Skocz do zawartości

Klapy czy nie klapy, oto jest pytanie...


skippi66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Należy jednak pamiętać, że klapy w ciężkim modelu z dupianym profilem mogą sprawić kłopot ;-) Się strugi na końcówce zerwały :-)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=fVgw4vwNWHs

No tak. :) Tyle że ja zrobię zwichrzenie geometryczne. Po wtóre postaram się tak ekstremalnie nie zwalniać. Po trzecie, buduję porządny model :D . Zaś profil to stary, poczciwy NACA 2415 a więc jak najbardziej tolerujący klapy. Rzec można że ze złotej ery profili.

:)

Wiesz, dla niektórych modele RC to tylko latające zabawki RC i lotnictwem jako takim się nie interesują, nie mówiąc o pasjonowaniu.

Nawet rzekłbym że dla większości. Zwłaszcza dla kobiet. Dla nich model, nawet duży i kosztowny, wygląda jak zabawka, no... bo wygląda przecie. :)  Poza tym jest absolutnie niegodny jakiejkolwiek uwagi. Ale tym się nie będziemy przejmować, samoloty będziemy budować, nie zwracając uwagi na złe języki i ludzkie pomówienia. Howgh!

Kurczę, miałem Wam kadłub pokazać, ale zapomniałem i nie chce mi się na razie złazić do garażu. Tym bardziej że na dzisiaj odeszła mnie chęć do dalszego strugania balsy. Może jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Od dwóch sezonów bawię się depronowym górnopłatem (120cm rozpiętości, 650g wagi) i mogę powiedzieć, że klapy jak najbardziej się przydają. Już na etapie projektowania założyłem wykonanie skrzydeł z klapami, napatrzywszy się wcześniej na Super Cub'a, Husky'ego itp. Zdecydowanie wpływają one na start, lądowanie, najbardziej zaś na poziom zadowolenia latającego. Z ciekawostek, klapy w moim modelu wychylają się również około 5 stopni do góry, (takie tam szybowcowe skrzywienie), model zyskuje wtedy na prędkości, szybciej się rozpędza i łatwiej kręci akrobację.

Ogólnie klapy na tak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.