Skocz do zawartości

Podkład na blat drukarki 3D


Granacik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd masz filtry? Nie wspominając o gumce bo w mojej okolicy wykupili a jeszcze go możesz rozcienczyc 1:1 wodą. Ja tez stol zlewam alkoholem do mycia elektroniki, robi sie rzadki i rozprowadzam cieniutko.

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegron i inne psikacze mają to do siebie, że z czasem po psikaniu osiądą na mechanice i zablokują łożyska. Właśnie jedna moja drukarka z tego powodu poszła ko kosza.

Teraz psikam na wilgotną gąbkę i taką smaruję stół. A wszystkie prowadnice co kilka wydruków smaruję olejem wazelinowym. Na razie wszystko działa. Lepszego sposobu nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek_Spy napisał:

Dziwne mnie sie nie udaje

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
 

drukujesz w zabudowie ? jak levelujesz stol ? Moze juz tego uzywasz, ale jesli nie to warto zrobic mesh przy zerowaniu stolu. Niweluje wszelkie "nierownosci" zarowno prowadnic drukarki na xy jak i samego stolu. Ja robie zawsze mesh na 16 punktow stolu. Po zrobieniu mesha zjedz -50 um przy drukowaniu pierwszej warstwy i w slicerze ustaw 120% flow, pod koniec druku pierwszej wroc na zero z levelem i 100% flow (czasem warto sie bawic 105 - 110% zaleznie od ABS) i bedzie wszystko gralo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no to moze byc glowny problem (zabudowa), ABS nie lubi nawet najmniejszych wahan temperatury, wtedy najzwyczajniej odskakuje. Tez potrzebuje miec dobre ponad 20 stopni (temp otoczenia i zero przewiewow) by chcial sie trzymac stolu. Moze u mnie nie ma problemu bo zawsze w zabudowie i do tego nagrzewam najpierw w srodku do okolo 30 stopni zanim zaczne drukowac. Po zakonczeniu wydruku jesli temperatura zabyt szybko opada lubi tez sie rozwarstwiac, pekac, odksztalcac itp. dlatego i tutaj dogrzewam by stopniowo wydruk sie studzil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, idfx napisał:

Od zawsze ABS drukuje na szkle psiknietym najtanszym lakierem do wlosow i nigdy nie mialem problemow 

Ja miałem (w sumie syn się tym zajmuje, bo ja nie mam do tego nerwów- za często spoglądam na piłę włośnicową .-))

 

Jednak Hegron tak jak przedmówcy pisali rozwiązał problem .-) Nie ma nic lepszego. Rozgrzany stół psik psik, a potem trzeba poczekać, aż ostygnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, a74BACK napisał:

Ja miałem (w sumie syn się tym zajmuje, bo ja nie mam do tego nerwów- za często spoglądam na piłę włośnicową .-))

 

Jednak Hegron tak jak przedmówcy pisali rozwiązał problem .-) Nie ma nic lepszego. Rozgrzany stół psik psik, a potem trzeba poczekać, aż ostygnie.

hehe ... jest to polsrodek by trzymalo, ale ABS drukowany w wymuszonych, niewlasciwych warunkach nadaje sie jedynie do drukowania figurek z thingivers'a ;) on nie ma swoich wlasciwosci, nie wiaze sie prawidlowo i w wielu przypadkach staje sie mniej wartosciowy od PLA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marek_Spy napisał:

A z czego ta obudowa i jak stabilizować tam temperaturę?

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

To juz wedle upodoban, ja zrobilem ze sklejki wisniowej i drzwi z plexy. Ogrzewacz 12V samochodowy, moj ciagnie ponad 300W wiec i zasilacz odpowiedni niezbedny. Co do stabilizacji .. mialem robic sterownik, ale sie okazalo, ze poki co nie trzeba. Jak juz zacznie sie wydruk to stol i glowica utrzymuje w srodku temp odpowiednia. Jak wydruk jest bliski koncowi wlaczam ogrzewacz. Wtedy stol i glowica juz nie grzeja, ale temp lagodnie spada. Mam w planach zrobic do tego automatyke, ale ciagle cos nowego i innego na glowie.

 

93351100_673788633433734_1560896835986391040_n.jpg

93908714_305927440395304_2184441167272214528_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marek_Spy napisał:

Jaki ogrzewacz z samochodowy? Ja mam inna drukarke bo corexy w Chinach sa obudowy za chyba 400.ale zobacze jakim materiałem bede dysponował moze cos wymysle bo w dobie korona nic sie nie da kupic pod nosem.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07BJXQZF8/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Ja mam ten, ale trzeba uwazac na prad i zapodac zasilacz "na wyrost" ... mialem 200W i sie gotowal od razu ... potem wiekszy i wiekszy i ostatecznie sie okazalo, ze ogrzewacz sscie prawie 290W. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marek_Spy napisał:

A podają ze ma 150 W

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
 

No podaja :) o to mi wlasnie chodzi. Zasilacz 200W ugotowalem w mig. Przy wiekszym postanowilem sprawdzic prad i dobija do 24A przy nagrzanym w pelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.