Skocz do zawartości

RWD 6 1:3 i 1:3,5 relacja z budowy


Rekomendowane odpowiedzi

Do pikniku na Żarze coraz bliżej,muszę przyspieszyć z budową modelu.

Płaty,lotki i klapy już oklejone,klapy i lotki zamontowałem na dwunastu zawiasach kołkowych 5mm.

rwd6895.jpg

 

Do oklejenia kadłuba używałem drabinki,gdyż bardzo mi model urósł,albo ja na stare lata zmalałem.

rwd6888.jpg

 

Cały model folią srebrną już oklejony,ale to nie jest jeszcze koniec oklejania,teraz pozostało mi cięcie pasków ząbkowanych z tej samej folii,no i żmudna praca klejenie tych pasków żelazkiem.

rwd6894.jpg

 

rwd6901.jpg

 

rwd6912.jpg

 

rwd6915.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 305
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i dalszy ciąg budowy,oklejanie kadłuba prawie ukończone,oprócz napisu 06.

Kratki wentylacyjne i wzierniki też są na swoim miejscu.

Paski ząbkowane przykleiłem na kadłubie,jeszcze pozostały do przyklejenia na płaty tylko 45mb.

Blachę karbowaną do przyklejenia od spodu kadłuba,też zrobiłem.

Pomalutku budowa modelu zbliża się ku końcowi,ale boje się że ta piękna wiosna pogoda przerwie budowę,gdyż po tak długiej zimie,przydało by się polatać.

 

rwd6926.jpg

rwd6927.jpg

rwd6931.jpg

rwd6934.jpg

rwd6939.jpg

rwd6933.jpg

rwd6918.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak czytam ,czytam i oglądam :shock: :shock: :shock: szok ..................

 

Ale tak poważnie Heniu czy drzwiczki bagażnika i drzwi są też oklejone folia zastanawiam się jak to było zrobione w prawdziwym samolocie .

I mam jeszcze jedną prośbę Heniu zrób zdjęcie wziernika montażowego pod sterami tak z bliska dla lepszego zobrazowania jak to jest zrobione. A i jaka jest wielkość jednego trójkącika na tych paskach wysokość w milimetrach .

 

 

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalutku budowa modelu zbliża się ku końcowi,ale boje się że ta piękna wiosna pogoda przerwie budowę,gdyż po tak długiej zimie,przydało by się polatać.

 

 

W samej rzeczy Panie Henryku, ale żeby polatać to trzeba by najpierw model skończyć :wink:

Paweł te wzierniki są szczegółowo pokazane na wcześniejszych zdjęciach. Zajrzyj do wcześniejszych wpisów.

Model przepiękny, no i bliskie mi znaki rejestracyjne. Będąc nastolatkiem skakałem w sekcji spadochronowej w Aeroklubie kieleckim z AN-2 SP-ANH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku drzwiczki bagażnika i drzwi okleiłem folią.

W prawdziwym samolocie na zdjęciach nie widzę różnicy,pomiędzy całym samolotem a drzwiami,może też były oklejone płótnem i malowane.

Paski są szerokości 14mm a ząbki wysokości 1,2mm i szerokości 2.4mm.

 

Jarku nie muszę kończyć RWD aby latać,mam dwanaście modeli,a siedem gotowych do lotu z pełnym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jarku nie muszę kończyć RWD aby latać,mam dwanaście modeli,a siedem gotowych do lotu z pełnym wyposażeniem.

 

Nie miałem żadnych wątpliwości :D . Nawet obstawiałem większą liczbę modeli gotowych do lotu. Napisałem wyłącznie do tematu RWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zajrzy Pan i do nas na mistrzostwa świata makiet :), trwają od 30 VII do 8 VIII. Model piękny i czekam na koniec budowy :)

 

A po co organizować te mistrzostwa ? Przez 9 dni popadać w koszta ? :D

Od razu dać Henrykowi medal i po zawodach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kwasiu pomysł sam w sobie sympatyczny tylko jakoś tak nie ekonomiczny :wink:

Przyjedzie Pan Henryk ze swoim RWD i co... Pogubiął innostrańce szczęki z wrażenia i więcej nie przyjadą, a jak nie przyjadą, to nie zostawią dewiz, a jak nie zostawią dewiz, to miasto nie zarobi, a jak nie zarobi, to nie będzie miało pieniędzy na to czy tamto, jak nie będzie miało pieniędzy, to nie będzie się rozwijać, jak nie będzie się rozwijać to będzie rosło bezrobocie, jak będzie rosło bezrobocie, to... mogę tak jeszcze długo :wink:

Wystarczy jak Pan Heniu przyjedzie na Żar. I tak po pikniku psycholodzy będą mieli pełne ręce roboty lecząc co niektórych z depresji i kompleksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość młodym modelarzem, przeczytałem i pooglądałem z wielką uwagą, relacje z budowy. Jak każdy zaznaczył, czapki z głów. Pan Henryk jest wzorem do naśladowania, precyzja, czystość i odwzorowanie makiety do samolotu.... SUUUPEER :) Mam nadzieję, że pokażę się po raz pierwszy na pikniku w Żarze, i będę miał okazję zobaczyć ten model z bliska i chociaż zrobić sobie zdjęcie :D Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Skoro mowa o zawdach ,ciekawe jaką ocene statyczną model by otrzymał.Sędziowie mają swoje humory,choć sam zawodniczo nie latam to sporo się nasuchałem na temat nieobiektywnych ocen statycznych.A pozatym zostaje program do ''oblatania''z którym nie każdy sobie radzi ,o czym w MODELARZU szeroko się rospisuje pan PAWEŁ WOŻNIAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mistrzostwach Świata na pewno będę,tylko jeszcze nie wiem w których dniach,model będzie stał w boksie kolegi Bajora,tylko do oglądania.

