Skocz do zawartości

Puchar Mostu :-)


jarek996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sa puchary Haldy i Baltyku , to ja zrobie puchar MOSTU ! 

 

Chodzi o most z Malmö do Kopenhagi. My to nazywamy Brofäste ( czyli w wolnym tlumaczeniu "umocowanie mostu" . Chodzi pewnie o "umocowanie" mostu do ladu od szwedzkiej strony ) .

 Jezdze  rowniez przy moscie rowerem , ale wtedy nazywamy to Regnbågsbana , czyli TECZOWA DROGA. Nazwa zostale ze starych czasow , jak chlopcy sie tutaj na "milosc" w krzakach umawiali ( SERIO !!! )  :D  :D  :D

Wczoraj bylem z kolega z klubu polatac PIERWSZY raz na klifie . Wiatr musi zap.....ac prosto z Kopenhagi ( zachodni ) , a taki najczesciej tez tutaj wieje . Przewyzszenie miejsca skad sie rzuca model do morza , to ok. 10 m. 

Poniewaz nie mam jeszcze zadnego gotowego modelu SZYBOWCA , wzialem swojego KUNAIa . Moze i dobrze , bo pierwszy raz , to lepiej miec mozliwosc "pomocy" silnikiem , gdyby cos poszlo NIE TAK :D. Kolega latal swiezo zrobionym ZUMI z Art Hobby i swoim drugim ciezszym i wiekszym szybowcem. Gdy on zaczal , to troszke zrezygnowany na to patrzylem , gdyz rzadko zawracam tak czesto na tak krotkim odcinku i mialem troche obaw. Nie naleze jednak do ludzi bojazliwych i moj wegierski kolega wzial mojego KUNAIa i powiedzal : RZUCAM . No i rzucil  :D  Poderwalo go do gory i zaczalem latac lewo - prawo . Nie wygladalo to pieknie , ale jakos mi to wychodzilo !  Niestety po kilku minutach , ponioslo mi model nad klif i wpadl ( dalej nad ladowiskiem ) w takie turbulencje , ze myslalem juz , ze nie wyladuje. I tutaj pomogl wlasnie silnik. Moglem zrobic jeszcze jedno podejscie i usiasc na trawce . 

Bardzo fajna zabawa , aktywne latanie i szybkie "obmarzanie" . Poszedlem w w kutrce przeciwwiatrowej i krotkich spodenkach . Zaluje , ze nie zabralem czegos POD kurtke ( tylko lekka koszulke ) . Nogi to NIE problem , bo mam znieczulone i chodze w krotkich spodenkach do pierwszych przymrozkow  :D

Na dole kilka fotek z miejscowki i link do filmu ( na nim lata Wegier  malym ZUMI z Art Hobby ) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=XaZTS50gApA&feature=youtu.be

 

P.S . Z tylu PIEKNA , DUZA laka do ladowan !

Zrobie fotke nastepnym razem .Niestety miasto kosi ja dopiero jesiania , a cale lato wysoka trawa ....

post-6937-0-73751500-1572285238_thumb.jpg

post-6937-0-04153600-1572285254_thumb.jpg

post-6937-0-72703100-1572285273_thumb.jpg

post-6937-0-34922500-1572285284_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No dobra. Na początek jak latasz zakręt ZAWSZE od zbocza. Druga sprawa to cały czas pilnujesz, żeby nie wypchnęło Cię za ! Tego zresztą już doświadczyłeś .-)

Trzecia sprawa, to podejscie do lądowania. Zakręt i na gazie, wtedy może uda się za 1 razem.

 

Skompletuj sobie jakis model 2-2,5m, dobry bedzie fornir (łatwo naprawić) i latasz ! .-)

 

 

Po szkole na zboczu, pojedziesz na lotnisko i każde lądowanie "nosem wciągniesz" .-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lotnisku to JUZ wciagam , ale przyznam , ze klif to INNA historia  :D

Fajna zabawa . Wegier ( ten co lata na filmie ) troszke mi podpowiada mimo , ze sam jest poczatkujacy. O skrecie DO morza

( czyli OD zbocza ) to powtarzal mi ze 30 razy  ;)

Kolo Ystad sa super klify ! Tam to wysokosc klifu okolo  50-60 m !

 

https://kartor.eniro.se/m/KalFH

 

https://kartor.eniro.se/m/I3CSi

 

Tyle , ze tutaj musi wiac pd-zach , ktory jest znacznie rzadszy w mych okolicach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się napaliłem bo dosłownie zrozumiałem temat ... kto przeleci pod mostem :D

Organizuj miejsce do kwaterunku dla kilku napaleńców i może okazać się że będziesz miał odwiedziny ;)

 

 Nie zebym sie wycofywal , ale przyjezdzac tu SPECJALNIE polatac , to chyba jest za slabe miejsce ...

Mysle natomiast , ze jak ktos bedzie przejazdem , to sie ze mna  kontaktujcie i zrobimy jakis maly puchar .

Jak nie bedzie wialo to chociaz Puchar Lodowy   :D

Do chłodni się okna wstawi  :lol:

Jedno autko pięciu lataczy na 8-go listopada promik 400 peelenów

 

Rezerwować?

 

Powrót 10tego, ta sama kwota.

Chlodnia , to juz jedna grupa wybrala sie niedawno do Anglii i raczej NIE polataja ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że przed i po lataniu imprezka na promie całonocna:)

Ufff ! Jak to napisales , to przypomnialy mi sie czasy jak jeszcze plywalo sie promami . Plynalem w te noc w ktora zatonal Heweliusz. Tak dalismy w czajnik ( z ZALOGA !!! , tyle ze chyba mieli wolne ) , ze jak uslyszalem rano , ze prom bedzie spozniony 3 godz , to sie pierwszy raz w zyciu ucieszylem . Nie moglem glowy podniesc i wcale nie pamietam , ze byl wtedy jakis sztorm . A spoznilismy sie , bo nasz prom podplynal pod miejsce katastrofy pomagac w akcji ratowniczej . Niestety po litrze rumu nie chce sie wiedziec CO sie dzieje dookola  :wacko:

Faktycznie aktywni jestescie KLIFIARZE i ZBOCZENCY ( ZBOCZOWCY ? ) .

 Ledwo temat powstal , a juz impra skrecona ! Produkuje sie w dzisiatkach innych tematow i nikt tam chyba nie wchodzi , a tutaj 15 minut

i MS zorganizowane   :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.