Skocz do zawartości

Płaskie serwa corona. Cyfrowe czy analogowe?


Łukaszasw27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie musisz mieć serw z jednej parafii.

Mam jedne i drugie. Jakiś specjalnych problemów nie widzę. Latam, o ile można tak powiedzieć, rekreacyjnie, więc serwa specjalnie w kość nie dostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A,czy ktoś z kolegów używa tych serw Race Star DS 4409 MG niski profil?

Właśnie przyszła przesyłka z BANGGOODa.

Serwa będą użyte do sterowania gaźnika i regulatora paliwa, ewentualnie klapy w dnie łódki.

Proszę o opinię .

Serwa wzbudzają zaufanie na pierwszy rzut oka.

Są w miarę ciche, dość mocne i szybkie.

No i cena bardzo atrakcyjna.

Ale jak się sprawdzą w działaniu to tego nie wiem...

Zaryzykowałem i wziąłem większą ilość i w sumie nie wiem czy dobrze zrobiłem...

A.C.

post-197-0-65791900-1576315018_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuję serw do szybowca 2.5m. Zdecydowałem się na corona ds239 mg albo cs239mg. Model będzie na 60a sbec turnigy, razem 6 serw. Czy jeśli wybiorę cyfrowe, muszę mieć w modelu tylko cyfrowe? Ma ktoś doświadczenia z tymi serami ?

Polecam te,latam na nich motoszybowcem 2M. https://botland.com.pl/pl/serwomechanizmy/2853-serwo-powerhd-dsm44-micro-6939570720152.html?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr mówisz o tych https://hobbyking.com/en_us/turnigytm-tgy-777-slim-wing-ds-mg-alloy-case-servo-5-5kg-0-10sec-23g.html

Chyba już nieosiągalne. (przynajmniej na HK)

Zamiennikiem ma być to https://hobbyking.com/en_us/turnigy-tgy-811-slim-wing-ds-mg-servo.html ale...

+7g, 5mm na długości i ciut wolniejsze ale za to mocniejsze, tylko czy potrzebuję +8kg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

777MG były super, Te nowe 811 chciałem kupić, ale nie było więc kupiłem droższe chyba symbol 813. Jeszcze nie włożyłem do modelu, więc nie pochwalę, ani nie zganię.

 

KST mają problem z trzymaniem neutrum podczas zmian temperatury. Inaczej jest w -10*C, a inaczej w +15, a jeszcze inaczej w +30. W sumie da się z tym żyć, ale czasami WQEQWE#@ia  ;)

 

PS Podsumowując:

 

Jak mam być dobrze i bdb to turnigy/kst, każdy ma swoje preferencje, oba serwa OK.

 

Jak ma być naprawdę tanio i dobrze to corony.

 

Jak ma być drogo i szybko ma paść to hitec.

 

Jak ma być loteria to geoteck (z 4 3 mi padły bardzo szybko- zasilane 6V- może w tym szkopuł?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, a potrafisz oszacować ile godzin orientacyjnie przepracowuje takie serwo KST do awarii wskutek normalnego zużycia? np. to w którym padł potencjometr? Jaki objaw usterki w nim był?- skakało w okolicy neutrum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam licznik w radiu do każdego modelu , tak, że +- z 5% mogę się pomylić- czas  na doprogramowanie, ewentualnie model włączony ale nie leci. Wojtek, 300 godzin życia serwa to by mnie w 150% satysfakcjonowało. Tylko czy to jest realne przy takim silniczku i potencjometrze w serwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, od momentu wjazdu na lotnisko się nie lata. 300h to tak pi razy oko czas na lotnisku. No niech chociaż polowa to loty. Przy czym to takie latanie z obłoczka na obłoczek. Powoli, z małymi wychyleniami powierzchni sterowych, no tak żeby się serwo nie spociło .

 

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi w temacie. Kupiłem cyfrowe corony w hobbyking , na vkę dam hs81, jedno miałem więc tylko jedno dokupię. Mam pytanie jakiej grubości przedłużacz do skrzydeł? 0,13 czy 0,33 ? Skręcany  ponoć daje mniej zakłóceń? Odcinacie  wtyczki od serw i lutujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.