Skocz do zawartości

Zabezpieczanie balsy przed oklejaniem


Zuberek23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dokładnie, kładź folię na surową balsę bo inaczej powietrze spod folii będzie miało mocno utrudnione ujście i nie będziesz zadowolony ?, istotne jest tu dokładne jej odpylenie przed oklejaniem - ja dodatkowo przecieram ledwo ledwo wilgotną szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie stosować nic w stylu Balsaloc, produktów serii deluxe materials czy kleju Oracover? Model nie będzie miał podwozia przez co spód będzie narażony na uszkodzenia mechaniczne. Dodam ze to elektryk, tak ze nie chodzi mi o zabezpieczenie go przed paliwem. Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku ! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz kłaść.Oklejaj i w górę?

I tak jak wyżej wspomniał Artur-pamiętaj o odpyleniu balsy po szlifowaniu.Ja używam miękkiego pędzla z długim włosiem +sprężone powietrze z puszki.Prawidłowe odpylenie ma też bardzo istotny walor estetyczny,przy pokryciu konstrukcji żeberkowej folią transparentną,wszelkie pyły z balsy nie usunięte wcześniej,przywrą do wewnętrznej strony folii i brzydko to pózniej wygląda.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej rycynowy świetnie zabezpiecza balsę przed oklejeniem.

Po tym na pewno się nie oklei ;)

 

 

Ale tak już na poważnie. Balsaloc to nie jest głupia rzecz. Tzn. Absolutnie nie polecam całego modelu tym kryć, bo to zwyczajnie nie ma sensu, folia będzie trzymać się ok. Niemniej - warto tym poprawić zakładki folii.

Tzn. sam kupiłem Balsaloc do oklejania Airspanem (a może LiteSpanem? Dawno było, nie pamiętam), gdzie malowanie konstrukcji było konieczne, bo papiery te nie mają w ogóle kleju.

Teraz używam go do poprawiania miejsc gdzie folia zachodzi na zakładkę (czyli tam gdzie kleję folię na folię, tam nakładam pędzelkiem). Dzięki temu mam pewność, że jak ktoś za 15 lat znajdzie mojego Hammera w lesie, to wciąż folia na natarciu będzie ładnie przylegać.

 

Czy to jest konieczne? Absolutnie nie.

Czy kupiłbym tylko po to Balsaloc? Też nie

Ale jak się ma to warto użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.