Skocz do zawartości

Model od Blejzyka


Krzyś63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ zapytano mnie na PW o to dlaczego nie polecam zakupu modelu to odpowiadam tutaj aby nie musieć odpowiadać na więcej tych samych zapytań:

 

Nie, nie znam historii modelu, mam tylko spostrzeżenia i trochę doświadczeń z zakupami używanych rzeczy i powierzaniu montażu nowych modeli oraz własne doświadczenia z budowy modeli.

Co do aukcji:

 

1. Nie ma informacji o typie silnika, o serwach, o regulatorze (ok, jest zdjęcie regulatora),

 

2. Regulator i silnik są przykurzone, więc zakładam że osoba używająca model średnio dba o sprzęt i był generalnie używany bardziej intensywnie niż przeciętnie, o czym również świadczy mocno przytarty spód kadłuba,

 

3.   ..."Jedyny mankament to delikatnie naprawiane natarcie skrzydła (widać na zdjęciu inny odcień na natarciu)"...  na zdjęciu nr 4 jest widoczny "pajączek" przy klapie prawej połówki skrzydła - brak opisu co to jest, może pęknięcie?

 

Zdjęcie nr 5, plama o innym odcieniu, rozumiem że to jest to drobne uszkodzenie krawędzi natarcia? Po odcieniu wygląda na uszkodzenie aż poza dźwigar skrzydła. Do sprawdzenia.

 

4. Zdjęcie z silnikiem od tyłu. Nie wiem, co to za wybrzuszenie wklejone w dolną część kadłuba. Nie spotkałem się nigdy z czymś takim. Nie wygląda to na obciążenie modelu, warto zapytać.

 

[edit] nie wiem dlaczego stalowy bagnet i kołki ustalające są w taki a nie innym stanie, wyglądają na lekko przyrdzewiałe. W moim modelu z tej firmy kołki były z błyszczącej, niklowanej stali a bagnet stalowy ale gładki bez żadnych oznak korozji.

 

Kable przylutowane do silnika są nienaturalnie wygięte, no chyba że ktoś tak je przylutował a nie zostały przygięte przez pakiet choćby podczas twardego lądowania. Jeżeli nie to trzeba sprawdzić stan kabli i lutowań.

Tutaj w sprzedazy nowy model tego producenta, choć na pewno do trochę innych zastosowań. Po dodaniu wyposażenia z HK cena wyjdzie zbliżona a model nowy od A do Z. https://allegro.pl/oferta/szybowiec-rc-antares-xmodels-8532483513

 

Jeżeli ktoś chce zakupić ten model to zalecam osobiste oglądnięcie go i przemyślenie zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukam uniwersalnego elektroszybowca ok 2 metry, chciał bym żeby był też szybki i zwinny ,  latam tylko heli i nie mam pojęcia co jest dobre..

ok. dzieki, zapytałem o opinie bo spodobało mi się że jest z karbonu :)

Jeśli dobrze rozumiem to co napisałeś (że nie masz doświadczenia w lataniu szybowcami/samolotami), to kupowanie ciężkiego "węglowego" szybowca x-models na pierwszy model to kiepski pomysł (już niezależnie od stanu konkretnego egzemplarza).

Zacząłbym od jakieś pianki typu Phoenix 2m.. bo szkoda od razu rozwalać laminat, który raczej słabo się naprawia (w porównaniu do pianki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem to co napisałeś (że nie masz doświadczenia w lataniu szybowcami/samolotami), to kupowanie ciężkiego "węglowego" szybowca x-models na pierwszy model to kiepski pomysł (już niezależnie od stanu konkretnego egzemplarza).

Zacząłbym od jakieś pianki typu Phoenix 2m.. bo szkoda od razu rozwalać laminat, który raczej słabo się naprawia (w porównaniu do pianki)

 

rozbić szybowiec to może jedynie  osoba która nigdy niczym nie latała , chyba że jestem w błędzie , latałem tylko skrzydełkami i w porównaniu do heli , to nawet nie ma co porównywać. no chyba że szybowce rzeczywiście są wymagające tylko nie mam o tym pojęcia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbić szybowiec to może jedynie  osoba która nigdy niczym nie latała..

:) rozbić szybowiec (jak wszystko co lata) może absolutnie każdy.. oczywiście początkujący znacząco częściej.

Nie mam pojęcia jak latanie śmigłowcami wpływa na latanie szybowcami. Skoro jednak próbowałeś skutecznie lotów skrzydełkami to i szybowce będą proste :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

Ja latam mixem, kadłub jest od Toma - typowo samolotowy z górnym statecznikiem - duża wygoda.

Skrzydła natomiast mam od Mefista - smukłe na dobrym profilu. Razem robi to niezłe wrażenie.

Latanie to kwestia ustawienia i zrównoważenia sił na skrzydłach i stateczniku oraz rozkładu mas. 

Mój jest ustawiony uniwersalnie. Jeżeli chcę poszaleć, to trymerem wysokości 2 piknięcia oddaję i model przyspiesza. Jak chcę pokrążyć z bocianami, to 2 do tyłu, a model zwalnia i zaczyna lekko pompować. 

 

post-22284-0-86834300-1575825776_thumb.jpg

post-22284-0-58313100-1575825799_thumb.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.09.2019 o 15:56, Krzyś63 napisał:

Witam

A czy taki silnik do Pixela się nadaje -EMAX 2820-06 ?Pozdrawiam

 

 

Nikt nie udzielił Ci odpowiedzi więc wyrwę się z szeregu. Polecam silnik z większym kV 1100 - 1250 jeżeli zamierzasz latać na 3s (a tak prawdopodobnie będzie).

Jeżeli jeszcze nie kupiłeś szybowca to forumowy Meritix wyprzedaje modelarnie. Jest jeszcze w czym wybierać.

 

Pozdrawiam, Mateusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.