 

Co do Żaru to jestem co roku,a w tym roku jako jubileuszowy,więc jak mogę nie przyjechać.

 

Model RWD-6 tylko w skali 1:4 już był na mistrzostwach świata w 2008r.na lotnisku w Kruszynie.

Podczas mistrzostw świata,rozgrywały się także mistrzostwa Polski,kolega Bajor zdobył RWD-6 drugie miejsce.

Na ocenie statycznej nie oceniali nasi sędziowie,tylko zagraniczni,więc ocena była wysoka,no i wysoka punktacja za loty.

 

Pierwszy raz RWD-6 w skali 1-4 pokazałem na pikniku Żar w 2006r.

Była też krótka wzmianka i zdjęcia w przeglądzie modelarskim RC nr.9 2006r.

Cytat: Na zlotach pojawiają się rzadko pokazywane perełki.

Ciekawostką tegorocznej edycji był pięknie wykonany RWD-6,model jeszcze przed oblotem,ale za rok mam nadzieje zobaczyć go w powietrzu.

 

Oprócz tego,był jeszcze pokazywany w wielu miejscach,nawet pod pomnikiem na Żwirowisku gdzie zginął Żwirko i Wigura.

 

 

EDIT 01.04.2010.

Czesławie tego modelu jeszcze nie ważyłem,ale liczę że zmieści się w 13kg.

Napędzany będzie silnikiem MOKI 50 VT i z pewnością wystarczy mocy.

Do poprzedniego RWD6 w skali 1:4 o rozpiętości 2750mm wadze 8,65kg.zamontowałem silnik ROTO 35cm3 i miał duży zapas mocy kolega Wojtek tym modelem latał na 1/4 gazu .

Ty masz podobny model tylko RWD9,więc silnik DLE 30cm3 z powodzeniem wystarczy,gdyż jest to model do wożenia się po niebie,a nie do zawisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Blacha karbowana od spodu kadłuba już przyklejona,dokończyłem nitowanie oblachowania przodu kadłuba i kratek wentylacyjnych,napisy 06 też są na swoim miejscu.

 

rwd61029.jpg

 

rwd6961.jpg

 

Paski ząbkowane z kadłuba będą zerwane,przykleję na nowo ale z imitacją szwów.

Przykleiłem te paski ząbkowane,gdyż nie miałem pomysłu jak zrobić imitacje szwów na folii orakower.

Siedziałem i myślałem,aż w końcu wpadłem na pomysł zrobienia tej imitacji.

Folie samoprzylepną skleiłem do kupy dwie warstwy,pociąłem na paski szerokości 1mm i długości 6mm.

Teraz ta żmudna robota,naklejanie tych malutkich odcinków folii na paski ząbkowane od spodu.

 

rwd6974.jpg

 

Na dzień dzisiejszy przykleiłem paski na jednym płacie i napisy,tak te paski prezentują się na płacie.

 

rwd6977.jpg

rwd6980.jpg

rwd6984.jpg

rwd6988.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po tak długiej przerwie z budowy modelu,znowu mogę wam pokazać co zrobiłem,jest to bardzo mało,ale zawsze coś.

Paski ząbkowane z kadłuba zerwane i naklejone z imitacją szwów,oklejanie drugiego płata też zakończone.

 

 

rwd61123.jpg

rwd61130.jpg

 

Następny etap budowy to montaż napędu,lotek klap i skrzeli.

Duży model więc śruby rzymskie dałem z gwintem 3mm,wyglądały one zbyt masywne,więc skróciłem je o 8mm i ścieniłem,brak tokarki więc robiłem to w wiertarce.

Zrobiłem też mocowania śrub rzymskich do dżwigni lotek i klap z blachy 1,5mm duraluminium.

 

rwd61034.jpg

rwd61039.jpg

 

Tak długa przerwa świąteczna,a ja tylko zrobiłem orczyki i zamki maski silnika,no i troszkę polatałem.

 

rwd61121.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dawno już w tym temacie o budowie RWD nic nie pisałem,gdyż miałem całkowity brak czasu,w każdej wolnej chwil,coś przy modelu podłubałem,a zasiadać przy komputerze aby się pochwalić co zrobiłem,już nie miałem czasu.

Widzę ze zainteresowanie,tak długą budową tego modelu,też się już Wam znudziło.

Dla kibicujących,od początku budowę tego modelu,a nie będących na pikniku Żar,więc nie mogli go zobaczyć w całości,ani dotykać,zamieszczam zdjęcia z dalszej budowy.

 

rwd61191.jpg

rwd61193.jpg

rwd61187.jpg

rwd61188.jpg

rwd61225.jpg

rwd61178.jpg

rwd61196.jpg

rwd61201.jpg

rwd61208.jpg

rwd61218.jpg

piknikzar2010031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z pikniku na górze Żar,jeszcze troszkę przy modelu podłubałem,zrobiłem rury wydechowe silników i kilka drobiazgów.

Wczoraj zabrałem się za wystruganie śmigła makietowego,gdyż na śmigle Bieli które było założone,model ten nie przypominał samolotu z 1932r.

 

Krzysztofie masz rację RWD6 nie miało oświetlenia,jest to owiewka okucia,a odbicie światła tak wyszło że ma wygląd palącej się żarówki.

 

rwd61226.jpg

rwd61230.jpg

rwd61234.jpg

rwd61239.jpg

 

Jutro od godziny 10 model będzie wystawiony na mistrzostwach Świata w Częstochowie,będzie stał po prawej stronie przy wejściu do hangarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.