Skocz do zawartości

Jakiego kleju wikolowego używacie?


jacekplacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, robas69 napisał:

Konstrukcyjny, keson plus miękkie pokrycie folią. 

Ja takie rzeczy zawsze kleję dwuskładnikowym klejem epoksydowym zwracając uwagę na niewielką jego aplikację aby nie zwiększyć zbytnio masy elementu. Jedynie do oklejania rdzenia styro balsą używam Soudal (ten puchnący). Jak słusznie napisałaś kleje typu wikol niestety "ciągną" deformując delikatne konstrukcje więc nie polecam takich klejów wcale używać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ares napisał:

Ja takie rzeczy zawsze kleję dwuskładnikowym klejem epoksydowym

Arku, i masz absolutna rację , ale Kolega zapytał wyrażnie o  klej PVA i takąz odpowiedz otrzymał  a nie o metodę klejenia

ja mam fuja na kleje PVA, i staram się ich  nie używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robas69 napisał:

Dwuskładnikowy klej epoksydowy to problem z aplikacją

nie ma żadnego problemu...nanoszę wykałaczką  lub patyczkiem do szaszłyków

stosuję nastepującą metodę->>> klej CA sredni jako montażowy a pózniej  klej epo 24h , ( klej mozna zrobic samemu )

mam fuja na PVA,  ponieważ tego kleju nie da się pożenić z żywicą a pewne odpowiedzialne elementy konstrukcji trzeba na tę zywicę ( klej epo ) wkleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 16:26, robas69 napisał:

Toż właśnie chodzi o propozycję co w zamian tego kleju...

Czasami używam tych spoiw.

Kleje Papermax CR – Ogólna charakterystyka

Papermax CR to klej dypresyjny. Jego kolor i baza zależy od rodzaju. Może być biały lub bezbarwny, a jego bazę może stanowić: wodna dyspersja polioctanu winylu (czasem z dodatkami uszlachetniającymi), kopolimer octanu winylu z etylenem, polialkohol winylowy, dyspersja kopolimeru akrylowego lub dyspersja żywicy syntetycznej. Wytworzona przez niego spoina charakteryzuje się elastycznością i dużą wytrzymałością, co zapewnia trwałe sklejenie poszczególnych elementów. Dodatkowo jest bezbarwna, dzięki czemu klej można stosować bez obaw o zabrudzenie produktu lub zniszczenie jego walorów estetycznych.

Klej Papermax CR jest niezwykle praktyczny. Nie kruszy się, kiedy zgina się sklejone powierzchnie. Szybko wiąże, dzięki czemu praca przebiega sprawnie i bezproblemowo. Co więcej, nie zawiera rozpuszczalników, które byłyby niebezpieczne dla zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mr.jaro napisał:

 

Pewnie tak mocno trzyma, ze chcac oderwac, "dypresji" mozna dostac. ?

Przepraszam, ale czasem trudno sie powstrzymac.

To tak jest,jak się robi metodą ''kopiuj-wklej'',?.Co prawda jedna literka"s'',a jest różnica,a może by tak wrócić do kleju kazeinowego?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.