Dzwignie steru wysokości,zrobiłem z blachy duraluminiowej 2mm PA6.

 

rwd6640.jpg

 

A tak powstają skrzela,uformowana balsa sklejana do kupy,klejem soudal,gdyż nie jest to klej wodny i nie wygina balsy.

Ta widoczna skrzela jeszcze będzie na zewnątrz oklejona sklejką 06mm.

 

rwd6651.jpg

rwd6654.jpg

 

[edit]

 

Skrzela już są gotowe,tylko okleić folią.

 

rwd6701g.jpg

rwd6702.jpg

 

 

Owiewki kół w pierwszej wersji,miałem klepać z blachy aluminiowej,ale zrezygnowałem z takiego wykonania,gdyż jest to bardzo pracochłonne.

Mając już kopyto,które miało służyć do klepania z blachy,odlałem formę z gipsu budowlanego.

 

rwd6665.jpg

rwd6668.jpg

 

Po wyschnięciu gipsu,nasmarowałem formy pastą woskową.

 

rwd6670.jpg

 

Zacząłem produkcję owiewek,tkanina szklana 80gram i żywica sześć warstw,tak te owiewki na razie wyglądają.

Do ukończenia pozostało jeszcze troszkę pracy,gdyż boki owiewek będą oklejone blachą aluminiową 0,2mm.

 

rwd6684.jpg

rwd6693.jpgrwd6714.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Budowa modelu jako konstrukcja,powoli zbliża się do końca.Owiewki kół już są oklejone,dwustronnie blachą aluminiową 0,2mm i widoczne ślady polerowania.Jet też zrobiona imitacja łączenia,dwóch połówek do kupy i śruby ich skręcania.Z zewnątrz nie jest widoczne że są zrobione z laminatu,tylko z blachy.

rwd6724.jpgrwd6725.jpg

 

Kupiłem też wyposażenie do tego modelu.

Serwomechanizmy.

Wysokość 2x HS-625MG

Kierunek HS-775MG

Lotki 2x HS645MG

Skrzela i klapy 2x HS-5645MG

Obroty silnika HS-475HB

Jako zasilanie odbiornika planuję dwa pakiety 6v.

Menadżer zasilania ACCU SW4 i rozdzielacz zasilania POWER DVIDER PD-2.

Pytanie do znawców,czy potrzebny jest ten rozdzielacz zasilania do tych serwomechanizmów,odbiornik będzie Graupner R16 skan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.