Skocz do zawartości

Model od Blejzyka


Krzyś63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa metry to polecam zdecydowanie Serafina.

 

Lata bardzo dobrze, bo w końcu ma profil aerodynamiczny mojego projektu (mocno przerobione AG, tak aby dało się to wykonać jako styro-fornir).

Obecnie wszystkie Blejzyki mają wersję moto, więc po prostu zaznacz przy zakupie.

 

Same Blejzyki to ogólnie ciekawe modele, bo są na przeciwnym biegunie niż ArtHobby. Tzn. kiedy AH ma bardzo wolne profile, duże wzniosy itp, tak pan Artur preferuje szybkie i dynamiczne motoszybowce. Osobiście zdecydowanie preferuje latanie Blejzykami, jak tymi AH które miałem.

Aczkolwiek - sam często powiększam im wzniosy, bo preferuje modele bardziej neutralne co do stateczności spiralnej.

 

Jeśli chodzi o jakość wykonania to jest ok. Mam czasem zastrzeżenie co do jakości łączenia połówek kadłuba, ale nie jest to coś co wpływa na przyjemność z latania.

No i te modele są naprawdę bardzo wytrzymałe, moim UMIm można zasadzić marchewę i najwyżej Vkę urwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już zdecydujesz się na model od Blejzyka, to koniecznie zamów wykonanie skrzydeł ze styroduru a nie ze styropianu granulowanego. Skrzydła będą zdecydowanie mocniejsze i dużo więcej wytrzymają w przypadku twardego lądowania czy kraksy. Miałem Fauna ze skrzydłem o rozpiętości 1,7m, gdzie płaty były wykonane standardowo ze spienionego, granulowanego styropianu oklejonego fornirem. Przy twardszym lądowaniu rozleciały się w drzazgi. Zamówiłem drugie skrzydła ale poprosiłem o wykonanie ze styroduru i do dzisiaj od paru lat je katuję i są dalej całe pomimo wielu twardych lądowań i innych niespodzianek.

Miałem też model a właściwie skrzydła od Vampire 3,6m rozpiętości i też były wykonane skrzydła ze styroduru XPS.

Z drugiej strony proponowałbym Tobie spojrzeć jeszcze na ofertę Modelotu. Jest tam wiele ciekawych modeli i na pewno jest to duża alternatywa dla modeli Blejzyka.

Poza tym w modelach Modelot masz skrzydła mocowane na bagnet węglowy do kadłuba w stosunku do Blejzyka, którego modele są mocowane za pomocą plastikowych śrub i metalowego zazwyczaj płaskownika a te mniejszej rozpiętości muszą mieć obie połówki sklejone razem. Z tego powodu jest to czasami niewygodne w transporcie na lotnisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli nadal szukasz więcej informacji to polecam odwiedzić inne strony. Te modele od Modelot występują pod różnymi nazwami. Na niemieckim forum rc-network.de znajdziesz sporo informacji z budowy i oblotu modeli, np. Nordic 2.0, Nordpol 2.0 to jest właśnie odpowiednik Czyżyka.

Na kolejnej www.kuestenflieger.de znowu występują pod innymi nazwami.

Na szwajcarskiej stronie www.love2fly.ch znajdziesz to samo. Jest tam dużo materiału video z lotów ww. modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A czy taki silnik do Pixela się nadaje -EMAX 2820-06 ?Pozdrawiam

 

 

Wchodzisz na stronę producenta Pixela http://modelot.pl/oferta,12.html

i wyczytujesz ..."Szybowiec do latania termicznego jak i na zbocze."...   oraz ..."Waga 700g"... jest to waga pustego modelu.

Do wagi dodajesz wagę komponentów:

Serwa 6x9g = 54g

Kołpak + śmigło = ok. 20g

Silnik EMAX 2820-06 = ok. 140g

regulator 60A = ok. 60g

odbiornik = ok. 10g

akumulator 2200mAh = ok. 200g

przedłużacze, popychacze, osłony na serwa itp. = ok. 50g

Sumujesz i wychodzi 1234 gramy. Na pewno zapomniałem policzyć wagę paru drobiazgów.

 

Na stronie z opisem silnika ..."https://abc-rc.pl/product-pol-2795-Silnik-Emax-GT2820-06-KV985-540W.html"... czytasz

 

..."Ciąg max: 2300g

Zalecana masa modelu [g]: 1600 ÷ 2800"...

 

Mając te dane odpowiadasz sobie na pytanie ..."A czy taki silnik do Pixela się nadaje -EMAX 2820-06 ?"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej tyczy sposobu montażu silnika- za czy przed wręgą. W ofercie modolota trudno ocenić sposób montażu. Pozdrawiam

 

 

Pytanie raczej tyczy sposobu montażu silnika- za czy przed wręgą. W ofercie modolota trudno ocenić sposób montażu. Pozdrawiam

E,tam,przecież to jest motoszybowiec,silnik za wręgą :) .Ja do swojego mam podobny silnik,na razie nie wiem jak będzie z wyważeniem,ale zobaczymy.Do Pixela jest dodana wręga silnikowa,tylko trzeba wcześniej podać rozstaw śrub do mocowania silnika. post-453-0-28470400-1568306454_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i mam mętlik w głowie... ponawiam pytanie o 2-metrowca. Tylko precyzując pytanie. Mam trochę problemy z wzrokiem i za szybki model też nie może być. Ale mam trochę dość pianek bo byle wiatr i staje w miejscu. Dzisiaj czekałem cały dzień (wiało....) I w końcu nie polatałem. Pomóżcie w wyborze... Cena też nie może być za wysoka...Żona mnie zabije. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukam uniwersalnego elektroszybowca ok 2 metry, chciał bym żeby był też szybki i zwinny ,  latam tylko heli i nie mam pojęcia co jest dobre , myślałem o First Plus od Blejzyka albo o modelach z firmy Top model , co możecie fajnego polecić do 1.5tyś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na zbocze to Mefisto jest fajny. Szybki i solidny. Na początek przygody idealny.

 

Jak na termikę to sky-ev arthobby 2m.

 

 

Obie firmy godne polecenia. Solidne modele dobrze latające. Jeśli chodzi o fornirowce to obie firmy reprezentują najwyższy światowy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.