Skocz do zawartości

jakie serwo gazu (7,4V)


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Organizuję osprzęt do modelu z silnikiem DLE55. Zasilany będzie z powerboxa, serwa wysokości i kierunki już mam kupione, całośc będzie działać na 7,4V, więc do takiego też napięcia szukam serwa gazu. Na chwilę obecną mam 3 typy:

1. Savox SV-1260MG - 12kg, 0.055sec/60st

2. Savox SV-1274MG - 7kg,   0.032sec/60st.

3. Savox SV-1273TG  - 16 kg, 0.065sec/60st

Kolejność nie jest przypadkowa, w takiej kolejności widziałbym ranking patrząc po parametrach. Pierwsze waży tylko 30g, choć przy modelu koło 8kg 30g wielkiej różnicy raczej nie zrobi, jest też mniejsze od pozostałych i tu obawiam się o trwałość.

Drugie serwo nie wiem czy nie za słabe, niestety nigdy nie miałem do czynienia z benzynami, ale jak przeglądałem oferty "gotowych" używanych, to nawet słabsze serwa do większych silników montują.

Trzecie mocne, i prędkość też jeszcze przyzwoita.

Doradźcie bardziej doświadczeni. Od razu uprzedzam, nie chcę żadnych turnigy i tym podobnych, mój "próg bólu" to około 300zł +/-.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 24.02.2020 o 21:27, dimmus napisał:

Drugie serwo nie wiem czy nie za słabe, niestety nigdy nie miałem do czynienia z benzynami, ale jak przeglądałem oferty "gotowych" używanych, to nawet słabsze serwa do większych silników montują.

Piotrek i jakie serwo zastosowałeś na gaz?

Ja wczoraj kupiłem serwo sv-1274MG , ale tak je po prostu dorzuciłem do koszyka , serwo przyszło i teraz sie zastanawiam czy to dobre serwo na gaz , idealna kolejność , pierwsze kupiłem a dopiero po zakupie zainteresowałem się tym czy to dobre.

Maciek widzę zasugerował opcję nr 2 , jeśli sie na nie zdecydowałeś to powiedz jak się spisuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrał bym TG z tytanowymi zębami mimo że od pozostałych wolniejsze ale i tak bardzo szybkie. I zupełnie nie idę w kierunku mocy bo 7 kg w zupełności wystarczy. Drgania są zazwyczaj dość spore na serwie gazu I stąd mój subiektywny wybór ale każde z tych powyżej spełni swoją rolę bo to szybkie serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie odkupilem od kolegi serwo które było w modelu wcześniej, nie pamiętam jakie, na pewno hitec, chyba HS8360TH (tak na 90% pewności). Muszę przywieźć model z "zimowania", sprawdzę przy przeglądzie i dam znać jeżeli się pomyliłem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, dimmus napisał:

Finalnie odkupilem od kolegi serwo które było w modelu wcześniej, nie pamiętam jakie, na pewno hitec

Myślałem że się skusiłeś na savoxa z listy którą wstawiłeś, stąd pytanie jak się spisuje.

No ja kupiłem sv-1274mg , więc je zamontowałem, uruchomiłem i ustawiłem juz nawet gaz.

Na razie serwo jak serwo , działa jak każde inne , pytanie ile pochodzi , jak to kogoś interesuje to savox budżetowy , takie czarne około 8kg za około 110zł nie pamiętam symbolu, na gazie chodził jeden sezon i kaput.

Ale mogę cię Piotrek zaskoczyć , bo w opisie zdyskwalifikowałeś serwa turnigy , a właśnie serwa turnigy które mi kiedys Marcin kupił w hobbykingu jak budowałem pierwszego Mx-a , to są naprawdę godne polecenia serwa, do dziś są sprawne.

Dwa lata na lotkach latały , i dwa lata przepracowane na gazie w benzynowym modelu który naprawdę intensywnie był orany, i serwo turnigy z tytanowa przekładnią jest sprawne do dziś.

Nie montowałem go do nowego modelu bo ma bardzo duży nalot , ale biorę pod uwagę opcję że nagle może być potrzeba zastąpienia tego nowego savoxa tym starym turnigy;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.