Skocz do zawartości

F4U CORSAIR (134cm)


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :) grawitacja może i słabsza musiałbyś kiedyś przyjechać i sprawdzić ;) co do malowania to bedziemy musieli troszku poczekać (ale co sie odwlecze to nie uciecze) może malowanko brytyjskie ? A jak nie to standardowo ciemno granatowy, na razie muszę nabyć jeszcze jeden pakiecik 4 s i trenujemy startowanie kółeczko w powietrzu i ladowanie ( caly czas jestem pod wrażeniem własności lotnych tego modelu) 

Ps. Zapomniałem dodać chłodzenie pakiet silnik regulator na +5 wszystko w temperaturze chłodno- letniej.

20200509_132356.jpg

20200509_132400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsarz ma dużą powierzchnię nośną prawie, prostokontne skrzydła i kadłub nie jest aż tak pekaty jak np. Zero i to jest jego plus przy miniaturyzacji.

Dawid ja chetnie na poludnie przyjade i nawet tam moge zostać, aby tylko nie siedzieć w tym poniemieckim mieście.

Ja bym brał kolor Pacyfiku ładnie go widać na tle zielonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja z tym pacyfikiem z daleka będzie widać co za samolocik :) tak cicho sobie wmawiałem ze to już ostatnia pianka ale teraz mam wątpliwości po oblocie  mocno się broni wzgledem typowo balsowych konstrukcji i chyba jeszcze jakieś większe pianeczki wystrugam w przyszłości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Cześć, corsair nabiera kolorów wybrałem takie oto malowanie.

Dopiero zdążyłem pomalować jedną połowę kadłuba i całą maskę silnika, tak to wygląda, kabina pilota musiała zostać przemalowana bo po położeniu sea blue na kadłubie zlała sie wizualnie z resztą ( pomalowałem na jasnoszary)

 

 

20200609_202252.jpg

20200609_202310.jpg

20200609_202328.jpg

1591088153835.jpg

20200609_202241.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A P11 jak budujesz? Bo tak się składa ze jestem po zakończeniu budowy corsaira (I przed bo rozbiłem :P) myśle ze w ten weekend zacznę bo to piękny samolot jest. A tata mój szykuje się do budowy p11.

BC0E0328-4955-467B-AA6D-29D9CE45D6EB.png

A pzl będzie z małego modelarza :P przeskalowane na 1700mm

54A3A853-6B2D-408A-AE5A-81B890A542EE.jpeg

„Mały modelarz” :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pzl 11 masz w tym dziale zaraz za corsairem i kajko możesz pooglądać.

A pzl-ka twojego taty bedzie z depronu ? 

Ciekawa koncepcja budowy się szykuje mam nadzieje ze podejrzymy co nieco z budowy.

Jeśli moje p 11 będzie ładnie sprawować się w powietrzu to pomyśle nad powiększeniu planów do słuszniejszych rozmiarów.

Życzę powodzenia w budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie jest z podkładów pod podłogę, całe plany są na papierze samoprzylepnym i będą przyklejone bezpośrednio na piankę. Druga strona do wzmocnienia prawdopodobnie papierem pakownym na vikol lub taśmę dwustronna. Ja preferuje drugi sposób bo tak zrobiłem corsaira. Oczywiście pierwsze oklejanie vikolem i nie dokonać mi pasowało, trzeba było robić jakieś ramki do tych „płytek” bo się strasznie odksztalcaly, przy taśmie nie było już tego problemu. Tata nie udziela się na forum ale postaram się coś wrzucać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O coś takiego chodzi, jeszcze czegoś takiego nie próbowaliśmy wiec nie wiemy co z tego wyjdzie, testy przeprowadzone lakierem bezbarwnym pokazały ze będzie dobrze, ale to małe próbki były, na dużej powierzchni może być gorzej. Ale zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak oto budowa corsaira dobiegła końca :) obiecana galeria końcowa 

Malowanie proste bez szaleństw, bez lini podziału blach itp. Ale żeby z daleka bylo widać o jaki  samolot chodzi mnie się podoba.

Także kolejna pianeczka skończona :)troszkę oddechu i będę się zastanawiał nad kolejną, ale już cut cut wiekszą.

20200701_221117.jpg

20200701_221133.jpg

20200701_221216.jpg

20200701_221258.jpg

20200701_221345.jpg

20200701_221401.jpg

20200701_221429.jpg

20200701_221514.jpg

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.