Skocz do zawartości

FMS Fox 3000


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
4 godziny temu, Emhyrion napisał:

a konkretnie to co byś chciał więcej zrobić niż tym 2300? Bo o ile pamiętam, to FOX 2300 robił wszystko...

wydaje mi się, że jest trochę za lekki, nie trzyma energii (2300 mm) nie jest sztywną konstrukcją, przy większych prędkościach mam wrażenie występowania odwróconego działania sterów (rewersy). Trzeba mocniej pociągnąć żeby wyprowadzić model z lotu nurkowego, co jest niebezpieczne. Brakuje mi płynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden piankowy szybowiec nie będzie sztywny, w każdym będą się gięły skrzydła. Ale to co opisujesz, to Ci się WYDAJE. Miałem ten model, pięknie latał, zwłaszcza jako szybowiec, czyli z wyłączonym silnikiem, robił wszystkie ewolucje. Jedno, czego mi sie nie udało, to złapać nim noszenia. Ale kolega potrafił i to, i parę innych rzeczy, łącznie z zawiśnięciem na śmigle i kręceniem beczek w zawisie. Na własne oczy widziałem, więc twierdzenie że się nie da skontruję - poćwicz, może się uda. U mnie stery nie przełączały się w revers...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Emhyrion napisał:

Żaden piankowy szybowiec nie będzie sztywny, w każdym będą się gięły skrzydła. Ale to co opisujesz, to Ci się WYDAJE. Miałem ten model, pięknie latał, zwłaszcza jako szybowiec, czyli z wyłączonym silnikiem, robił wszystkie ewolucje. Jedno, czego mi sie nie udało, to złapać nim noszenia. Ale kolega potrafił i to, i parę innych rzeczy, łącznie z zawiśnięciem na śmigle i kręceniem beczek w zawisie. Na własne oczy widziałem, więc twierdzenie że się nie da skontruję - poćwicz, może się uda. U mnie stery nie przełączały się w revers...

Mój dobrze łapie noszenie, ciekawe. Może jeszcze powinienem go dociążyć do akrobacji ? Czy to rzeczywiście kwestia ćwiczeń?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje Cię zwiększenie skali a tym samym rozpiętości skrzydeł i tylko w tym modelu, to większego

piankowca jak FOX z FMS chyba nie znajdziesz. Wizualnie to kawał sporego szybowca o konkretnej wadze.

Nieźle wykonanego i w dodatku wyposażonego we wszystkie akcesoria prócz modułu RX i zasilania.
Natomiast chcąc pozostać w tym rozmiarze który posiadasz, lecz nie koniecznie ma to być pianka, rozważyłbym

bym FOX_a z ROYAL MODEL który jest w ofercie sklepu Model Partner. 
http://modelpartner.ig.pl/sklep/?2304,pl_mdm-1-fox
W tym przypadku trzeba włożyć trochę pracy w instalację podzespołów, że o ich zakupie nie wspomnę.
Co stanowczo zwiększa się koszt inwestycji. Niestety nie tylko w tym przypadku.

Skłaniam się do tego co pisze Paweł ... zwiększanie wagi to średni pomysł.

 

A tak lata model z Royal Model 

 

 

I jeszcze jeden filmik
 

 

Edytowane przez sbogdan1
Aktualizacja ... ten FOX jest nie dostępny chyba że z drugiej ręki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emhyrion napisał:

Im bardziej go dociążysz, tym bardziej Ci się będą skrzydła gięły. 
Ja latałem na pakietach 3s2650 i to w mojej ocenie załatwiało kwestię wyważania. 
 

