Skocz do zawartości

Rohacell.


blackriver

Rekomendowane odpowiedzi

Doszkoliłem się po drodze, żadnych struktur przekładkowych, a styrodur basfa powinienem dostać w Tuplexie w Łodzi, dryndne sobie jutro do nich.... przy wadze właściwej 32kg/m3 powinno być ok.

 

edit

 

rohacell wziął mi się z jakiej anglojęzycznej strony... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie doczytuję, basf ma styrodur o masie 28 kg/m3, wytrzymałość na ściskanie przy odkształceniu poniżej 2 % 0,6 bar. BTW. uwielbiam drewno, balsa jest szalenie wdzięcznym materiałem, niestety wszystkie bardziej poważne maszyny (dlg, czy hlg) to przede wszystkim kompozyty wszelkiej maści, począwszy od zalaminowanego próżniowo styroduru, a skończywczy na kompozytach przekładkowych z form, których by się prom kosmiczny nie powstydził. Prędzej czy później mnie to spotka :? . Obliczeniowo, połówka skrzydła powinna mieć ok. 63 g (kevlar 71g/m + żywica 84 g/m + węgiel d-box), początek do mojej teorii spiskowej, na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi wyjaśnić sens wykonywania skrzydeł z kompozytu kevlarowego?

 

Mniejsza masa niz przy szklanych, wieksza sztywnosc, nie wgniataja sie tak chetnie jak szklane.

Ewentualnie zaleta moze byc to, ze mozna zrobic zawias na pokryciu.

 

A czemu kevlarowe mialyby nie byc ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje 5000 SC masa 45 kg/m3 wytrzymałość na nacisk 700 hPa przy 10% odkształceniu, czyli 0,7 kg/cm2, waga skrzydeł 79g, dziwne dwa razy sprawdzałem obliczenia :!: :?:

 

przy tym 28 kg/m3 - 0,19 kg/cm2 średnio!

 

BTW.

 

Kto wycina styrodur usługowo? (zleciłbym kilka rdzenie komuś kompetentnemu 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.