Skocz do zawartości

Dobór wielkości bagnetu do skrzydła


arek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Przerysowuję sobie plany modelu Wot 4 i postanowiłem przerobić je na wersję z dzielonym skrzydłem. Docelowo model będzie miał trochę ponad 1500mm rozpiętości. Połówki skrzydeł chciałem połączyć bagnetem z rurki węglowej, ale nie wiem jak dobrać odpowiednią średnicę.
Wot 4 to górnopłat przeznaczony do nauki akrobacji. Na tym filmie widać, że da się nim wykręcić kilka figur:


Wstępnie planuję zabudować między dźwigarami rurkę węglową o średnicy zewnętrznej 12mm.
W skrzydle poprowadzę ją przez 4 żeberka. Połówki do kadłuba łączone będą na cztery śruby nylonowe M5 (po dwie na stronę), a bagnet będzie stanowić druga rurka węglowa, ale o średnicy zewnętrznej 10mm.
Czy takie rozwiązanie będzie ok?

skrzydło wot 4.JPG

wot 4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, young napisał:

Z innej beczki

czy nie za małe te lotki na skrzydle ? Tzn czy nie za wąskie ? Gruby profil, akrobat.

 

Patrząc po prędkościach z jakimi ten model lata to większe lotki raczej nie są wskazane.

No chyba, że autor wątku chce latać duuużo wolniej jak modelem, który wisi na śmigle - to wtedy tak.

 

Ale przy wolniejszym lataniu też daje radę:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, japim napisał:

 

Patrząc po prędkościach z jakimi ten model lata to większe lotki raczej nie są wskazane.

No chyba, że autor wątku chce latać duuużo wolniej jak modelem, który wisi na śmigle - to wtedy tak.

 

Ale przy wolniejszym lataniu też daje radę:

 

To miałem na myśli :) trafnie to ująłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek .Jeżeli myślisz o zwykłej rurce węglowej to zapomnij.Nie nadaje się do tych celów. Będzie się rozwarstwiać.Poza tym te rurki nie są kalibrowane i podane wymiary ,szczególnie wewnętrzne maja się nijak do rzeczywistości.Jeżeli ma to mieć ręce i nogi to kup w Modelemax rurę z plecionki węglowej i do tego rękaw z włókna szklanego na pochwę.średnica 18-20 mm całkowicie wystarcza w tej wielkości modelu.

Ew.gotowy zestaw ale z rurką alu https://modelemax.pl/pl/duraluminiowe/15204-rurka-dural-16-1-1000-mm----rurka-laminatowa.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.