Skocz do zawartości

Jak zrobić podgrzewacz swiecy ?


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialem sobie zrobić podgrzewacz swiecy z akumulatora 18650.Myslalem że znajde jakis stabilizator dający 1,5V i z 5A ale to nie takie proste.Koledzy może mają jakieś pomysły?A zależy mi również na jak najmniejszych wymiarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, oki188 napisał:

Proszę bardzo sprawdzony i testowany od roku schemat na 3 elementach działa wyśmienicie na 1celi 18650. Kondensator wyjściowy 2uf możesz sobie odpuścić.

1583311225_arka.jpg.ecbaab2024086671e917ebf22382e44a.jpg

 

Dziękuję bardzo.A moze masz rozrysowana plytke.Ja wiem ze mozna druciarstwo i też zadziala.A rezystory ilo watowe?Z radiatorem masz czy bez?Pochwal się zdięciem jak możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile osób tyle pomysłów ale zwróćcie uwagę na jedno - ilość elementów. Układ ma być przede wszystkim prosty i mały w wykonaniu.

Zastosowanie 5A stabilizatora z chłodzeniem + raptem 2 rezystory i układ spełni oczekiwania każdego a odpalam tym różne świece od zimnych po ciepłe i jak dotąd żadnej nie spaliłem. Obiecana PCB (17x41mm) na elementach smd w rozmiarze 1206 + dodałem diodę LED informującą o zasilaniu wejściowym (rezystor dla 1celi można dać 470om). Dodaje wersję dla rezystorów THT 0,25W

PCB.png.733bf7601630f2672daa439b4e3f1ec0.pngPCB2.jpg.92fc8e1e03df7ec77b3df34718a8b6cf.jpg

 

PCB.pdf PCB- THT.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został przypięty

Zasilając układ z 4.2V układ nie grzeje się aż tak bardzo jak w przypadku zastosowania wyższego napięcia.  Zatem Marku jak wspomniałem wcześniej czekam na schemat i program a układ na pewno wielu przetestuje. Najlepiej jak wspomniałem na małym procesorze, stosowanie elementów jak to nazwę "analogowych" + masa drobnicy jakoś za mną nie przemawia a można to rozwiązać na paru elementach :)

 

Dodano:

 

Na szybko wpadł mi do głowy taki prosty układzik zasilany z 8.4V.

Po naciśnięciu przycisku uruchamiamy grzanie na zaprogramowany czas np 15 sekund. O stanie pracy jesteśmy poinformowani diodami LED (praca oraz załączenie grzania).

test.jpg.da077f3049cecbdc808f0ccd63759d4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi sprzeda z kolegów te elementy w ilosci po 3szt,tzn rezystory i diode może byc smd oprócz stabilizatora LM bo go zamówiłem. Chcąc kupić te elementy to hurtowe ilości mi nie potrzebne bo nie zajmuje sie elektroniką na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.