Skocz do zawartości

Blejzyk Mefisto złamany bagnet


TomekP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, TomekP napisał:

zaczynam od próby odwiercenia starego bagnetu. 

 Jak to nie zadziała kolejnym rozwiązaniem jest..... uwaga,uwaga !

Wyciąć prostokątny otwór w żeberkach nasadowych i wsunąć przygotowaną kanapkę-klocek z pochwą na bagnet. Przy  wklejaniu podnieść płaty by uzyskać żądany wznios. Czas 1 godzina + wiązanie kleju (spuchlak ).

Jak zrobisz dokładnie to nawet nie trzeba doklejać żebra nasadowego ze sklejki 0,6 - 0,8 mm

 

Sam widzisz, że miłość nie jedno ma imię a problem wiele rozwiązań. Ja bym wolał pręt szklany 6 mm bo mniej kruchy a wytrzyma 10 kg ..karpia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też fajne rozwiązanie, które pozwoli zachować fornir w całości. Pójdę w tą stronę jeżeli odwiercenie nie wyjdzie dobrze. 

 

40 minut temu, BRoman napisał:

... 

Ja bym wolał pręt szklany 6 mm bo mniej kruchy a wytrzyma 10 kg ..karpia.

 

Dobry moment na naprawę, po karpiu nie ma już śladu, ale pręt na pewno został ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był właśnie plan, żeby przy okazji naprawy w drugą połowę skrzydła również wkleić rurkę zamiast pręta. Jeżeli uda się rozwiercenie, to powiększę średnicę i wkleje rurkę w miejsce po ulamanym pręcie. Jeżeli nie, to po prostu oba płaty dostaną nowe kieszenie na bagnet, tym razem już kieszenie z obu stron. Niestety zrobiłem zgodnie z instrukcją i narobiłem sobie niepotrzebnej roboty (oczywiście można też było lepiej wylądować ?). Z drugiej strony zawsze to dodatkowe doświadczenie na przyszłość. W następnych modelach rozwiążę to lepiej od początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiercenie rurką szukaj rurki o średnicy wewn minimalnie (o 0,2, -0,5 mm) większej niż średnica strego bagnetu i ściance 1 -1,2mm  

trochę trudniej wiercić -ale łatwiej kupić rurkę ze ścianką 1mm niż bardziej cienkościenna.

allegr i wpisz "rura precyzyjna"   i przejrzyj.

wywiercisz od razu pod rurkę a nie pręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, kupię coś odpowiedniego :)

 

W dniu 7.01.2020 o 22:11, BRoman napisał:

I na to Rosjanie mówią "opyt"czyli doświadczenie.

 

Jasne, każda taka sytuacja to nauczka, którą można wykorzystać, żeby przyszły model był lepszy i dokładniejszy od poprzedniego. Do tego pewnie każdy z nas dąży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.