 

 

dociążałem skrzydła,  dziękuję wszystkim, muszę się na coś zdecydować :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ...wiem Wojtuś że jest mniejszy :)
Nawiązałem do rozmiaru który Arek obecnie posiada, bodajże 2,3m i o  ile chciałby pozostać przy tej wielkości.
Ten co podlinkowałeś to petarda, latający dyliżans. Jak się skusi  na tego to satysfakcja na bank ( ... )
A ile latania ło ho ho. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Foxa 2300 i jego sztywność nie jest najlepsza, a lot raczej powolny jak na piankę jest jeszcze ok ale do akrobacji z modeli piankowych polecam SZD54 Reely. Jest mega sztywny ma wtopiona kratownice z włókna, mocny silnik, szybki lot i jest bardzo wrażliwy na najmniejszy ruch czyli reaguje dużo bardziej niż się spodziewasz po prostu ADHD. Wąskie skrzydła nie są najlepsze do szybowania ale za to do akrobacji idealne. Rozmawiałem z dwoma użytkownikami i sprzedali je bardzo szybko bo nie mogli nimi swobodnie polatać tylko ciągły stres. Ja w moim mam endpoints ustawione na 35% i wraz jest trudno za to jak ktoś potrafi to wykorzystać to można nim pofikać ja nie potrafię latam nim rzadko. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oblatałem ten model lata bardzo dobrze klapy trzeba zmiksować z wysokością bo niesamowicie nosi do lądowania ,jeżeli podejmujecie problem sztywności to powiem ,że sam bagnet ma długość około 1,5 metra latałem na wszystkie sposoby ,z wysokości około 200 m mocno oddałem ster w dół i puściłem wszystkie drążki model pięknie sam wyszedł łagodnie do lotu poziomego ,potem korkociągi ,lot na plecach wszystko poprawnie ,na wypuszczonych klapach około 5mm w dół model lata bardzo powolnie co moge przypuszczać ,że w warunkach termicznych  foxa może ponosić -zobaczcie filmiki na youtube jak ten model jest katowany i nic sie nie dzieje -ja zrobiłem 3 loty gdzie dwa raczej były regulacją środka ciężkości ,pianka z jakiej jest zrobiony jest bardzo twarda +plastiki oraz wiele powklejanych wzmocnień węglowych -skrzydła, kadłub statecznik poziomy ,na silniku bardzo energicznie nabiera wysokości -kręciłem nawet na włączonym na maxa silniku jak samolotem i nic jak po sznurku ,profil nie jest typowo akrobacyjny ale i tak bardzo przyjemnie podstawowe akrobacje kreci ,reszta zależy od pomysłowości oraz umiejętności pilota -teraz myśle nad świecami dymnymi na koncówki skrzydeł to bedzie efekt [MOŻE JAKIEŚ PODPOWIEDZI W KWESTII ŚWIEC DYMNYCH]

_DSC0387.JPG.9b710352daedcefe3e88d661618f4177.jpg

_DSC0485.JPG.e007048af5760aaa178abe3edb4d732a.jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy

Mam Foxa 3m a kolega wersję 2,3m i są to dwie zupełnie różne konstrukcje mimo że od tego samego producenta - FMS.

Począwszy od samej pianki poprzez bagnet jak wspominał Paweł a skończywszy na drobiazgach jak zawiasy wzmocnienia czy serwa . Można nim wiele więcej wykręcić niż mniejszą wersją, reakcja na stery jest zdecydowanie ostrzejsza. Jedynie profil płasko-wypukły daje o sobie znać w figurach odwróconych , ale za to można tym polatac na termice. Jeżeli ktoś szuka czegoś mega sztywnego i szybkiego to pozostają tylko laminaty . Przeglądając neta można znaleźć fajne konstrukcje lecz trochę cena zbija z nóg ... 2 metrowiec na pusto to ok 600€, większe trzeba dodać jeszcze tysiaka do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Super motoszybowiec, i do latania lekko acro a i termikę z bocianami wykręci :) pakiet 6s 5000 80c użytkuję, 12min lotu na silniku, 22min w sumie timer pokazywał  w piątym locie. Muszę przerobić lotki i klapy żeby mieć każdą powierzchnie na oddzielnym kanale i trochę mixów porobić, Vario zamówione.

Świetny model.

Schowek01.thumb.jpg.d963afc82b8ec101d2af70a184c15dbd.jpg

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.